VÕIMAS VOOG: Soo lähedale on tekkinud paisjärv ja väike kosk ning teed läbiv veevoog on kiire ja tugev.

Foto: Aldo Luud
Arvo Uustalu 25. august 2017 00:01
Räpina–Kahva riigiteel neelas vesi kümme meetrit kruusateed. Laias maantees on kahe meetri sügavune ja kümne meetri laiune auk, kus vesi pahiseb nagu mägijões.

Maantee on suletud ning eile õhtul sündmuskohal viibinud töömehe sõnul ei ole mõtet seal tööga enne esmaspäeva alustada.

„See veevoog peab ikka enne vähemaks jääma. Siin piirkonnas on vesi veel kahes kohas pahandust teinud. Teedes pole neis kohtades küll auku, kuid need on üle ujutatud,“ räägib ta.

Looduse kätetööd vaatama tulnud jahimees Margo ütleb, et vee võim on seda imetlusväärsem, et tee alt ei läinud läbi isegi mitte jõgi, vaid magistraalkraav.

Vana teetruupi, mis vee survele vastu ei pidanud, pole sügavas vetevoos näha ning tee taha on tekkinud suur veeväli, mis ulatub väikese künka otsas oleva elumaja aiani. Tekkinud paisjärvest langeb tee poole tugeva vooluga äsjatekkinud kosk.

Maanteeameti teatel suleti liikluseks ka lõik Toomasmäe–Suure-Veerksu riigiteest, mis on Mädajõe kõrge veetaseme tõttu vee all. Maanteeamet loodab teede taastamisega algust teha esmaspäeval. Kuid seda juhul, kui veetase on selleks ajaks alanenud.

VÕIMAS VOOG: Soo lähedale on tekkinud paisjärv ja väike kosk ning teed läbiv veevoog on kiire ja tugev. Foto: Aldo Luud

Kohalikud mehed tõdevad, et vett on soos küll ja enamgi ning esmaspäevaks ei pruugi vee hoog veel raugenud olla. Kõrge veetase on ka Võhandu jões, mis on piirkonna suurim ja asub teesse tekkinud august vaid nelja-viie kilomeetri kaugusel. Võhandu ja tee vahele jäävadki suured sood.

Maanteeamet hoiatab, et veel mõned kruusateed võivad olla raskemini läbitavad. Ka Räpina–Kahva maanteel oli neljapäeva õhtul näha teehöövleid.

„Lisaks sajule on tugeva tuule tõttu teedele murdunud ka puid. Rohkem on probleemseid lõike Räpina ning kohati ka Värska ja Koidula piirkonnas,“ lausus maanteeameti lõuna regiooni hooldeosakonna juhtivinsener Margus Leetberg.

Maanteeameti hooldepartner tegeleb probleemsete kohtade likvideerimise ja tähistamisega.

Samal teemal

Kommentaarid  (4)

Kodanik 25. august 2017 11:10
See pole mingi maantee, vaid saviauk , mis tolmune, libe ja ohtlik, puudub nõuetekohane tee aluskate, puuduvad vee hulgale ettenähtud tiheduse ja läbimõõduga ettenähtud tulvaveetorud, ja puudub selles piirkonnas tee laiusele ja teeoludele vastav märgistus, puudub tee ohutuseks vajalik asfaltkate, miks seda sinna paigaldatud pole, on arusaamatu, tuleb valida uued ametnikud, kes suudavad kommunikatsioonide korrashoiuga toime tulla ja kes on pädevad kohalikku olustikku uuendama, mitte ainult tooli kulutama soojas kohas ja teenimatult maksumaksja (aktsiisimaksja) raha kulutama, kusjuures maksumaksjal on õigus korralikule asfalteeritud ja hooldatud teedele, mis ei tolma ega tekita elanikele tolmu tõttu terviseprobleeme ega astmat.
kiisu 25. august 2017 05:14
seal on tehtud nii, et kümme korda mõõdetud, aga ei olnud peas mõistust, et truupe 2 panna mis on loogiline kui teiseltpoolt teed on vee tulva võimalus.
Jha 25. august 2017 09:21
Ega vesi vastumäge ära ei voola ja kõik see viitab hooajalistele jõgedele mis võivad aastaid kuivad olla
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS