Eesti uudised

Madison Kreeka kommunismimeelsusest: Eesti peaks suursaadiku välja kutsuma (52)

Toimetas Denes Kattago, 24. august 2017 10:28
Jaak MadisonFoto: Teet Malsroos
Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni aseesimehe Jaak Madisoni arvates võlgneb Kreeka suursaadik Eesti rahvale selgituse ja Eesti välisministeerium peaks ta välja kutsuma, et küsida selgitusi kommunismi kuritegusid pisendava Kreeka justiitsministri tegevusele.

Madison peab häbiväärseks Kreeka justiitsministri otsust mitte osaleda Tallinnas toimunud kommunismi kuritegude konverentsil ning tema jäika vastuseisu kommunismi ja natsismi võrdsustamisele.

„Me ei tohi leppida sellega, et Euroopas on riike, kes üritavad võltsida ajalugu ning pisendada kommunistlike režiimide kuritegusid. 20. sajandi kommunistlik eksperiment on nõudnud üle saja miljoni inimelu,“ ütles Madison.

„Samuti ei tohi me leppida sellega, et kui on vaja kinni maksta kreeklaste pensioneid, siis oleme Jürgen Ligiga esireas. Kui aga läheb jutt kommunismi kuritegude hukkamõistmisele, siis hakkab Kreeka valitsuse liige rääkima paremäärmuslusest ning "ohtlikust ja vastuvõetamatust ajaloo võltsimisest“. Solidaarsus ei saa olla vaid ühepoolne, eriti olukorras, kus Eesti osaleb Kreeka võlgade kinnimaksmises.“

Samal teemal

14.11.2017
Madison: poliitilist kultuuri parandaks parteide riigipoolse toetuse vähendamine
23.08.2017
GALERII | Hirvepargis tähistati 30 aasta möödumist esimesest MRP miitingust
23.08.2017
FOTOD | MRP: Tallinna südames mälestati kommunismi ja natsismi ohvreid
23.08.2017
Mikko: MRP mälestuspäev rõhutab ühtse ja demokraatliku Euroopa olulisust

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee