Pärnumaal Suigu raudteeülesõidul sõitis 24. augustil sõiduauto ette reisirongile. Hukkus kaks naist.Foto: Kaspar Pokk / Kanal 2
Toimetas Kristin Aasma 24. august 2017 21:40
Täna õhtul kella 20.14 ajal teatati Häirekeskusele raskest rongiõnnetusest Tori vallas reguleerimata Suigu raudteeülesõidul, kus reisirongi ja sõiduauto Peugeot vahelises kokkupõrkes hukkus kaks autos viibinud naist.

Politsei teatel olid kokkupõrke tagajärjel autos hukkunud naised Soome kodanikud.

Esialgsetel andmetel sõitis Suigu poolt tulnud sõiduauto Peugeot otse ette Tallinnast Pärnu suunas liikunud reisirongile, edastas Lääne prefektuuri pressiesindaja Andra Jundas.

Rongijuht märkas küll ülesõidule lähenenud sõiduautot, andis sellele mitu korda signaali ning pidurdas, kuid rongi polnud võimalik siiski nii kiiresti peatada. Rong sai pidama alles sadakond meetrit pärast kokkupõrget. Kokkupõrkes rongiga said sõiduautos viibinud kaks naist sedavõrd raskelt viga, et hukkusid sündmuskohal.

Autos viibinute isikud on alles tuvastamisel.

Pärnu suunas liikunud reisirongis oli õnnetuse hetkel lisaks juhile veel umbes 30 inimest, neist keegi vigastada ei saanud. Reisijatele kutsuti vastu reisibuss ning nad toimetati turvaliselt sihtkohta.

Rongiliiklus oli õnnetuspaigal kella 22.30 ajal veel suletud.

Lääne prefektuuri operatiivjuht Margus Sassi sõnul on tegemist äärmiselt traagilise juhtumiga. "Hetkel on veel vara rääkida selle raske õnnetuse põhjustest, kuid sündmuskohal viibivad patrullpolitseinikud ja uurijad töötavad, et täpsemaid asjaolusid selgitada,“ lisas Sass.

Praegu on teada, et õnnetus juhtus remonditaval kruusakattega teelõigul, kus lubatud maksimaalne kiirus oli 70 kilomeetrit tunnis. Raudteeülesõit asub hea nähtavusega ning sirgel teelõigul. Õnnetuse hetkel oli väljas veel valge.

Liiklusõnnetuse täpsemate asjaolude välja selgitamiseks alustas Lääne prefektuur kriminaalmenetlust ja seda juhib Lääne Ringkonnaprokuratuur.