Eesti uudised

Korteriühistu ütles lõpliku ei: erivajadustega tüdruk jääb invaliftita

Kristiina Tilk, 24. august 2017 16:31

61 KOMMENTAARI

t
tegelikkusest/ 25. august 2017 12:58
Tavatasandil ju inimesi igasuguseid. Meie majas oli ka liitpuudega laps, keda vanemad ilusate ilmadega välja viisid. Majarahvale oli vastumeelne näha sellist armetust ja keelasid ära maja juures viibimise muru tallamise põhjendusel , kuigi muruks ei saa seda niidetud heina enam aastakümneid nimetada! Teisel pool aga sõidutee ja autod. Nii siis hoitigi vaesekest toas akna juures, et veidigi värsket õhku ja päikest saaks - paarkümmend aastat kuni lõpuni ... Küllap siiski leidus pahaseid, aga seda nad enam keelata ei saanud!
j
jj/ 25. august 2017 07:11
kui sina ise oleksid selle probleemiga hädas? Kui maja pakkus võimalust lift paigaldada maja otsaseina, siis kas sina oleksid keeldunud? Pole vaja uhkustada oma õnnetusega - puudega. Ole leplik ja koostööks valmis. Ja sellise önnetu olukorra puhul oleks ikkagi õige olnud vastu võtta pakkumine sotsiaalmajasse. Mis teha, ega võitlus ei ole alati parim lahendus.
Kui tegemist on üürnikuga, mitte korteriomanikuga, siis peaks asju ajama ikka korteriomanik. Kui
üürnik lahkub, kes ostab siis selle korteri. Igale korteriomanikule on tema kodu tähtis.
ö
Öäkk/ 25. august 2017 09:58
Hoidke jah oma uberikest 10 kyynega kinni, ei taha neid keegi!! Miks ise sotsmajja ei lähe?! Oleks tegu teie lapsega, kas siis vahiksite ka fassaadi??
P
!/ 25. august 2017 10:32
Pole mõtet minna, mul omal erastatud korter olemas. Las läheb see, kellel ei ole.
v
võimalus- hoones trepi käsipuul platvormtõstuk./ 25. august 2017 03:57
ö
ökul/ 25. august 2017 03:28
Selle loo juures jääb mulle täiesti arusaamatuks, kas see (väidetav) üürnik nõuab sellist suurt muudatust korteri juures ja üldse korraldab kogu asjaajamist omaniku nõusolekuta või? Sellist juurdeehitust korterile saab ju otsustada ainult omanik, sest ega üüriline kord lahkudes seda lifti kaasa ei võta ju, aga seni sel teemal ilmunud artiklites pole mulle tema sõnavõtt kordagi silma hakanud.
t
24. august 2017 22:01
Tulge vaadake milline näeb välja Kaja korteri uks.See on kõik täis joonistatud ja mõtetuid sõnumeid täis kirjutatud.Koridori seinad täis kleebitud paberilipakaid ja sajakrooniseid.Selle kohta on tehtud ka politseile avaldus.Tekib küsimus,kuidas saab puudega inimene hooldada puudega last.Ka sellest on teada antud sotstöötajale.Soovitan ajakirjanikul tutvuda tegeliku olukorraga enne kui hakata uudist kerima.
k
25. august 2017 12:48
Küllap on sõnumid väga sisukad, miks sa muidu kaebad mööda ametiasutusi?
a
arvan/ 25. august 2017 23:56
Terve mõistusega inimene ei riku ühistu vara
a
Arvan ka.../ 26. august 2017 07:39
Tema korteri uks on tema uks, mitte ühistu vara. Äkki on ka tema korter ühistu vara??? See, kui inimene tahab erineda, kas see on siis haige mõistusega inimene??? Tule taevas appi... me ei ela juba ammu nõuka ajas.
h
Hmm/ 26. august 2017 11:26
Kui tundsid end uksest häirituna, siis miks sa talle isiklikult seda ütlema ei läinud? Sina kaebasid ametnikule - see on juba tase omaette... Kas sina oled spetsialist, kes annab inimestele hinnanguid?
Ela ise ja lase teistel elada!
m
me/ 24. august 2017 21:53
ükskord tuleb mitte nõustunud inimestele kõik kuhjaga tagasi, karma ka karm, eks kunagi jääb keegi ükskord ratastooli
Š
???/ 24. august 2017 23:18
Šamaan oma õnnetusepodinaga taas jaol? Vahest tuleks tšamaanirummi kah lüüa?
m
Moderaator korjas ära./ 24. august 2017 23:19
moderaator ei luba enam manavale šamaanile märkust teha. Ka see on juba tabu ning kuulub modereerimisele.
s
SIIM, huumoriga/ 24. august 2017 23:31
Kui põhjarahvaste šamaanid manasid ning kellelegi omaneedusi peale panid, põristasid nad sinna juurde veel ka oma šamaaitrummi, et mana ikka paremini mõjuks ja täide läheks. Eeskuju, mis vääriks järgimist, Head põristamist!
õ
Õelus/ 25. august 2017 07:08
Inimese soovid tulevad alati soovija juurde tagasi, seda varem või hiljem. Nii läheb ka Sinuga.
k
kuksa/ 24. august 2017 21:16
aga miks naine lapsega on üüri korteris kas olete mõelnud,või analüüsinud.ta on lapse eest hoolitsenud palju on tema sissetulek mille eest ta korteri ostaks.riigil on santidest jumala ükskõik.sotskorter kas sina elaksid seal.miks teile tundub et ema on kiuslik olge tema olukoras,keegi ei sa sellest aru kui endal sellist olukorda ei ole,te võite ennast lolliks targutada.

k
Kustutatud kommentaar/ 24. august 2017 20:51
Selle afääri tagamaid ei tohi Õhtulehe lugejad teada või?!
T
!!!/ 24. august 2017 20:12
Tegu pole mitte korteriomaniku vaid ajutise elanikuga, üürnikuga. Täna elab siin, aga tuleval aastal? Kuid maja fassaad oleks rikutud. Pealegi on ta meedias oma majanaabreid juba piisavalt tõrvanud, nii et miks peaksid nad siis temale veel vastu tulema?
Märkigem, et naisele ju pakuti korterit sotsialmajja, kus sellist süles tassimise probleeme enam ei oleks. Aga ei, temale ei meeldi! Tema tahab elada just siin ja kõik! Ja naabrid peavad talle alluma ning vastu tulema!
õ
Õelus/ 24. august 2017 22:10
Ja ärgem unustagem ka seda, et Kü pakkus võimalust lifti ehitamist maja teise külge. Emale see ei sobinud. Vastas, et ise teab, kuhu tahab ja kõik. Kurb, kui hea plaan jääb ema egoistliku soovi tõttu tegemata ja kannatab laps.
k
kodanik/ 24. august 2017 20:11
Abivajajaid on palju kuid kõiki ei ole võimalik aidata.Ka terved inimed vajavad normaalset elu,sest ka neil teistlaadi probleeme jätkub...lõputu teema...
m
Mimoos/ 24. august 2017 19:58
Elasin Kuressaares 20 a. Kadedaimaid ja tigedaimaid kui saarlased annab mandril otsida!
a
arvamus / 24. august 2017 19:11
Ausa arvamusega kodanikuna arvan ,et kui mul mingid mured siis see ei puuduta teisi inimesi ja teised ei pea kannatama minu murede pärast.Pigem kannataksin kuid ei survestaks teisi inimesi,sest teised ei ole süüdi...lihtsat aus arvamus.
m
Mall/ 24. august 2017 19:53
Olles pisut Kajaga kokku puutunud, jäi mulle juba kohe mulje inimesest, kellele kangesti meeldib intriigitseda ja teisi kiruda. Endal suu kõrvuni peas ja muudkui seletas, kuidas ta ikka tahab sellele esinaisele koha kätte näidata ja kuidas ta siit ja sealt mingeid pabereid ajab ja reisib ja käib. No keda huvitab? Kui ta oleks ise normaalsem ja majanaabritesse paremini suhtuks, küllap siis oleks ka lifti või tee saanud.
m
Mall-le/ 24. august 2017 20:38
Kadedus, mis muud.... Paistab, et sind huvitab vägagi.
a
aga/ 24. august 2017 20:11
empaatiat võiks olla veidi rohkem.
t
Teeline/ 24. august 2017 20:57
Milles seisneb empaatia? Korteriühistu pakkus välja - ehitada lift maja otsaseinale. See aga ei meeldinud emale, otsaaknad on vahetatud ja siis peab tütart läbi terve korteri sõidutama. Talle sobis ainult ja ainult fassaadilift.
t
to aga/ 25. august 2017 09:10
See EMPAATIA näib olevat üks võlusõna, mida enda õigustamiseks igal võimalikul või võimatul juhul tarvitada püütakse.Vääramatu argumendina, kui muud öelda pole.
s
see on ka minu arvamus/ 24. august 2017 23:41
Eks igaüks peab ikka eelkõige ise oma risti kandma. Aga et teised teda heast südamest aitaksid, selleks tuleb ka ise teiste vastu inimene olla. Mitte nõuda, õiendada, ähvardada ja kaevata, vaid inimlikult abi paluda. Küllao siis ehk ka tullakse vastu. Aga sellist, kes vaid nõuab ja veel ajalehes laimukampaaniat korraldab ja kõiki süüdistab, seda ei taha mitte keegi aidata ega sellisele ka vastu tulla. Viga tuleks otsida peeglist.
Kas ei pakutud proualegi lifti võimalust maja otsaséina, aga ei, ei soovi! Või kas linnavalitsus ei pakkunud sobivat sotsiaalkorterit? Samuti ei sobinud, Muudkui ajab oma joru ning tõrvab kõiki teisi, kes tema kapriiside järgi ei käi..
m
Moderaator korjas taas ära. Kirjutan uuest, Silutult ja jupikaupa./ 24. august 2017 23:43
Eks igaüks peab ikka eelkõige ise oma risti kandma. Aga et teised teda heast südamest aitaksid, selleks tuleb ka ise teiste vastu inimene olla. Mitte ainult nõuda, õi.endada, äh,vard.ada ja ka.evata, vaid inimlikult abi paluda. Küllap siis ehk ka tullakse vastu. Aga sellist, kes vaid nõuab ja veel ajalehes la.imuka.mpaaniat korraldab ja kõiki süü.distab, seda ei taha mitte keegi aidata ega sellisele ka vastu tulla. Viga tuleks otsida peeglist.
Kas ei pakutud proualegi lifti võimalust maja otsaséina, aga ei, ei soovi! Või kas linnavalitsus ei pakkunud sobivat sotsiaalkorterit? Samuti ei sobinud, Muudkui ajab oma jo.ru ning tõ.rvab kõiki teisi, kes tema ka.prii.side järgi ei käi..
n
No ei lase meie kallis moderaator aramust läbi!/ 24. august 2017 23:45
Eks igaüks peab ikka eelkõige ise oma ri.sti kandma. Aga et teised teda heast südamest aitaksid, selleks tuleb ka ise teiste vastu inimene olla. Mitte ainult nõuda ja kaevata, vaid inimlikult abi paluda.
j
jätkuks veel/ 25. august 2017 00:16
Aga kes tahaks aidata seda, kes senised abipakkumised lihtsalt agasi lükkab ja ül.be moega veel enamat nõuab? Ise seejuures muudkui pretensioonikalt nõudes ja ähvardades, laimukampaaniat levitades?
Kuigi mina ise olen üldiselt kaastundlik ja abivalmis inimene, kuid mingit aina nõudvat, süüdistavat ja laimukampaaniat levitavat tegelast mina küll aidata ei sooviks. Juba põhimõtteliselt.
j
Joel Reinaru to jätkuks veel/ 25. august 2017 00:52
Raisk kui sa veel aru pole saanud on jutt lapsest. Mitte sellest, mida keegi siin välja kaubelda tahab. Laps on iga vanema jaoks püha. Vahet pole kes on õige kes vale, asi olgu tehtud. Emale jõudu.
K
!/ 25. august 2017 01:32
Kui argumendi mõjukus tõstmiseks kasutatakse vägi- või sõimusõnu, siis on see üsna kindel märk, et loogilisi argumente kipub lihtsalt nappima. Vähemasti kasutaja IQ jaoks.
Mõnel hüsteerikust vanemal lihtsalt ei tohiks lapsi ollagi. Vähemasti mitte nende kasvatamise õigust.
j
Joelile/ 25. august 2017 01:43
Näide. Minu laps on mulle nivõrdi püha, et mina nõuan tema majutamiseks endale kas Kadrioru lossi või Radissoni hotelli presidendisviiti. Võib ehk ka renoveeritud mõisahäärber või miljonärivilla olla. Noh, nõuaks, lärmaks, manaks keeldujatele õnnetusi ja needusi kaela, Aga mida see annaks? Kas siis kõik tormaksid siis tulistvale minu "pühi" soove täitma või? Pigem kehitataks vaid õlgu või tehtaks mõni muu iseloomustav žest.
Aga miks peaks siis tolle Kaja ülespuhutud erinõudeid ja erisoove täpipealt täidetama? Talle ju pakuti nii sotsialmajja korterit kui ka lifti maja otsaseinale. Aga tema nõuab jäärapäiselt ikka fassaadile! Kuidas seda nimetada?
k
Korteriühistule/ 24. august 2017 19:05
Jumal on aeglane,aga õiglane.Küll teil seal ühistus hakkab nüüd haigusi tulema
Š
!/ 24. august 2017 20:14
Šamaan, lõpeta oma manamised ning needmised!
n
No nii/ 24. august 2017 22:12
Sinu soovid tulgu Sinu juurde tagasi.
ü
25. august 2017 07:12
Üleval pool oli hea vastus _ soovid tulevad soovija juurde tagasi. Nii ka Sinule. Karma on selline.
k
Kinnisvarahind/ 24. august 2017 18:58
Ebainimlik korteriühistu ei tule samuti kinnisvara müügile kasuks.
M
???/ 24. august 2017 20:17
Miks peaksid nad kaasa tundma ja vastu tulema intriigitsejale ning nende endi laimajale? Kes on neid juba kogu vabariigi ees nende maja marki täis teinud.
t
Tigedik/ 24. august 2017 18:39
Antud nn proua pole ju korteri omanikki . Linn on pakkunud ju prouale ka teisi üüripindu , aga see prouale ei sobi kuna antud maja on ju kesklinnas . Kes seda maja on näinud teavad et ega lifti ega kaldteed sinna on tõesti raske ehitada , piirates otseselt teiste inimeste liikumist . Nagu alati on paisatud müüki pool tõde
p
Pole../ 24. august 2017 18:52
..seal kolkas sellel 60- date kolkamajal mingit hinda.
j
Juulius/ 25. august 2017 07:14
Mõnel pole isegi korterit sellises majas. Sinul on muidugi 3 kordne maja Viimsis.

u
Uskumatu/ 24. august 2017 18:28
Kui kalgid ja môttetud vôivad inimesed olla...Jôudu emale! Ei tahaks kyll selles majas enam edasi elada. Loodan et teil endal kunagi seda lifti vaja ei lähe. USKUMATU!!
p
pvo/ 24. august 2017 18:27
See ühistu esimees on ise end ja oma lapse ära neednud sellise tegevusega.
M
???/ 24. august 2017 20:19
Meie šamaan on oma manamistega jälle jaol või?
p
pvo/ 24. august 2017 23:49
tee omale selgeks,et ühistu kõrgem organ on rahvas
o
Oh taevake küll/ 24. august 2017 18:17
Mis inimesed selles majas küll elavad? Eelkõige oleme me kõik inimesed, alles siis fassaadi imetlejad. Olen ise korteriühistu juhatuse esimees, meie majas kohe kindlasti sellist asja ei juhtuks, Aga edu majarahvale fassaadi imetlemisel!! Loodan, et keegi sinna majja kunagi korterit ei osta!
E
!/ 25. august 2017 02:26
Eks kutsu siis nad oma majja, ole halastaja ning heategija! Ole, aga ära hoople.
t
Taat/ 24. august 2017 18:16
Kahju lapsest,kuid enamuse arvamusega tuleb leppida!
k
Kurb/ 24. august 2017 18:04
sellised kaaselanikud võiksid küll ühe ühispildi saata kõigile vaatamiseks, sest sellised inimesed on tõesti omaette vaatamisväärsus.Mustamäel tehti maja välisseina lift ratastooliga inimesele, majarahvas hääletas poolt, kohal oli enamus korteri omanikke, teadaolevalt pole korterite hinnad selles majas langenud, seda näeb kinnisvara portaalis. Siiralt loodan et probleem leiaks lahenduse.Vana jumal on aeglane , kuid õiglane, tõesti loodaks.
K
???/ 24. august 2017 20:20
Kas sa oled siis see vanajumala erieseindaja maa peal, tema legaat või?
k
k/ 24. august 2017 18:00
kurb tema jaoks,aga savisaare jaoks küll
e
eestlane/ 24. august 2017 17:54
No on ikka fuuria see korteriühistu esimees.oleks ta ise sellises olukorras,mis ta siis teeks?see on ju invaliidi diskrimineerimine.kus on lastekaitse?
S
!!!/ 24. august 2017 23:26
Siin voolavad täiesti ühelaadsed ja ühes stiilis süüdistusi. Isegi stiil ja lauseehitus on sarnane. Keegi vorbib neid siin palehigis. Ega ometi Kaja-proua ise või mõni tema sugulane?
k
kus on eelnevad kommid?/ 24. august 2017 17:51
just lugesin ja nüüd on tühjus.
Meenutati eelnevalt kirjutatut?
See ei meeldinud?

a
Asja teine pool/ 24. august 2017 17:43
ehk siis korteriühistu esindajad, võiks ka näo ja jutuga eestlaste ees oma arvamust avaldada...saaks vähemalt piltliku ülevaate väga ebainimlikust asjast.
Muide kinnisvara hinnalanguse argument ei päde, pigem tõstab.
M
???/ 24. august 2017 20:22
Miks peaksid nad end mingi sõnasõja tasemele alandama? See proua vahutab ju üksi mitme eest.
l
24. august 2017 16:45
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
j
JUSS/ 25. august 2017 00:05
Pigem põlatakse mõnede laste eg.oistlikke, pre,tensioonikaid, kõiki teisi sü.üdistavaid ja la,imu levitavaid emasid.
P.S. Pr. Reps antud loosse nüüd küll mitte kuidagi ei puutu, milleks sa teda siia asjasse sisse põimid, teemat laiendada üritad? Sée on rohkem nagu demagoogiatrikk.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee