Eesti uudised

MAAELUMINISTEERIUM: Talleggi tibudesaaga kahjustab toidutööstuse mainet (3)

Eesti Päevaleht, 25. august 2017 09:09
Foto: TIINA KÕRTSINI
Maaeluminister Tarmo Tamm, kes kuni eilseni polnud esmaspäeval avalikkuse ette jõudnud ja suurt vastukaja tekitanud juhtumi kohta ühtegi avaldust teinud, ütles nüüd, et selline elusolendite kohtlemine ei ole mingil juhul vastuvõetav.

„Kõnealune juhtum kahjustab kogu toiduainetööstuse mainet,” ütles Sloveenias välisvisiidil viibiv Tamm. „Loomade tervise ja heaolu tagamine puudutab meid kõiki ja toidutootjad peavad tegutsema selle nimel, et tulevikus selliseid juhtumeid vältida.”

Tarmo Tamm Foto: Teet Malsroos

Samal teemal

Maaeluministeeriumi toiduohutuse ning teaduse ja arenduse asekantsler Toomas Kevvai: „Järelevalve loomade heaolu üle on maaeluministeeriumi valitsemisalasse kuuluva veterinaar- ja toiduameti (VTA) ülesanne, kes teeb seda regulaarselt ja on reageerinud ka käesolevale juhtumile.”

„Samal ajal peab rõhutama, et seaduste, st loomade heaoluga seotud seaduste järgimine on ettevõtete vastutus," ütles Kevvai ja lisas, et sellelaadseid rikkumisi ei ole VTA varem tuvastanud.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes

HKScan Estonia juhatuse esimehe Anne Mere sõnul on Talleggi haudejaamas aset leidnud loomade heaolu puudutavate reeglite rikkumise valguses meediaväljaanded avaldanud valeinfot nagu hukataks isased linnud ehk kukktibud.

Anne Mere sõnul ei vasta see väide absoluutselt tõele – Talleggi haudejaamast suunduvad farmidesse kasvama nii kukktibud kui ka kanatibud ning soopõhiselt ühtegi lindu välja ei praagita.

”See võib olla üllatav, kuid erinevalt munatootmisest ei ole kanaliha tootmisel linnu sugu üldse oluline. Tallegg on alates 2015. aastast ainult linnulihatootja, mis tähendab, et haudejaamast suunduvad farmidesse kasvama kõik elujõulised linnud, nii kukktibud kui ka kanatibud,” sõnas Mere.

”Tahame saavutada maksimaalse kindluse eriolukordadeks, mistõttu otsustasime investeerida uude seadmesse, jättes käigusoleva seadme varuks,” sõnas HKScan Estonia juhatuse esimees Anne Mere.

Ühtlasi tellib ettevõte loomade heaolu auditi ülemaailmselt tunnustatud sõltumatult väliseksperdilt, kellel on haudejaamade protsesside hindamise ja parandamisega laialdased kogemused.

Samal teemal

22.08.2017
KAS MIDAGI ON VARJATA? Talleggi tibude hauakambrile ehitati metallaed ümber
30.07.2017
EI ENAM: HKScan välistab sigade näljutamise kordumise
30.07.2017
KA SEAD KANNATASID: tibud polnud ainsad HKScan Estonia ohvrid
29.07.2017
KAITSE ALLA: riik hakkab piirama heale põllumaale ehitamist