Krimi

Lisatud ohutu lõkke tegemise reeglid! 

GRAAFIK | Päästjad hoiatavad muinastulede ööl liialt suurte lõkete tegemise eest (4)

Toimetas Denes Kattago, 25. august 2017, 13:55
MUINASTULEDE ÖÖ LENNUSADAMAS.Foto: JOOSEP MARTINSON
Sel nädalavahetusel tähistatakse rannikul lõkete süütamisega muinastulede ööd. Viimastel aastatel on kena traditsioon möödunud päästeameti jaoks rahulikult, nii on näiteks kahel viimasel aastal olnud muinastulede ööl alla kümne sellise väljakutse, kus inimesed on olnud mures liiga suure lõkke ja leviva suitsu pärast.

Päästeamet tuletab meelde, et lõkete tegemisel ja lahtise tule kasutamisel tuleb järgida kõiki tuleohutusnõudeid ning tugeva tuule korral on lõkke süütamine ohtlik. Prognoosi kohaselt on sel aastal oodata kohati vihma ja tuulepuhanguid kuni 15 m/s. Tuule puhul peab silmas pidama ka selle suunda, et see ei kannaks sädemeid majade, roostiku või metsa poole.

Samal teemal

Lõkke tegemisel peavad kindlasti käepärast olema esmased kustutusvahendid. Mere ääres kustutusveest puudust ei ole, aga kindlasti tuleks kaasa võtta ämber või tulekustuti. Lõkkeplats peab olema tehtud mittepõlevale pinnasele ning tuld ei tohi jätta järelevalveta – just järelevalveta lõke on olnud lõppeval suvel korduvalt probleemiks näiteks Ida-Virumaal, kus veekogu kaldal pikniku pidanud seltskond on lahkunud ja lõkke põlema jätnud.

Veel mõned aastad tagasi levis laialt muinastulede ööl taevalaternate lennutamine. Inimeste teadlikkus laternate ohtlikkusest ja keskkonna kahjulikkusest on paranenud. Taevalaternad võivad küll taevasse lennates olla kaunid, kuid tegemist on lahtise tulekoldega. Mitmes riigis on taevalaternad tänaseks ka keelatud.

Päästeamet soovib kõigile ilusat muinastulede ööd!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee