Eesti uudised

Naine käis nädalaid ringi, lekkiv veresoon lõhkeva pommina kuklas tiksumas.

„Arst ütles: ime, et te veel elus olete! Valmistusin, et operatsioonilt tagasi ma enam ei tule.“

Kristiina Tilk, 24. august 2017 17:36

53 KOMMENTAARI

x
XXX/ 26. august 2017 10:23
j
Ju siis on/ 25. august 2017 18:36
e
eesti rumal/ 25. august 2017 18:29
Arstiabiga on ikka Eestis asjad kiitmisest hoolimata kehvad.Minu 80-aastasel emal hakkasid äkki güne-probleemid ja ta, rumaluke, helistas täna naistearstile nr. saamiseks:" Ma täna ei jõuaks, aga homme vast saaksin..." Inimene elab vanas heas ajas! "Kulla inimene, ei te saa! Järjekord on 2 kuud, aga me EI PANE numbreid praegu kinni."
Tõesti,palun teavet,mis peab tegema,ise ka nagu ei oskaks midagi enam teha sellise vastusega!!!
e
ei imesta.... ja tema surma eest ei oleks keegi vastutusele võetud. aga makse ikka haiglakassale makse aga/ 25. august 2017 16:34
Perearst on Eestis nagu sossep ahju ehitamisega! See juhtum mind ei pannud imestama Õismäel polikliinikus on sama probleem!
k
kalev/ 25. august 2017 14:06
on olemas perearstid ja valgekitli kandjad,antud juhtumil eiole tegemist arstiga...
l
linda/ 25. august 2017 18:22
Mina olen kogu elu kuulnud ütlemist, et on mehed ja on püksikandjad!
i
Indrek2/ 25. august 2017 13:34
Hakkame kähku reil peldikut tegema, siis võivad kõik tõbised kohe parem kabeli poole astuma hakata, Raha pole ja ei tule. Kreeka jaoks muidugi leiame.
l
Lauri/ 25. august 2017 12:48
Kui perearst hea tuttav ei ole siis ega eriarstile saatekirja naljalt ei saa ka. Kahjuks perearst iseseisvalt ei saa/ oska/taha patsienti süvitsi uurida, lihtsam on tablett välja kirjutada ja ajada kõik stressi süüks. Vähemalt meil maapiirkonnas on nii. Paraku on see sundseis sest valikut pole. Ja siis imestatakse miks inimesed alternatiivmeditsiinist abi otsivad
k
kisakõri,tahtmtu/ 25. august 2017 18:24
KUI MA VAATASIN OMA PEREARSTI KOHTA FOORUMIT,SIIS SAIN AINULT NEGATIIVSET(?) EI ANDVAT SAATEKIRJU JNE. MINU KOGEMUSE PÕHJAL TOPIB TA NEID IGA MINUTIL,OLEKS AINULT,KES VASTU VÕTAB JA MINNA TAHAKS...(JUTT MINUST)
r
Reet/ 25. august 2017 12:10
Ibometiin on odav rohi, rahvas aga ostab ja valu läinud. Mingi firma tahab vist turule jõuda, vaja rahvarohule üks null teha, isegi Fb on appi võetud. Ma ravin ise oma haigusi, peretohter ütles, et olengi vana inimene juba, sellest tuleb arusaada ja leppida. Eks ongi nüüd tohter mul rohkem retseptide väljakirjutaja. Ei julgegi enam kaevata, kui miskit juhtub, siis on EMO sinu lootus.

t
Tea/ 25. august 2017 11:05
Hetkel on nii,et kui asi on juba niikaugel,et vaja opereerida,siis saad löögile,aga muude hädadega oled omapäi ja jooksed EMOde vahet!.Kui üldse midagi tehakse ja löögile saad siis ümbrik peab kotis ikka kindlasti olema!.Enamus ülbed ja ükskõiksed arstid.Vahivad Sind kui teesklejat.Ühesõnaga haige on väga,väga jube olla ja nende alandavaid pilke ja ütlemisi taluda!
t
tegelikult/ 28. august 2017 14:59
Ära ole nii nõrganärviline.
t
Tere./ 25. august 2017 09:20
Soovin südamest Kertule paranemist ja edu oma tegemistes.Minu abikaasal kahjuks nii hästi ei läinud.Eelmise aasta 13. mail lõi temal ka ootamatult tugev valu kuklasse ja peasse,ning ajas oksendama.Kiirabi tegi valuvaigistava süsti ja soovitas rahulikut lamada.Perearst andis saatekirja Rakveresse neuroloogile.Sealt saatis dr.U... ta ära sõnadega,et võtke seda asja huumoriga.Käisime veel vähemalt kaks korda kiirabis valuvaigistavat sösti saamas,aga valud ja iiveldus ning oksendamine ei kadunud.21.mail käisime Tartus EMOs,seal tehti ajule kompuuteruuring,aga kuna kontrastainet verre ei süstitud,siis lekkivat aneurüsmikollet ei avastatud.Elasime valuvaigistite najal,kuni 26. mail aneurüsm lõhkes.Tänan südamest Tallinna ja Tartu arste,kes tema elu eest tegid kõik mis võimalik. Abikaasa võitlus elu eest kestis viis kuud,aga siis sai jõud otsa.Kirjutasin sellepärast,et teadvustada-aneurüsmikollet ei pruugi alati ka ajukompuuteruuring tuvastada.
h
haige/ 25. august 2017 10:09
Ootan juba mõnda aastat täis-Bentalli.
Minu seiklused meditsiinis: https://meditsiiniseiklusi.blogspot.com.ee/
Alustage lugemist 2014 aastast.
l
Laia profiiliga traktoristämmaemandvetvelsker/ 25. august 2017 08:49
Ega need perearstid muuks ei kõlbagi kui tõendite ja retseptide väljakirjutamiseks.köha ja nohu lähevad ise ûle.muule nad pihta ei saa
k
Killu/ 25. august 2017 09:33
Retsepte kirjutavad välja juba pereõed....masendav
m
Mileina Jõgi/ 25. august 2017 08:03
Tore,et noor inimene pöördus EMOSS-e,kes tesab,kis oleks võinud juhtuda,kui poleks pöördunud!Jah,perearstid ei saada viimasel ajal uuringutele,tahavad aga kõike ise teha ja määrata vaid valuvaigisteid.Sama siin!!!Perearst ravis kõrvavalu mittemillegiga.Kolm korda käisin,kolm korda vaatas aga ei midagi,ei mingit saatekirja,kuni päevani,millal pöördusin ägeda põletikuga juba EMO poole,parema kõrva juurest ja pool nägu oli nii paistes,et tekkis hirm.Põletikunäitajad olid laes!!Aitähh,ITK-Emole,kes kohe appi tulid,arstid olid imetoredad ja ravi peal!Aga see kõik oleks võinud olla olemata,kui perearst oleks oma töösse suhtunud kohusetundega ja vajadusel andnud saatekirja,mida ta kahjuks aga ei teinud.
j
Jhh/ 25. august 2017 08:56
Anna see ärinaine kohtusse
a
A/ 25. august 2017 00:53
Ibumetini määramiseks peab 7 aastat ülikoolis käima vää ?
p
pettunu/ 24. august 2017 23:09
kui elukondlik teenindus on tehtud äriettevõteteks, ei saagi loota et inimesed abi saaksid, ärimees elab ju ainult kasumi nimel, mis sellest et inimesed ei saa arstiabi, ei saa postiteenust, hambaravi, mida iganes
a
ann/ 25. august 2017 09:22
Kahe käega selle mõtte poolt.
a
Anneli/ 24. august 2017 22:16
Pole vast vigagi eesti arstiabil. Minge lombi taha, vaadake mis seal ka toimub
m
Mart/ 25. august 2017 09:31
ä
Äss Toivo/ 24. august 2017 21:47
Tore, et preili terveks sai. Ilus noor naine.

e
eesti kodanik/ 24. august 2017 21:28
Olen 47 aastane ja täiesti pettunud meie arstide suhtumises,et kui just surmavalt haige ei ole ,siis pole hullu ju midagi.Haigestumise ennetamist meie riigis pole olemas,kui just juhuslikult ei avastata.Olen selles lausa veendunud. Olen jõudnud arvamusele,et annaka jumal,et saavad jaole enne kui juhtub midagi hullemat(enesetunne vastav).
n
naine/ 24. august 2017 21:07
Pöördusin erakorralisse, kus veresete näitas 86, Perearst ütles, et pole midagi ehk vaid vereringehäired, nii käisin seal 2 kuud peaaegu kuni enam käia ega liikuda ei suutnud...
h
24. august 2017 20:54
Haha aastat perearst soovitas põlve valu. Vahel paar nädalat lonkasid, juua pärnaõie teed ja fastum. Isesisvalt ortopeedi juurde mindud, meniski op kohe pandi. Hea meel, et perearstid hoolivad....rahast :-)
m
Mnjaa/ 24. august 2017 19:58
3. etapi esmatasandi (EMO) arstid on targad, seda eeskätt olemasolevatele võimalustele suurtes haiglates. Väljaspool seda pole sellisest ressursist haisugi, aga otsuseid tuleb langetada. Tulevased polikliinikud hakkavad seda probleemi osalt lahendama. Kättesaadavus üldplaanis halveneb veelgi, aga teatud ühiskonnaosale kvaliteet tõuseb. Ja need kes ligi ei pääse, pole kaebajaid.
t
24. august 2017 19:55
Tädi Maali elab veel ennerevolutsiooniaegses kogukonnas ja soovitab seda teistelegi.
v
Vanasti, minu teada,/ 24. august 2017 19:24
saadeti uuringutele vähimagi kahtluse korral - nüüd viimase hädaga kui üldse.
Kuidagi on see seotud perearstinduse rahastuse ja ettevõtlusega. Mitte mingeid liigseid kulutusi!
Inimelude arvelt siis?
Või on teisiti? Seletage palun lahti.
p
praegu/ 24. august 2017 23:02
on ju äriettevõtted, kui ikka perearst on fie, siis polegi midagi tarka oodata. iga ärimees elab ju ainult kasumi nimel
s
Seletan/ 30. august 2017 20:17
Meditsiinisüsteem on meil sisult sotsialistlik, sotsialism aga annab kõigile kõike TASUTA. Maaletooja oli loomulikult autobaasi sotsialist sm. Nestor, kes rootlaste peesssekukkund vana süsteemi meil implementeerida püüdis. Rahvale idee midagi tasuta saada meeldis väga. Seda enam, et Nestor rääkis solidaarsusest ja värgist.
Tänaseks on Haigekassa nii miinustes, et eluiga on sel süsteemil kuni viis aastat, aga võimalik, et juba ülejärgmiseks valimisteks on kõik kokku kukkunud. Seni aga jõuavad terved veel kõvasti sotsmaksu maksta, mida haiged siis suurima rõõmuga kulutavad. Teenus näiliselt puha tasuta ju!
a
Annele/ 24. august 2017 19:13
Minul diagnoositi 2 aastat tagasi rebenemata peaaju anenurùsm.Elu on kohutav.
S
19:13-le/ 28. august 2017 15:04
Siis sul läks ju hästi,kui diagnoositi...
t
Tädi Maali/ 24. august 2017 18:40
Selline see meie tasuta arstiabi ongi! Ühtegi tõsist haigust perearstil käies ega ka analüüse seal tehes ei avastata! Kõik tõsised asjad muutuvad enne krooniliseks, kui üldfse ravima hakata, mõnikord ei jõutagi, sured enne ära! Pealegi ei saa perearsti kaudu muud analüüsi kui vere analüüs. Mul oli vaja ultraheli uuring, registeratuuris öeldi, et pole midagi pakkuda. Ma ei saanud aru, küsisin, millal on, öeldi ei tea, helistaga igal hommikul ehk ükskord ikka saate....! Valitsus peaks ausalt tunnistama, et meil ei eksisteeri tasuta arstiabi, sest haigekassal raha pole ja arstid tasuta tööd ei pea tegema. On kaks varianti, kas arst hakkab eraarstiks või lahkub riigist. Nüüd ei saa naljalt ka raha eest eraarsti uuringutele, sest ka arste pole enam! Perearsti tööks tasuta jääks sõrme kinnisidumine jne. Valitsus kehtestagu avalikult tasuline arstiabi ja asi korras! Vaesematele pensionäridele võiks natuke hinnaalandust riigi poolt teha! Just selle nn.tasuta arstiabi tõttu lonkab linnas terve pensionärist invaliidide armee, kas abivahenditega või ilma!
s
saab küll kohe arsti juurde, kui kohe sularahas maksad./ 24. august 2017 19:09
Mingis Registratuuris oli, ühe akna peal, aus kiri, et siia saab maksta kohe ning sularahas ja seejärel otsitakse ka kohe arst jms. värk.
PS: Kunagi, mingid aastad tagasi, tekkis üks tüütu "punn" nina kõrvale - oli samamoodi, et kui kohe maksad, siis vaadatakse see "punn" ka kohe üle.
Nii ka läks kuna polnud viitsimst mitu nädalat või kuud oodata - lükati arsti juurde, see tõmbas süstlaga mäda välja ning kirjutas määrde välja. Kogu ooper kestis mingi 15 minutit.
n
nii on/ 24. august 2017 19:47
Mis teha, kui haigekassa vastuvõttudeks eraldatud raha selleks kuuks otsas ja jääb kaks võimalust, kas oodata järjekorras või maksta ise ja saada kohe aeg. Ega arstid ei pea ka tasuta tööd tegema või omast taskust peale maksma.
k
Kylakurnaja/ 25. august 2017 08:51
p
Penskar perifeeriast/ 25. august 2017 09:27
Minul viis punni edasilükkamine pärast tasulist operatsiooni edasi onkoloogiasse ja tõsise diagnoosiga. Õnneks selgus seal, et pole veel väga kaugele jõudnud. Tasulisi arste pean kiitma, tegid oma töö ja aitasid mu kiirkorras onkoloogiasse ka.
j
25. august 2017 10:05
Ja mitu raha see 15 min. maksma läks?
h
huvitav/ 28. august 2017 14:53
kas Haigekassa arstidele palka ei maksa, kui ei, siis, milleks streigid. Arstidel peaks ju üsna kena palk olema, kas palka makstakse ainult ametinime eest või võiks selle eest ka midagi teha.
s
24. august 2017 19:13
Sry-seni kuni pole vastutust oma tegude või tegemata jätmise eest ei muutu miskit.Sa maksa ennast kasvõi vigaseks-alati on vähe.
a
aga/ 24. august 2017 19:23
meil ei olegi tasuta arstiabi, maksame ju iga kuu makse!
o
oeh/ 25. august 2017 10:23
Mina oleks nõus oma sotsmaksu endale võtma ja selle eest ise arstilkäigud kinni maksma ja pensionieas esivanemaid ülal pidama. Arvan, et suudaks palju mõistlikumalt majandada, alustades juba sellest, et ma ei palka 20 ametnikku arvutama, mida selle rahaga teha, nii et lõpuks tegemiseks raha ei jäägi!

i
Imestav kodanik/ 24. august 2017 18:35
Peaks olema häbi sellist teksti tasuliseks teha!
t
TT/ 24. august 2017 21:53
Veri ja vägivald on ajakirjanduses alati müünud :)
f
fdg/ 24. august 2017 18:33
Kuidas arstid kiirabis seda veresoone lekkimast kindlaks teevad?
f
fdg-le kell 18.33/ 24. august 2017 19:39
EMO-s tehti kindlaks, mitte kiirabis. EMO on haigla s ja seal on erinevaid arste ja tasemel aparatuur. Perearst reeglina ei näe midagi.
t
to fdg/ 24. august 2017 19:48
Kiirabi viib haiglasse ja seal tehakse uuringud. Kui juba kiirabiga tuuakse, siis on asjaga tõesti kiire ja tegutsetakse alati. Sel juhul abistatakse ka ravikindlustuseta inimesi.
s
Sipsik/ 25. august 2017 03:40
Süstitakse joodi verre ja seejärel tehakse kompuutertomograafia. Kõik veresooned ilusasti näha, samuti võimalikud "verelekked". Mina ise käisin mägedes, täpsemalt siis Rootsis, Kebnekaise tippu võtmas. Tipu võtmisele eelnenud ööl tundsin kopsus valu, aga pidasin seda tühiseks. Tippu ja tagasi 20 km käia, kokku umbes 2500 tõusumeetrit. Võtsingi tipu 14-tunnise ränkraske matkaga ära. Siis baasi tagasi, viis tundi und ja hommikul veel 20 km 25-kilose seljakotiga autoni. Siis kodu poole. Kuna valu läks kopsus aina suuremaks, läksin samuti EMO-sse. Kopsemboolia, hulgitrombid kopsus ja arteris.
Arstiabi oli küll supertasemel ja midagi kurta ei saa, pigem kiitust jagada. Kops teeb küll siiani häda, aga ehk ikka paraneb..
o
oioi/ 28. august 2017 15:07
Et sa selle embooliaga veel elus oled...Aastaid tagasi suri kaks nädalat varem sünnitanud naine sellesse,sealjuures haiglas...
t
tundmatu/ 24. august 2017 18:28
mina ei pea päevapiletit ostma et seda teksti lugeda. mul nii hea silmanägemine et ma näen seda udust teksti ka lugeda
õ
Õhtuleht/ 25. august 2017 18:05
Selge -me keerame veel udusemaks.