Endine peaminister Yingluck ShinawatraFoto: Reuters / Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 25. august 2017 12:09
Taimaa karmistas ajutiselt piirikontrolli. Siiski teatavad mõned allikad BBC andmetel, et endine peaminister Yingluck Shinawatra on riigist jalga lasknud. Poliitik käis riikliku riisitoetuse rahadega hooletult ümber ning tema skeemitamine läks riigile miljardeid dollareid maksma.

Täna pidi Yingluck Shinawatra Bangkokis kohtusaali ilmuma, kuid teda polnud kusagil. Kohus andis otsekohe välja käsu naise arreteerimiseks ja konfiskeeris tema kautsjoniraha. Varem üritasid Yinglucki advokaadid selgitada, et naine on haige, kuid see kohtunikku ei veennud. Nüüd ei tea nemadki naise asukohta.

Mõnede allikate väitel on Yingluck kindlasti Taist põgenenud. Täna mõisteti 42 aastaks vangi üks teine endine minister, kes oli samuti riisitoetuse skandaaliga seotud. Tai praegune peaminister Prayuth Chanocha lubab, et piirikontrolli on tugevdatud, juhuks kui Yingluck siiski veel riigis peaks viibima ning põgeneda üritab.

Rahva seas on Yingluckil siiski veel palju toetajaid. Täna, kui üks tumedate aknaklaasidega auto Bangkoki kohtumaja ette sõitis, ümbritsesid seda otsekohe lillesülemite ja toetavate plakatitega rahvamassid, kes arvasid, et Yingluck on autos.

Toetajad piiravad autot, mis nende arvates endist peaministrit sõidutab Foto: AFP / Scanpix