Foto: TIINA KÕRTSINI
Denes Kattago 24. august 2017 10:55
Kohalikel valimistel kandideeriv Jevgeni Krištafovitš pakub tasuta õigusabi kõigile tallinlastele, kes saavad täna trahvi rohelise kaardi valideerimata jätmise eest, reageerides nii mupo lubadusele alustada 24. augustil ühissõidukites piletite lauskontrollimise ja laustrahvimisega.

"Tasuta sõiduõiguse annab kanne rahvastikuregistrisse, mitte piiks validaatoril. Tasuta sõiduõiguse olemasolu on võimalik tuvastada kohapeal ID-kaardiga. Isikustatud ühiskaardi valideerimise kohustus on minu hinnangul õigusvastane, kuna riivab eraelu puutumatust," märgib ta.

"Tallinlastel on õigus ühistransporti kasutada ilma et Suur Vend neid jälgiks ja igat sõitu oma andmebaasi salvestaks. Samuti saab menetlusi lõpetada ka otstarbekuse kaalutlustel," seletab juristipaberitega Krištafovitš.

Juristi sõnul võib igaüks, kes saab sel nädalal trahvi valideerimata jäetud rohelise kaardi eest, saada tema käest tasuta õigusabi trahvi tühistamiseks kohtu kaudu. Riigilõivu kohtusse pöördumiseks ei ole.

"Loogikavaba seadus tuleb tühistada. Üks juriidiline võimalus vabaneda põhjendamata kohustustest on teha seda kohtu kaudu. Mul oleks hea meel juristina aidata inimesi, kes õigustamata trahvi saavad, et nende elu seeläbi lihtsamaks ja rõõmsamaks muuta. Selle kodanikualgatusega soovin muuta õiguskorda Tallinna linnas, et see oleks läbipaistev, õiglane ja inimeste jaoks mugav," lisas Krištafovitš.

Pakkumine kehtib käesoleval nädalal koostatud väärteoprotokollide või otsuste kohta, kus sõiduõigust omavat isikut on karistatud valideerimata jäetud rohelise kaardi eest.

EVEst välja visatud Krištafovitš on kohalikeks valimisteks asutanud valimisliidu Metroolinn.