Eesti uudised

Korruptsioon või kokkusattumus? Eksministri Tiit Tammsaare majani viiv tee läks maksma üle 28 000 euro

René Piik, 25. august 2017 18:23

43 KOMMENTAARI

e
ei siin pole/ 27. august 2017 17:55
teha muud ,kui asfalt uuesti üles kaevata., Siis on kaebajad ka rahul, et said jälle kellelegi ära panna.
t
to ei siin pole/ 28. august 2017 20:11
jälle üks ametnik või muu "kes teab kuidas asjad käivad. muudkui varastame, jne. ja siis halvustame kõiki, kes midagi öelda julgevad. tea et valimised on tulemas ja sinutaoliste soe koht on kadumas
k
kas ekspresidendile tehtud asfalttee/ 26. august 2017 16:00
1
:) / 26. august 2017 09:05
17 Tonni kohe:) kas ei arvata et asfalt ei kannata üldse eriti raskeid veokeid. See laguneb kiiremini ja hooldus on veel kallim.
o
oleneb/ 26. august 2017 08:48
parteilisest kuuluvusest,keda võib karistada,keda ei tohi puutuda.kõik on selge.
d
Dum Saar/ 26. august 2017 01:51
m
Max/ 26. august 2017 00:10
Muidugi kokkusattuumus..... ... .🙂
v
võimalused/ 25. august 2017 21:57
Vaadake mis ülemused teevad ,terved brigaadid ehitavad neile maju ,töölised pannakse oma kodudes tööle nagu orje mustalt ,Fiktiivsed paberid kõik korras .Raha tuleb ei tea kustkohast.
a
AntsKantoss googeldas/ 25. august 2017 21:43
Harri Õunapuu versus Alar Mutli
Kui meile öeldakse, et Rapla vallavanema Alar Mutli vahetab välja tema oma reformipartei, on tegemist formaalse tõega. Kõik, kes “mobiiltelefonist aku välja on võtnud”, kinnitavad, et Rapla vallavanema vahetamise taga on veteranpoliitik, vallavolikogu liige Harri Õunapuu. Miks, ei oska keegi vastata. „Mina su sünnitasin, mina su ka tapan,“ võiks see mees öelda. Ülejäänud ümberringi on pigem justkui nõutud.
Juba siis, kui me vallavanema mahavõtmise jutt algas, ei osanud keegi mingit põhjust öelda. Rääkisin siis Harri Õunapuuga ja sellest jutust jäi mind tänaseni segama ta ütlemine, et Kalle Pallingu taolisi noorreformikaid on täis kõik Eesti ministeeriumid. See poliitiku tõdemus oli öeldud selleks, et aru saaksin – Alar Mutli on liiga isepäine. Viisakalt öeldes, ei kipu ta rumalust kummardama, ei tee nägu, et lollus on tarkus ja lisaks mõtlemisele ütleb selle ka välja.
Pisut lihtsustatult: kui Rapla vald vajab riigilt raha, siis sõltub selle saamine sellest, kui palju on vallavanem lakkunud noorreformarite tagumikku. Nii lihtne see siis ongi.
Harri Õunapuu on otsustanud ses mängus niite tõmmata, aga tähelepanu ei taha – hea küll. Ent miks vaikib vallavolikogu, selle esimees Erlend Tammenurm ja mõned teised mehed, kellest tahaks lugu pidada? Mina ei tea. Me riiki võiks vee peal hoida omavalitsus, kuid kas sellestki on saanud vaid keskvalitsuse erakondlik käepikendus, millel sisulist mõju ei ole? Kui jah, siis tuleks see välja öelda. Mitte mängida lolli. Kalle Toomet on Rapla uus vallavanem
Ma väga lootsin, et see on vaid kuulujutt, mida nüüd siin vahendan, aga kahjuks on mulle seda kinnitatud, ei ole ümber lükatud – jah, Kehtna vallavanem on nõus hakkama Rapla valda juhtima. Harri Õunapuu on vallavanema kohta käinud pakkumas mitmele, kuid kõik teised on keeldunud. Toomet, kes on samamoodi keskerakonna taustaga reformierakondlane nagu Õunapuugi, olla nõus.
Midagi sellist annab välja mõelda, kui välistada üks hoob – parteiline truualamlikkus. Alar Mutli ainus avalikult välja öeldud süüdistus on, et ta oli Rapla haigla sünnitusosakonna sulgemise otsuse poolt. No süüdi oli ta muidugi selles, et oma otsusest ei taganenud. Nüüd hakkab valda juhtima mees, kes on haigla nõukogu esimees, kelle juhtimisel kõik nii läks, nagu seesama partei ammu plaanis…
Ja Kehtna vallavanemaks saab noorreformar Kalle Pallingu soosik. (Mul on hästi meeles, kuidas reformierakonna ühel maakonnavisiidil Rain Rosimannus, keda ka NO etenduses partei kardinataguseks niiditõmbajaks mängiti, Kalle Pallingut välja õpetas.) Palling muide on see mees, kes on pandud vastutama parteis Rapla uue vallavanema paikapaneku eest. Pallingu sõber Karl Tamme on noormees, kes juhib praegu Kehtna vallavolikogu.
Siin on paslik teda tsiteerida. 2010. aastal põhjendas Karl Tamme Nädalisele, miks ta ei kandideeri riigikokku: „Ka minu üks eeskujusid, juhtiv poliitik Kristen Michael ütles, et proovi kohapeal kannad maha saada.“
Kristen Michael, tänane justiitsminister, on mees, kes musta erakonnaraha loo üks peategelasi.
Öelge mulle, et see kõik on vale ja ma olen õnnelikum.
a
AntsKantoss googeldas veel/ 28. august 2017 22:21
Rapla valla ja PRKT OÜ kuueaastane kohtus käimine on seni lahenduseta
Juba kuus aastat kestnud kohtuvaidlus Risti 1 kinnistu omanike PRKT OÜ ja Rapla vallavalitsuse vahel ei ole tänaseni täit lahendust saanud. Vaidlustega on jõutud riigikohtusse.
Osaühingu ja valla vaheline lahkheli sai alguse 2011. aastal, mil Rappeli keskusele koostati detailplaneeringut. Planeeringu järgi tuli välja ehitada kogu taristu koos kõrvalasuva kinnistu (Risti 1) juurdepääsuteega. Arenduslepingus pandi paika, et väljaehitamise kohustuse koos projekteerimiskohustusega võtab endale arendaja ehk Rappeli keskus. Juurdepääsuteed soovis PRKT OÜ eesmärgiga rajada kinnistule kaubanduskeskus.
Rappeli kui arendaja poolt 2012. aastal koostatud teedeehituse projekt ning reaalsed ehitustööd ei vastanud Rapla vallavanema Kalle Toometi sõnul täiel määral detailplaneeringule. Alles hiljem, kui tööd olid tehtud, selgus, et projektist olid välja jäetud juurdepääsuteed piirnevatele kinnistutele, sealhulgas Risti 1 krundile, rääkis ta. Kuigi vallavanema sõnul jääb kahest vastuolulisest lepingust peale viimane, toetub kaebaja kohtuvaidluses just detailplaneeringule.
Mõlemal osapoolel on selles komplitseeritud loos oma seisukohad ja arusaamad, kuid kuue aasta jooksul on Risti 1 omanikud esitanud vallavanema sõnul vallavalitsusele kaheksa erinevat kaebust. Erinevate kaebustega on läbitud halduskohus, ringkonnakohus ja riigikohus. Kogu planeerimisprotsessis on lausa kuus osapoolt: Rapla vallavalitsus, Rappeli keskus, Maar­ja-Magdaleena kogudus, PRKT OÜ, Hepa OÜ ning kõrvaloleva maatüki omanik Tiit Pregel. Kohtus vaidlevad aga PRKT OÜ (Risti 1 kinnistu omanikud) ja Rapla vallavalitsus.
Kokkuvõtvalt selgitab Toomet enda seisukohta järgmiselt: kaks arendajat on omavahel tülis ning relvana kasutatakse kohalikku omavalitsust, kes annab välja nii ehitus- kui ka planeerimislube. „Vallavalitsus on praegu kahe äriühingu vahel ja karistada saab kahjuks maksumaksja,“ ütles ta, vihjates asjaolule, et advokaadibüroole on vallal kulunud ligi 60 000 eurot.
HUVITAV KAS ON VEEL SAAMATUMAT VALLAVALITSUST JA VOLIKOGU. KOHE HAKKATE KUULMA KUIDAS RAPLA VALLAS HAKKAB KA SUVEL PÄIKE PAISTMA JNE.

v
Valve/ 25. august 2017 21:19
Minul , lihtsal ja tavalisel kartuliidul , pandi ka see must kate maja juurde maha . Haiseb suvel jubedalt .Ennem oli ilus kruusa tee .Käisin veel valdas,et mis ja kuidas ?
j
Jaah/ 25. august 2017 21:18
Loomulikult on see lihtsalt juhus. Ülepea on kõige suurem korruptant Savisaar, kes elab 80nendate stiilis suvilas.
n
njaa/ 25. august 2017 20:59
koorene vunts läigib, aga "mina pole kuskil käinud"
t
teetööline/ 25. august 2017 20:58
Saaremaal Mustjala vallas sama lugu . Aga vallavanema koju läheb nüüd ilus tee ning truubid ja puha ilusad ... elu maal ilus ( vallavanemal ikka ).
ü
Ühtegi asja ei tehta ilma, et kellelegi midagi ei pudeneks/ 25. august 2017 20:50
Ja selle summa sees on juba prisked pudenemised!
ä
Ärge valetage!/ 25. august 2017 20:47
See tee ei vii kuhugi, seds mööda tuleb ise minna!
a
arvamus/ 25. august 2017 20:34
Oleks keskerakondlane,siis oleks korruptsioon
r
reede/ 25. august 2017 20:30
Linnamatsidel ei peaks küll asja olema ühe valla volikogu poolt vastu võetud otsusesse

s
25. august 2017 20:09
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
v
vana kommunist/ 25. august 2017 20:20
Ehk suunatakse see raha Suure-Lähtru mõisa teedele?
e
EKRE/ 25. august 2017 22:01
vötab oma valimisnimekirjadesse vastu just korruptante...
o
oh heldene aeg/ 25. august 2017 19:57
kurikuulus sea-tiit, kelle ministriksoleku ajal sattusid rotid rakvere viljasalve
j
Juhuslikkuse printsiip/ 25. august 2017 19:50
Kas see külm asfalt kannatab siis 17-tonniseid veokeid? Kruusatee kannatab ka tankid välja, aga see mustkattega tee on sihuke.. poolpidune..
m
mustkate/ 25. august 2017 20:14
on lihtsalt kruusateele pandud mustkate. Ega sellele eraldi uut alust ei rajata.
j
jupats/ 25. august 2017 19:33
Aga nii tehaksegi, suur isa ütleb vallavaesele ,et tema tee tolmab ja kui musta katet ei saa siis unustagu vallaviletsuses oma koht-temal suured tutvused.
n
nii ongi/ 25. august 2017 21:02
eks libedik toometile on lubadut, et sahkerdame su uuesti vallavanemaks. ta pole ju rapla vallakodanikelt hääli saanud vaid parteimängudega toodud ametnikuniruke. samamoodi on seal veel üks vallavalitsuse liige Liibeku hans. Et see suu kinni hoidis eks lubati tallegi midagi. Keskerakonna kandidaat vallavanemaks. Volikogu liikmed on lihtsalt kummitemplid. RAPLA VALLA RAHVAS. KUI TAHATE, ET MIDAGI MUUTUKS MINGE PALUN VALIMA JA MITTE ÜHTEGI PRAEGUST VOLIKOGU JA VALLAVALITSUSE LIIGET EI TOHIKS VALIDA. NAD ON JU USALDUSE KAOTANUD. aga kui tahate samamoodi edasi siis valige toometeid, täpsisid, liibekeid, peresid, õunapuid jne.AGA ÄRGE SIIS VINGUGE
i
Irw/ 26. august 2017 20:40
Vallavalitsuse töötajaid ja liikmeid ei saa inimesed valida, tohman.
i
irwikule/ 28. august 2017 20:15
saab küll. praegune kamp on oma toitumisahela nii üles ehitanud, et libedikud on alati pumba juures. kas saavad hääli või mitte. koht , soe koht vallamajas on alati olemas. küll vallavalitsuse liikmena, küll nõunikuna, küll vallavanemana.
m
mis/ 25. august 2017 19:25
minister see siis veel oli ja millal kas keegi oskab öelda?
v
viimsi/ 25. august 2017 20:20
Mul tekkis sama küsimus, pole sellist nime kuulnudki. Kahjuks minu kruusateelisel tänaval ei ela ühtegi tuntud ega tundmatut poliitikut, küll on neid kõrvaltänavas ilusamates majades ja loomulikult tutika asfaltiga.
v
Vahur/ 25. august 2017 19:14
200% korruptsioon ! Tänane uus reaalsus! Punnis põskedega munitsipaalpoliitik teatab tuima pannes, et kokkusattumus- ei muud!!! Vastikud Käsna-Kalled
m
Mikk/ 25. august 2017 19:30
Tiit on tore mees ja mis peamine rahva mees. Rajati see tee ju rahva palaval nõudmisel.Tiit ei teadnud sellest veel paar kuud tagasi ei muhvigi.
l
Lagle/ 25. august 2017 19:06
Lööge guuglisse " helior valdor ja talu" luhege artikkel tähelepanelikult läbi.riik ehitab ja kaunistab ja kaevab järvasid ja....puht juhuslikult
m
matsu/ 25. august 2017 19:06
See võib olla nii üks, kui ka teine.
Kuna ise elan tee ääres mille tolmuvabaks muutmist taotleti lõputult ja ikka, raha ei ole. Siis aga tuli lähedusse riigimaantee ehitus ja kooriti vana asfalt maha ning kohe kaeti ka ümbruskonna teed asfaldipuruga, kuna lähedale on transpordihind odavam.
Samuti vallateedega, eks kordamööda tuleb teha ja ikka siis kui lähedusest saab odavalt materjali. Kunagi muutuvad kõik vallateed tolmuvabaks mustkattega teedeks. See on ainult aja küsimus. Kruusateede hooldus on palju kallim kui mustkattel, kuid seda raha ei pea lihtsalt korraga välja käima.

n
Nii on..../ 25. august 2017 18:56
Kõik siin käib kogematta ja järjekorras. Nii toimib ja jääbgi toimima meie uus haldusreform. Kuhu oleks vaja hädasti paari koormat kruusa et tee oleks vähegi sõidukõlbulik siis omavalitsustel puudub selleks eelarve, kui aga vaja volikogu tegelasele korraliku teelõiku siis on raha eelarves olemas. Selle valdade kaotamisega tehakse viimane karuteene külaelule.
j
jäta jama/ 25. august 2017 19:33
just see haldusreform muudab külaelu lilleks ja iga uue valla kodanik hakkab nägema vallavakitsuste erilist hoolimist.Reformi läbi viinud keskerakond ju hoolib !
m
Mh/ 25. august 2017 20:53
m
mh/ 25. august 2017 20:51
a
arvamus/ 25. august 2017 18:49
Eestis ei ole korruptsiooni, meil on ainult "kokkusattumused"...
p
pole/ 25. august 2017 18:48
m
mede/ 25. august 2017 18:42
vallas käivad asjad samamuudu ,ikka juhus ,ikka juhus.head asjad juhtuvad ikka sakstega ,mitte lihtsate inimestega.alles nägime anija valla teelugu tvs.nii asjad käivadki.
e
25. august 2017 19:15
Eks see nii ole, et kui naabril läheb paremini siis ilmselt varas ja korruptant.
Rahvas ei tõmbaks võlla siis, kui ümbert tänavad ära remonditakse ja to mees seoks ennast ette, et tema tänavat keegi korda ei teeks
k
kõige/ 26. august 2017 10:52
parem on kui ei tehta midagi. Lebotatakse bussipeatuses ja imetakse kaheliitrist.
v
viimasele arvamusliidrile/ 28. august 2017 22:38
oled tõenäoliselt üks toitumisahelasse kuuluv suuserdaja, kes hakkas järjekordselt halvustama ja maha tegema. kohe näha, et reformar