(Alar Truu)

Mitmes kabinetis istub haridusminister Mailis Reps? Selline igati loogiline küsimus kerkis, kui ilmnes, et superministeeriumi uude hoonesse poeb manulisena sisse ka haridusministeerium, mis teatavasti asub hoopis Tartus. Superministeeriumi ehitamist õigustati suure kokkuhoiuvajadusega.

Millisest asjaolust kõneleb aga asjaolu, et minister istub korraga kahes kabinetis? Üks kabinet on nii ministril kui kantsleril Tallinnas, teine aga Tartus mõlemat ootamas. Kusjuures Tartu kabinet peab mõlemat tipptegijat pikalt taga igatsema, sest minister püüdvat ministeeriumi kinnitusel töötada Tartus vaid korral-paaril nädalas, kantsler aga kahel päeval. Kuid küsimus pole mitte ainult ühe ministri mitmes kabinetis, sest ka kahe linna vahel traageldamised maksab kinni riik ehk maksumaksja.

Seega jahvatab riigi suu küll kokkuhoiust rääkida, kuid tegelikkuses viljelevad kõrgemad ametnikud pillavat tööstiili edasi.

Jaga artiklit

13 kommentaari

N
No   /   17:11, 27. aug 2017
Ega kätt saa ees hoida, kasvavad nad ise, see tegemine on ainus rõõm!
Ja ministrikoht pole igavene, küll jõuab ka kasvatada!
.
................  /   11:56, 26. aug 2017
Miks peab haridusministeerium Tartus asuma !? Kunagi tehtud ja kõik ministeeriumid peaksid siiski Tallinnas asuma.Kas tõesti peavad Tartus asuma ?

Päevatoimetaja

Denes Kattago
Telefon 51993733
denes.kattago@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis