Eesti uudised

Hirmujutud kanade piinamisest on innustanud inimesi turult vabapidamisel kanade mune ostma (38)

Johanna-Kadri Kuusk, 24. august 2017 18:53
Vabapidamisel kanade munad Nõmme turul.Foto: Robin Roots
Viimasel ajal on korduvalt meediast läbi käinud hirmsad videod ja lood sellest, kuidas suurtes farmides linde väärkoheldakse. See on turul munade müüki mõjutanud.

Nõmme turul mune müüv Milvi teab rääkida, et viimasel ajal on nõudlus vabapidamisel kanade munade järele suurem. Hoolimata sellest, et Tallegg mune ei müü, on hiljutised videod prügikastides piiksuvatest tibudest pannud inimesi munade päritolu peale mõtlema.

„Tavaliselt on siin ikka püsikliendid, kes alati käivad, aga mõned uued inimesed on tulnud ja öelnud, et peale seda Talleggi asja nad lihtsalt keerutavad toidupoes seda munakarpi ja lõpuks panevad ikkagi tagasi,“ rääkis Milvi, kes seletas, et seni on kõigile mune jätkunud, kuid ega see alati nii ei ole.

„Suurtootjatel käib see teistmoodi, nemad saavad kogu aeg umbes sama palju mune, aga mahetaludes, kust meie munad tulevad , käib see teisiti,“ jutustas Milvi ja seletas, et kui kanad on sulil, siis saab ta tavalise kaheksa kasti asemel hoopis neli kasti mune.

Balti jaama turu müüja Marika sõnul on ka neil vabapidamisel kanade munade nõudlus natuke kasvanud.

„Inimesed enamasti hinda väga ei vaata, nad tahavad osta ikkagi õnnelike kanade mune," seletas ta naeratades. Müüja sõnul on inimesed varasemast teadlikumad ja oskavad küsida mune selle järgi, millise numbriga neid märgistatakse.

Poes müüdavatel munadel ning karpidel on peal templid tähtedest ja numbritest koosneva koodiga. Selle koodi esimene number näitab ära, kuidas on kanu peetud.

0 – mahepõllumajanduslik tootmine

1 – vabalt peetavate kanade munad

2 – õrrekanade munad

Tallinna keskturul müüb mune samuti Marika-nimeline naine, kes rääkis, et tema klientide seas ei ole suurt muutust näha olnud.

„Ostetakse nii nagu tavaliselt, vabapidamisel kanade munad on kallimad ja sellepärast ei tee inimesed alati valikut nende kasuks,“ jutustas ta, täpsustades, et ostjad hoolivad valiku tegemisel rohkem muna suurusest kui sellest, milliselt kanalt need tulid.

Samal teemal

22.09.2017
KAS MIDAGI ON VARJATA? Talleggi tibude hauakambrile ehitati metallaed ümber
05.09.2017
FOTOUUDIS | "Rimi, ära toeta julmust!": loomakaitsjad protestivad poe ees Leedu munade müügi vastu
31.08.2017
SAKSA LABORITULEMUSED: Eesti Eggo-munad ei sisalda mürki
28.08.2017
Seltsi jurist: tibude lämmatamine prügikotis on kriminaalrikkumine

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee