Maailm

Rotterdamis terrorirünnakut plaaninud mees saadi kätte (1)

Toimetas Greete Kõrvits, 24. august 2017 14:46
Hollandi politsei otsib läbi kahtlast kaubikutFoto: AFP / Scanpix
Hollandi politsei vahistas Rotterdamist pisut lõuna pool 22-aastase noormehe, keda kahtlustatakse terrorirünnaku planeerimises. Eile jäi terroriohu tõttu ära ansambli Allah-Las kontsert Rotterdamis.

Hispaania politsei andis Hollandi ametivendadele vihje võimaliku terroriohu kohta. Kontserdipaiga lähistel peeti kinni Hispaania numbrimärgiga veok, mille juhi sõidustiil jättis kahtlase mulje. Nüüd on teada, et veokit juhtinud hispaanlane oli purjus ning mingit seost tal kontserdi ähvardamise või terroriga ei olnud.

Kell kaks öösel tormas politsei aga ühte elumajja Rotterdamist lõunas ning vahistas seal tegeliku kahtlusaluse. Kinniseotud silmadega mees toimetati kiiresti politseiautosse ning tema kodu otsiti läbi. Hollandi politsei keeldus täpsemaid selgitusi või detaile andmast.

Rokkbänd Allah-Las jätkab tuuriga ning esineb täna õhtul Varssavis. Oma nimeks sai Los Angelesest pärit bänd inspiratsiooni ansamblilt Jesus and the Mary Chain, mis samuti viitab religioossetele tegelastele. Moslemid saadavad Allah-Lasile tihti solvunud ja vihaseid sõnumeid, sest peavad Allahi nime kasutamist rokkbändi nimes solvavaks.

Ansambel Allah-LasFoto: Vida Press

Samal teemal

24.08.2017
Joodiku auto näis ähvardav, kontsert jäi ära
24.08.2017
Rotterdamis katkestati terroriohu tõttu rokk-kontsert

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee