Nädala TOP

Top | Kaljulaid „tänas“ sotse (8)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 25. august 2017, 16:48
 Teet Malsroos
Kersti Kaljulaid on väga julge president, kui tümitas 20.augusti kõnes temast presidendi teinud sotse suhkrumaksu ja alkoholiaktsiisi eest. Oli ju sots Eiki Nestor see, kes Kaljulaidi telefoninumbri oma märkmikust üles leidis, et tundmatust euroametnikust üleöö riigipea vormistada. Mitte igaüks ei julge hammustada toitvat kätt. Tasub meenutada Allar Jõksi saatust, kes õiguskantslerina julges kritiseerida erakondi, mis välistas täielikult teise ametiaja võimalused.

Üks pulm, palju küsimusi

Ekspeaminister Taavi Rõivase valimiseelsed pulmad panid kukalt sügama hea maitse piiride üle. Kui toretsevaid pulmi on mõtet Eesti elatustaset arvesse võttes pidada, ilma et hakkaks kerkima küsimused üle võimete elamisest ja võimalikest tasuta pulmateenustest isikutelt, kel võib hiljem olla põhjust eeldada poliitikuilt vastuteeneid. Seletav sõnaraamat defineerib tõusikut eesõigustatute ja rikaste hulka tõusnud isikuna, kes püüab oma üleolekut näidata raha ja asjade kaudu.   

IRLi lahkumisetendus?

IRLi antud korruptsioonitõrjeetendus Tallinna linnavalitsus koos mürgipritside ja kaitsemaskidega oli küll võimas, aga tekitas küsimuse, kas selline tsirkus oligi nende linnapeakandidaadi Raivo Aegi võimete lagi. Pealtvaatajail oli muidugi nalja nabani, et IRL oli suutnud kapo endisest juhist teha suure tantsiva laadakaru, kuni kohalekutsutud politsei seltskonna laiali saatis.  

Oudekki tembutab jälle

Mõni kohe oskab uudiskünnist ületada. Alles see oli, kui Oudekki Loone tähistas oma võidupüha pronksmehe juures. Nüüd aga räägib ta Eestist kui natsiriigist ja kiidab Kreeka ministrit, kes keeldus tulemast siia kommunismikuritegude konverentsile. Me imestasime kogu nõukaaja, kust küll tulid siin riigipöörde läbi viinud juunikommunistid ja muud kaasajooksikud. Loone annab vastuse – ikka meie endi seast.

Hoiatus Edgarile

Et Keskerakonna juht Jüri Ratas on saanud maha järjekordse pöördumisega erakonnakaaslastele Edgar Savisaare kandideerimise asjus, siis peab peab hirm Savisaare võimaliku häältesaagi ees ilmselt üsna suur olema. Ratas ütleb, et iga Keskerakonna vastu töötatud päevaga kaotab Savisaar erakonnakaaslaste usaldust. Seda huvitavam, et usalduse kahanemise kiuste maksab erakond nii tema kohtukulusid kui ka ajaloonõuniku palka.  

8 KOMMENTAARI

a
Ajakirjanik 27. august 2017, 16:55
Kirjutab müüvaid pealkirju, tegelikult oli lihtsalt klassi kokkutulek ja ei midagi enamat.
t
T.Mets 26. august 2017, 11:52
Eks too mammi peab palavalt tänama kogu seda Riigikogu kampa, kes laialisaatmise hirmus mammi kohale hääletasid
Loe kõiki (8)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee