Eesti uudised

VÄLISMAALT PALKAMINE? 1000 eurot kätte, tasuta auto ja korter, aga töötajat ikka ei leia

Maaleht, 24. august 2017 09:49

201 KOMMENTAARI

m
Martin O'brian/ 25. mai 2021 16:52
Tere, tänu LAPO MICRO FINANCE'le, kes andis mulle täna laenu oma haige lapse elu päästmiseks, soovitan kõigil abivajajatel kiiret laenu saata e-kirjaga: lapofunding960@gmail.com Whatsapp +447868753778
i
Ikka 300 EUR eest, kitte 3000/ 16. märts 2019 16:04
m
Max/ 26. august 2017 23:35
Nii kurb kui see pole on Eesti sedavõrd tehniliselt mahajäänud maa kus tehakse lihtööd, et ei saagi kõrgemat palka maksta kuna töö tulemus on vähe väärt. Eesti ettevõtja ei ole suuteline looma maailmaklassi keerulisi tooteid ja katsub hakkama saada lihtsate toodetega. Siit ei saa ka palka maksta. Nõiaring,
t
tommy/ 26. august 2017 20:47
Et põllumajandussektor võtab hea palgaga tööle võõrtöölisi kinnitab veelkord fakti, et oma rahvast kaubeldakse tööle sentide eest, millega on tööandjad ka harjunud ja luuakse kunstlik ning eksitav olukord justkui eestlane polegi nõus 1000 euro eest töötama, võõrtöölised aga küll. Selline oma rahva alandamine tööandjate poolt on muutunud normiks!
h
heiki herman soome/ 26. august 2017 13:51
minu eelmise kommentaari parandatud vesrioon
miks eestis tööandja jõhkralt valetab?
miks levib müüt, et eestlane välismaal saab üleöö miljonäriks...
muinasjutud jäägu ikkagi muinasjuttude raamatutesse!
embkumb kas on tegemist alatu ja julma valega siinses õhtulehes tööandaja seletuses, ehk tõepoolest on eestis teadmine, et välismaal teenib niiplaju, et üleöö saadakse rikkaks...
alles paar päeva tagasi oli rootsi tv s tunni ajane saade, milles näidati tgelikkust ja kuidas elavad ja teenivad vällismaalt tulnud töötajad rootsis ja seda hooajatöötajad, illegaalsed töötajad, kuidas baltikumist, lätist ja leedust ning isegi mongooliast, usbekistanist tulnud " õnneotsijad " elavad prügilates, viletsates kasarmutes, söövad rämpstoitu, teenivad vaevalt 3 - 8 tuhat krooni ( 300 - 800 euri ) kuus ja sedagi mitte alati ning suure rüselemise peale saabub raha...
tihti jääb aga tööandja isegi võlgu ehk ei maksa üldse!
enamuses on tööandja ka ise tulnukas ning kriminaalne! juhutööd tegeval ehk mustalt töötaval töölisel puudub haiguskassa toetus, ametühingu kindlustus, puhkuse toetus jne. ka ametlikult eestist ehk mujalt tulnud töötajad, kes teevad tööd rootsis, taanis norras ei teeni sama palka kui rootslased! palgavahe on isegi 30 - 50% ja seda eestlase kahjuks!...
need summad millised on kirjas siin leheski, on ju muinasjutt ja isegi ministrd välismaal ei teeni taolist palka!
kuidas on siis võimalik, et eestis taoliste pakkumiste puhul ei leia oma eesti töötajaid kui samas massiliselt kolib eestist inimesi välismaale tööle sandieurode eest!
midagi peab olema valesti ja kokku valetatud ning ilmselt ikkagi tegemist mingi välimaalaste importimise iha kvoteerimise hämaga!
ukrainlane ja teenib eestis rohkem kui välismaal töötav oma eestlane, no kuulge kas enam hullemat valet saab olla!...
keegi ei teeni välismaal taolist palka, nagu siin artiklis seisab ja ka kommentaarides mõni kirjutab... kui, siis on tegemist mingi seadusevastase ettevõtmisega ehk kriminaliteediga! rootsis põllumees hoiab vaevalt hinge sees, samuti loomapidaja ja piimatootja! ligi 80% on lõpetanud ettevõtluse! eestist ja mujalt tulnud tööjõud teenib rootsis, norras sandikroone... kui saadakse elamisluba, siis elatakse abirahadest, mitte aga palgast! isegi tavarootslane ei suuda elada palgast, vaid lisanduvad igasugused toetused!...
see muinasjutumaa kuskil mujal välismaal, on rohkem kui müüt ja lauslollus, naiivsus ja lauspimedus! mitte keegi ei kiirrikastu välismaal, vaid kogu perekond, suguvõsa kogub raha, et osta auto, maja ehk kuhugi teha pikem reis!
tihti aga istutakse kogu elu laenu-võlakoorma otsas!
enamus, kes välismaale tööle läinud ja seda mustalt, illegaalselt, ei julge enam eestis tööd otsida, sest häbi ja isegi raha puudus ei lase tihti seda teha!
paljudel on raske ja probleemikas välismaalt tagasi pöörduda just raha puudumisel! nii vireletakse kuskil viletsates kasarmutes, tehes madalakvaliteedilst tööd ning saades minimaalset tasu, et kuidagi elu sees seisab! kõige juurde kuulub ka veel alkoholism ja muud rasked sotsiaalsed probleemid!... minu naaber poolakas, töötab göteborgis 4 ja kohaga, et saada enamvähem korralik sissetulek, et maksta üüri, elektrit ja osta toitu ja muud vajalkku, sest tal puudub rootsi sissekirjutus ja elamisluba, seega ei saa ta riigi poolt toetusi!
muinasjutud jäägu ikkagi muinasjuttude raamatutesse!
h
heiki herman soome/ 26. august 2017 12:56
embkumb kas on tegemist alatu ja juma valega, ehk tõepoolest on eestis teadmine, et välismaal teenib niiplaju, et üleöö saadakse rikkaks1 alles paar päeva tagasi oli roots tv s tunni ajane saade, milles näitas, kuidas baltikumist, lätsit ja leedust ning isegi mongooliastja usbekistanist tulnud õnneotsijad elavad prügilates, teenivad vaevalt 5 - 8 tuhat krooni ( 500 - 800 euri ) kuus ja sedagi mitte alati ning suure rüselemise peale saabub raha... selajuures puudub haiguskassa toetus, ametühingu kindlustus, puhukus ja puhkuse raha... ka ametlikult eestist ehk mujalt tulnud töötajad, kes teevad tööd rootsis, taanis norras ei teeni sama palka kui rootslased...
need summad millised on kirjas siin leheski, on ju muinasjutt ja isegi ministrd ei teeni taolist palka!
kuidas on võimalik, et eestis taoliste pakkumiste puhu ei leia töötajaid kui samas massiliselt kolib eestist inimesi välismaale tööle sandikroonide eest! midagi peab olema valesti ja kokku valetatud!
ukrainlane ja teenib eestis rohkme kui välismaal töötav eestlane, no kuulge kas enam hullemat valet saab olla!
k
Kogemustega/ 25. august 2017 18:54
Välismaal taludes korralikult töötav inimene teenib brutona 3100 eurot + iga kilomeeter 0.43 senti. Kui palgaks on 1000 eurot brutona, siis selle raha eest ei liiguta ennast mitte keegi. Eestlased, venelased, ukrainlased on välismaal väga hinnatud töötajad taludes ja kõrgelt tasustatud.
h
heiki herman soome/ 26. august 2017 13:09
kogemustega! miks taoline vale! keegi ei teeni välismaal taolist palka,kui siis on tegemist mingi sedausevastase ettevõtmisega ehk kriminaliteediga! rootsis põllumees hoiab vaevalt hinge sees, samuti loomapidaja ja piimatootja! ligi 80% on lõpetanud ettevõtluse! eestist ja mujalt tulnud tööjõud teenib sandikroone... kui saadakse elamisluba, siis elatakse abirahadest, mitte aga palgast! see muinasjutumaa kuskil mujal, on rohkem kui müüt ja lauslollus, naiivsus ja lauspimedus! enamus, kes välismaale tööle läinud ja seda mustalt, illegaalselt, ei julge enam eestis tööd otsida, sest häbi ja isegi raha puudus ei lase tihti seda teha! isegi rakse on enamusel välismaalt tagasi pöörduda raha puudumisel! nii vireletakse kuskil viletsates kasarmutes ja tehes madalakvaliteedilst tööd ning saades minimaalset tasu, et kuidagi elu sees seisab! kõige juurde kuulub ka veel alkoholism ja muud sotsiaalsed probleemid!
a
Ammuu tule appi/ 25. august 2017 14:19
Tegelikkuses unistavad maasika- ja kurgikasvatusest või koristusest kaasvõi miinimumpalga eest meie enda linnalapsed ja mitte keegi seda ei võimalda. Ka mina olen juba 2 aastat töötu oma magistrikraadiga. Mõis, Savisaar ja muud avaliku raha käsutajad aga võibolla küll pakuvad oma ukrainlasest ämmale sellist palk ja kohta, ei vaidle vastu. Kuid mitte eesti inimestele - ei eesti- ega venekeelsetele.

e
E./ 25. august 2017 10:26
Täielik vale info. Kas see palk on mõeldud tööle meelitamiseks aga tegelikult saadakse poole vähem. Kui saakski maal sellist palka siis maarahvas ei vireleks.
e
E./ 25. august 2017 10:26
Täielik vale info. Kas see palk on mõeldud tööle meelitamiseks aga tegelikult saadakse poole vähem. Kui saakski maal sellist palka siis maarahvas ei vireleks.
e
E./ 25. august 2017 10:26
Täielik vale info. Kas see palk on mõeldud tööle meelitamiseks aga tegelikult saadakse poole vähem. Kui saakski maal sellist palka siis maarahvas ei vireleks.
p
palagani kirjanik/ 25. august 2017 10:17
Natuke kriitilist mõtlemist võiks ajakirjanikul ikka olla.
Lüpsja 1000 tähendab seda et hommikul lüpsad, siis teed jooksvaid asju, siis antakse paar/kolm vaba tundi ja siis tuled õhtul sama tegema e põhimõtteliselt oled sunnismaine nö töötad 8h päevas aga oma aega ikka pole. Viljakuivataja 3000 kuus - kas nii 12 kuud kuivatadki ? või on see äkki hooaja töö, kus eeldatakse et selle piiratud aja sees tuleb rabada 15h päevas ja siis muu aeg aastas tee midagi muud. elukauge haltuura
t
tõesti/ 25. august 2017 09:31
jääb mulje , et matilda oleks nagu midagi nuusutanud
p
peaaegu nagu välismaal siis/ 25. august 2017 09:13
Kui see nali on, siis on see ikka peris hea nali. 1000 kätte tasuta korter ja auto, paber see kannatab ju kõik.Kui nii, siis ootaks isegi säärast pakkumist.
a
AL/ 25. august 2017 07:15
See ei saa olla tõsi. 1000 euri kuus kätte on 50 eurot tööpäeva kohta. Tööandjale muidugi on see kulunumber oluliselt kõrgem. Kui Valgamaal käib miski ehitus, siis mehed rabavad 25-eurose päevapalga nimel varahommikust ööni välja. Võib muidugi vabalt olla, et neil kõigil ei olegi töölepingut, aga fakt on see, et sellise pakkumise peale töötajaid on piisavalt võtta.
o
on/ 25. august 2017 14:54
kuus ikka 30 päeva kus loomad süüa-juua tahavad ja et s i t t oleks tagant koristatud- ei tule seda 50.t kuskilt poolt sulle kätte puhtalt.
v
Veikko/ 24. august 2017 21:41
Huvitav et selliseid kuulutusi pole ühtegi cv keskuses,et 1000 € palka,tasuta elamine ja auto
v
vetevana/ 25. august 2017 07:25
see on üks pluff ja puru silmaajamine, tahetakse välistööjõudu ja selles uba ongi.

e
Eesti palgatase/ 24. august 2017 18:30
On - kolme inimese töö heal juhul kahe inimesega ja olematu palga eest!
s
Sellel matildal/ 24. august 2017 18:27
On midagi peas viga.. suur viga..Tavaline mida palganumbriks pakutakse on 400- 800. Miinus maksud. Ei saa küll kuidagi seda keskmist 1200 eurikut mingi valemiga, kui palgad on ikkagi 400- 800 bruto..
o
off/ 25. august 2017 00:01
Töega, Matilda, minge ja magage välja, vöi minu poolest sisse, aga löpetage see jahumine ära siin. Üle ei tasu ka pingutada.
a
ank/ 24. august 2017 18:16
1000 euri ühele kolme inimese töö eest
V
:)/ 24. august 2017 17:44
Vaatasin seda talu ja tema kuulutusi börsis ja cv palganumbrist pole kuskil juttu nüüd ja hea muliseda pakkusime pannud siis kirja kohe palju pakud .
m
Mees Abjast/ 24. august 2017 17:34
See jutt n vähe ulme, et ei leia sellise raha eest karjakut.
e
Eesti tööandjad/ 24. august 2017 17:30
maksaksid rohkem palka, aga meie 101 "austatud saadikut" on osanud maksukoormuse nii suureks ajada, et see pole lihtsalt võimalik!
o
oled sa ka naljamees/ 24. august 2017 17:40
Ka riigikogulane tahab elada, ka riigikogulane tahab reisida ,ka riigikogulane tahab elust naudingut tunda, ka riigikogulane tahab pappi Šveitsi panka koguda.
Kui alamrahvas aga pühendumusega ei tööta , siis saaks riigikogulane piirduda vaid keskmise eestlase mediaanpalgaga.
e
ehjaa/ 24. august 2017 20:15
naljamees küll, aga siia kribasin täiesti tõsiselt-ausalt! :)
u
Uuno/ 24. august 2017 16:33
nii see on, aga eestlasele pakutakse 500, sealt võtab riik oma jao, korteri üür kah otsa ja söögiraha ei jäägi! aga lastele koolitarbed, riided?
m
Mis jutt see on?/ 24. august 2017 16:17
Maakonnalehes pole kunagi selliseid kuulutusi olnud, kus farmi vajatakse töölisi. Kui meil keegi läheb kusagile tööle, siis on see vaid enda mure, kuidas tööle saab ja kus elama hakkab, kui eluaset ei ole!!!
v
viljandilane/ 24. august 2017 17:13
Kust saaks sellise töökoha ,mitte ei leia.
Lgp.Tööpakkuja jätke oma kontakt.
m
Maša/ 24. august 2017 20:01
See on kõik selleks väljamõeldud, et õigustada kvootide suurendamist!

K
"Tööandja on tavaliselt juba ka töökoha leidnud"/ 24. august 2017 15:34
Kuidas sest aru saada? Kui tööandjal töökohta pole, siis ta ju poleks tööandja?
o
oot oot/ 24. august 2017 14:36
mis ametit peab põllumajanduses oskama, et 3000 euri puhtalt peopeale makstakse!? Kas pulli peab tegema? Kui otsitakse pullivenda ehk härga-meest, kes pulli asendaks, siis jah, eestist vist sellist naljalt ei leia...
r
raha on raha/ 24. august 2017 16:27
kas või, olen nõus, kahjuks kuulutus ei ole sima sattunud
a
ahahh/ 24. august 2017 14:22
et nüüd siis selline palk ja soodustused! kui omad head töötajad on läinud, ehk oleks õigel ajal pidanud elamist võimaldavat palka maksma
s
Salliv tolerast/ 24. august 2017 13:35
Mida olete imelikud peast, et üldse kaalute 400eur eest tööle minema või isegi 800eur eest? Miks te lubate selliseid pakkumisi teha?
m
24. august 2017 13:51
mult tahtis üks naljamees talu ära osta, pakkus 1000 eurot hektarist. mõtlesin, et sõimaks tal näo täis, aga ei viitsinud. kustutasin ta kirja lihtsalt ära :DD
a
24. august 2017 16:08
aga sealt ka see tööjõu puudus tuleb, irw
8
24. august 2017 16:29
800 EUR on meie piirkonnas vägagi normaalne palk, aga eks hariduseta noored nõuavad rohkem
Ah, sedasi !/ 24. august 2017 18:57
See, teie piirkond on venemaa, või Valgevene ?
l
laisk rahvas/ 24. august 2017 13:14
otsisin remondi-töömeest,ei olnud väga palju tehagi,tapeeti ja nii,vinguti,hädaltati telefonis,ei tahetud teha,saatsin pikalt ja tuttavatega saigi tehtud,ei taha midagi eesti töömeestega tegemist teha
1
13:14-le/ 24. august 2017 13:56
Maalt saad loodreid ja joodikuid, linna omad leiavad ise,mida teha ja kus. Töökas eestlane on ainult välismaal töökas eestlane,kodus on loodripolk.
t
Teeline/ 24. august 2017 21:49
Maksa ka sellist palka, nagu välismaal. Oma kopikate eest ei leiagi sa korralikku töölist.
s
24. august 2017 15:17
Samad sõnad. Mul pole enam kavaski selliseid soss-seppi omale otsida, kes suuga teevad suure linna ja käega ei osata kärbsepesagi teha. Tänapäeval on vahendeid, võimalusi ja ka näpunäiteid, kuidas õieti teha, palju rohkem kui varasemalt ja saab ka ise ära tehtud ning sellega raha kokku hoitud. Mul ei osatud isegi seinalampi üles panna, lasti pauguga korgid läbi, lamp kukkus mitu korda põrandale, ime et katki ei läinud. Nüüd ripub seinast eemal ja viltu ning ikka tuleb parandaja otsida ja veelkord maksta. Vabandas välja, et tal olevat nägemisega probleeme.
T
15:17-le/ 24. august 2017 22:20
Tõsi ta on. Mul käis üks uksekella panemas, aga päädis asi vaid väljakutsetasuga---ei saanud mehike aru,mis komplekt see uksekella pakend on...
t
Tuttavad.../ 24. august 2017 15:32
Sul siis mitteeestlased? Et siin tervet rahvast laisaks nimetad. Keda ise esindad? "hädaldatati".
m
miskit on siin riigis mäda!/ 24. august 2017 12:55
Eesti Töötukassas toimub mingisugune korruptsioon. Võrus näiteks, istuvad inimesed ilma tööta, Töötukassa ei reageeri inimese palvele olla vahendaja tööpakkuja ja inimese vahel, nähtavasti tahab altkäemaksu - mine tea! Aga ilma Töötukassa sekkumiseta kandideerida on suhteliselt mõttetu, lihtsalt aja raiskamine - 80% juhtudest ei võeta.
o
on küll midagi mäda,/ 24. august 2017 14:23
tuttav läks peale kuulutuse ilmumist umbes tund hiljem end IT valdkonda pakkuma ja öeldi ei,kahjuks juba leidsime inimese.Mees on korralik,alkot ei tarbi,noh selline oma ala fanaatik.Puhas,viisakalt riides...?
k
24. august 2017 15:20
Kuidas seal Võrus on, ei tea, kuid meie firma loobus Töötukassast töötajate otsimisest. Siiani sealt saadud tööjõud on olnud ainult seiklejad, kes tulevad ja jäävad kohe haiguslehele.
t
24. august 2017 16:16
Töötukassa ei ole kunagi endale mingit vahendaja rolli võtnudki, pole nende asi, kas saad tööd või ei saa, ainult Soome vahendati kunagi, lausa eraldi koolitused olid selleks. Arusaamatu astutus ja selline saabki eksisteerida ainult selle tõttu, et seadusega oled kohustatud sinna fondi maksu maksma. Parasiitide pesa, kasu neist ei ole mingisugust.
m
Matilda/ 24. august 2017 12:48
Kokkuvõtteks:Kõige rohkem masendab ja kurvastab siinseid kommentaare lugedes see mentaliteet:"Norras saab 5000€ palka, Shveitsis veel rohkem jne" Tule taevas appi! Sellise mõtteviisiga elada,see näitab ikka absoluutset ahnust,idiootsust ja põhimõttelagedust! Mingi NORRA PALK jääb unistuseks ka tavalisele prantslasele,portugallasele ja itaallasele! See ei tähenda,et nad peaksid nagu mustlased amokki jooksma Norrasse! Alati leidub riike,kus palgad ongi kõrgemad.Kui eestlased on sellise mentaliteediga,et tuleb trügida sinna, kus makstakse rohkem, siis ei ole eestlastel rahvusena küll mingit tulevikku.Ja selles on eestlased sel juhul täiesti ise süüdi. Käib üks vingumine: Pärnu tehas näed ei sobi, 1200€ palk on ikka näedsa Norraga võrreldes liiga väike jne! Ei oskagi muud öelda, kui et peessekukkunud purilendurite kamp siin vingumas!:)
J
?/ 24. august 2017 13:00
Ja tuleb see "rikas norrakas,eesti ehitaja"koju puhkama pudeli juures, siis on vaja arstiabi ja mus siis läheb lärmiks, kui ta seda sii tasuta ei saa, kuigi ta on ju eestlane,kuigi siin maksusid ei maksa.Kui seal nii suurt palka teenid, siis jõua siin ka maksat oma arveid.
m
Matilda/ 24. august 2017 13:14
Kõige kurvem on veel see,et nendel siin vingujatel on tõenäoliselt ka lapsed,keda nad kogu elu ongi sedasi kasvatanud ja õpetanud:"Ära mine sinna Pärnu tehasesse 1200€-ga tööle, mine NORRASSE,seal saab 5000€!"
j
juss/ 24. august 2017 13:44
Vähe sellest.Täpselt sama seltskond koguneb kommentaariumi vinguma,kui näiteks Eestisse seda miljarditehast Tartumaale ehitama hakatakse.Siis on kisa taevani:Pole vaja, puid ja loodust tuleb kaitsta! Mis sest,et Soome ehitab samasuguseid tehaseid ja veel suuremaid, las meie lapsed käivad pigem seal tööl..
v
Vaat neid 2 asja -/ 24. august 2017 15:13
loodushoidu ja rahamentaliteeti ei saa nüüd küll ühte patta panna.
Ühine on ehk vaid see, et mõelda tuleb PEREMEHE KOMBEL, ettenägevalt.
j
24. august 2017 13:07
jah selline ongi eesti mentaliteet (sh eesti kaupmeeste mentaliteet) ja tõepoolest, sellel rahvusel pikas perspektiivis ei ole mitte mingisugust tulevikku!
m
24. august 2017 13:13
Matilda on pssekukkunud ettevõtja, kes tasuta Ile ei leia. Kaua sa mõtled siin vahutada. Palju vihastad, lähed lõhki.
m
mina nõustun/ 24. august 2017 14:21
p
Pärnu tehas/ 24. august 2017 13:58
sobiks suurepäraselt ja mentaliteet on su enda (ilmselt on see Matilda mingi fiktsioon ja miski ametnik trollib) väljamõeldis. Mentaliteet on sihuke, et andke ainult olgu või eur 6-7 tunnis ning ei vaata mingi väljamaa poolegi! Kusjuures paljud väljas töötajad maksavad ravikindlustust ka siin ning teised riigid tasuvad suuremad ravikulud, kui vaja peaks olema. Vastupidi, Eesti haigekassa võidab üksjagu, kui mõni välismaal kindlustatu haiglasse satub vms. Kui ei tea, ära ise vingu!
t
24. august 2017 16:19
Täiesti tavaline ongi, et haigused löövad välja siis kui tööpinge maha saab, reede õhtul on tavaline haigestumise aeg. Inimese organism lihtsalt ongi selline!
e
Ei/ 24. august 2017 14:49
tea miks, aga mulle tundub, et sa Matilda pole ammu vist keppi saanud...või oled lihtsalt loll.
a
24. august 2017 15:30
Aga suure rahakotiga eestlasest Norra naftapuurija või meresüvendaja on mõnele neidisele lausa lotovõit. Kui tulebki temaga mingi tüli neidise sirgeldamiste pärast siis saab kasvõi kallima advokaadi võtta, kes mehele 1:0 ära teeb. Pealegi saab temalt kopsakad laste elatisrahad välja nõuda, vastasel korral hirmutad mees ja ämma sellega, et lapsi ei näe.
eelmiste põlvkondade higi ja pisarad/ 24. august 2017 16:37
eks see patrioodist eestlase mõtteviis - lähen parem heaoluriikide hüvitisi ehk kohe täis pandud kausi juurte sööma kui aitan oma riigi ülesehitamisele kaasa
o
Oi-oi!/ 24. august 2017 17:37
Hirmus kaua aega kulus, enne kui nii suur hulk rahvast siit minema hirmutati! Aga kui ikka kakskümmend aastat näidatud, et pingutustest pole kasu ühti, siis... Sõnaga igaüks annab lõpuks alla!
j
Jaan/ 24. august 2017 16:58
Mul üks riigiteenistujast väimeestest käib koos alaealiste plikadega Norras puhkuseajal tööl.Töö on ametlik väimehel,aga plikad pintseldavad koolivaheajal ülalpidamise eest kasvõi planku.Rahul on kõik.
o
On ka prantslased/ 24. august 2017 20:38
Norrasse tööle läinud, sest norrakatel on kena komme inimeste eest hoolitseda ja Prantsusmaast paremaid sotsiaalseid garantiisid pakkuda. Isegi selliselt maalt nagu Shveits on näiteks Andorrasse elama ja tööötama mindud. Nii, et inimene lähebki sinna, kus parem ja panuse eest yhiskonda makstakse rohkem.
A
20:38-le/ 24. august 2017 22:23
Aga saab ka kodumaal elada ja töötada. Ei saa kogu maailm ühesugune olla. Miski siin ilmas peab rahast tähtsam ka olema.
t
Teeline/ 24. august 2017 22:03
Aga kas sa, Matilda, ei arva, et ka siinolijaile tuleks sellist palka maksta, et töötegija saaks normaalselt ära elada.
k
Kai/ 24. august 2017 12:45
kus saab korteri,auto ja 1000.-euri-tulen kohe tööle.Õhtuleht avalda sellised tööpakkumised.ka põllumajanduses.On tuttavaid min.palga peal ja üürikorteris,Kõik ootavad tööpakkumisi!!!

l
laest imetud/ 24. august 2017 12:34
t
t 12:34 eks nähtavasti/ 24. august 2017 14:26
saagim autoriks v siis kaasautor.
m
mis/ 24. august 2017 12:23
1000 eurot, see on märg unenägu ida-virumaal. Miinimum on ida-virumaal alati palgaks ning rohkem küsida on sama mis tööandjale ütelda ma ei taha töötada siin.
m
matilda/ 24. august 2017 12:27
miskipärast saavad Eesti Energia töötajad keskmiselt 1700€, VKG-s 1400€.Neile ei ole "märg unenägu" ja neid on tuhandeid,eksju? Umbkeelsetele mammidele jääb jah märjaks unenäoks ja ega nad midagi peale Maxima kassa ei ole väärt kah.
k
Kus?/ 24. august 2017 13:59
k
Kah selle riigikese elanik/ 24. august 2017 15:27
Et Eesti Energia töötajad? Räägi siis juba ka teistest"töötajatest", kes maksumaksja rahade pääl kulgevad. Alusta "superministeeriumist", räägi ka kantsleritest, täpsusta nende arv kah, mu vana pää kipub unustama. Ja kuda selle energia hinnaga lood? Et energia e elekter odav, aga lisatasud, kes küll need külge keevitas? Pead seda normaalseks kodutarbijale?
t
Teeline/ 24. august 2017 22:09
Kas Maxima kassiir ei tahagi normaalselt elada? Või on kassaaparaadi taga istujad sinu jaoks mingi madalam klass, kes peabki miinimumi peal virelema?
j
juku/ 24. august 2017 16:47
Mida te meelest tähendab keskmine palk? Mõned saavad kuus 50000 enamus 400 ja ongi. 1700 ei saa keegi
j
Jaan Tatikas/ 24. august 2017 12:18
Ega nendest nn. ärijuhtimist, haldusjuhtimist, riigiteadust jne. õppinutest enam päris õiget tööinimest saagi!
n
No need / 24. august 2017 12:27
on õilmitsejad, me ei räägi praegu neist. Jah, kontorid on tibisid ja noorhärrasid täis, kellele tont teab mille eest makstakse... Aga hetkel on jutt tavalisest tööinimesest.
i
Iga asi on millekski hea/ 24. august 2017 12:16
Konks on see, et tööandjale kasulik see tehing. Aga tööline mõne aja pärast nagu sipelgasiil huuled torus... Maksa omadele normaalset tasu, neil keel selge ja tunnevad kohalikke, sellevõrra kergem.
m
maakas/ 24. august 2017 12:12
Töötajaid oleks küll võtta aga paljudele tööandjatele ei kõlba 50+inimesed lihtsam on viriseda,et keegi ei tule tööle.
n
No nii!/ 24. august 2017 12:25
Pihtas, sinna see koer maetud ongi, nagu öeldakse. Samas 55-ne peab veel vähemalt aastat 10 töötama, sihuke kummaline poliitika siis. Väljamaal vähemalt ei vahita vanust, Norras algab pensioniiga 69-selt ja sellega on leppinud ka tööandjad.
m
muidugi!/ 24. august 2017 12:05
oma inimestele ei pea ju maksmagi üle miinimumi, kuidas muidu võõrtöölisi sisse tassida saaks. Kõigepealt peab samade tingimustega omasid otsima, siis ei tea kuhu vaatama
b
Brauser / 24. august 2017 11:55
Tulge Shveitsi ehitajaks saate 10000.- kuus ja jõuluks koju.Mis te seal eestis rabate 300.- euri eest kuus.
š
Šveitsi/ 24. august 2017 12:17
on kaunis raske tööle saada. Nad võtavad parema meelega sakslasi ja prantslasi, neid on seal ka üksjagu, lähike käia ja palgatase oluliselt kõrgem.
k
kõik on suhteline/ 24. august 2017 17:07
saate jah, ja Tallinna - Tartu ühe otsa rongipileti eest maksate ca 50 EUR, üürihindadest ma isegi ei räägi
a
aszx/ 24. august 2017 11:48
Sellised valed kuulutused ajavad närvi. Kuulus kitsepidaja maksab alla miinimumi ja sedagi suure hilinemisega.

e
Eestlane välismaal/ 24. august 2017 11:46
Nagu ka seda" karjawirtsafti" öpitud omal ajal. Kui ikka tasuta korter ja auto antaks ja siis 1000€ palka peale, hakkaks juba tagasituleku peale mötlema. Aga kohe mitte ei taha uskuda seda juttu siin leheveerul.
s
Sa pole ainus/ 24. august 2017 11:55
peaaegu igaüks, kes väljaspool tööl, räägib umbes sama. Isegi mitte autost ja korterist, vaid nii eur 7-st tunnis - et ei vaataks enam väljamaa poolegi. Aga mida ei ole seda ei ole!
p
põllumees/ 24. august 2017 11:45
põllumajanduses ei ole nuti haridusega midagi teha.on vaja taiplikust ja nobedaid käsi.aga eestis ei maksta palka.lihtsalt mõnitatakse.
k
Ka põllumees./ 24. august 2017 17:14
Oma lapselastele alla10€ tunnis ma pole maksnud.Aga tööd on kõik nii ajutised,kolm päeva nädalas,või kaks,või viis päeva.Õnneks lapselapsi on mitmeid ja nad kipuvad kaasa võtma ka oma sõpru.Enne muidugi küsivad,kas tohib sõbrannega- sõbraga tulla.
m
maakas/ 24. august 2017 11:42
elan maal, kaks lehmafarmi maha müüdud Poolakatele, üks seafarm ja talleggi kanala ja kõik! Ülejäänud paar ehitus OÜ töötasud küll ei ole kuus 5.- h ikka see Eesti tunnitasu 2.74 vahest ka 3.-saan kätte elatusmiinimumi. Ei jätku järgmise palapäevani, no ei jätku! Elukohta ka ei tahaks vahetada, lapsed kooliga harjunud ja tuttav keskkond. Lastel tulevikku maal EI OLE!
e
ei ole siin linnaski noorel mingit tulevikku,/ 24. august 2017 12:37
kui ikka palk on 750.- ja 400.-läheb korteri üürimiseks(pangalaenuga ju korterit ei saa)
ja kui saakski,ikka ei tule välja,siis on laen,kommunaalid ja järgi ei jää midagi.
Ehk õpiks edasi,seda ka ei saa,õppemaksu jaoks ei jää sentigi.
o
ORJAL võibolla ei olegi tulevikku,/ 24. august 2017 15:18
ETTEVÕTJAL aga küll - maailm on VÕIMALUSI ja TÖÖD TÄIS! Ole mees ja HAKKA TEGEMA ja ära hala nagu paha sulane!
k
Kuskohas maal sellised üürihinnad!?/ 24. august 2017 17:08
400.-läheb korteri üürimiseks
t
Teeline/ 24. august 2017 22:16
Ah et kõik ettevõtjateks? Ja kes siis tööd tegema hakkab?
t
Teeline/ 24. august 2017 22:17
Numbritest saad sa ilmselt aru, aga tekstiga on raskusi.
"ei ole siin linnaski noorel mingit tulevikku, / 12:37, 24. aug 2017
kui ikka palk on 750.- ja 400.-läheb korteri üürimiseks(pangalaenuga ju korterit ei saa)".
k
Kuule inimene!/ 24. august 2017 15:17
Kui sulase moodi OODATA, siis võib-olla küll EI OLE tööd. Tuleb vaadata maailma PEREMEHE pilguga, nagu TALUMEES. Küll siis ka TÖÖ LEIAD -- maailm ju SÜÜA TAHAB?!!
k
Külamees./ 24. august 2017 19:43
ARENENUD maailma mastaabis see ongi nii, aga Eesti valitsejad on osanud meile kõige tobedama variandi luua.
n
no tore/ 24. august 2017 11:34
Eestimaa kus on see koht kodus kus saaks sellise palga ,olen Soomes lupsja ja tuleks kohe koju.Ei maksa rääkida mis toele ei vasta.
m
Mina/ 24. august 2017 11:20
Ka ei lahe , maksku voi € 10.000. Ei lahe ja koik. Oken näinud ja teinud 1980 maa ja kolhoositööd, 90 tel talutööd. Terve elu ema rassis talu ja loomadega.suur kummardus inimestele, kes NIII rasket tõid teevad. Vanaema oli sovhoosis tool, koik suved möödusid loomi mooda metsi taga ajades. Vanaema utles- lapsed, arge jääge maale, minge linna.Maa too kõrvalt, pole voimalik reisida,see on elustiil, mis mulle uldse ei sobi. Armastan reisida ja vaga palju. Koik suved mööduvad Sveitsis. Koik ei ole loodud maale. (Kuigi Sveitsis voiks põllumees olla-super kliima, ilus vaade).minu ema ei näinud kogu elu muud, kui 3x päevas lehmade lüpsmst- oli see siis elu , mida ta nautis ? Ei olnud!
n
Noo-jaa/ 24. august 2017 11:15
Makstakse ainult võõrtööjõule, et eestlasi välja suretada. Eestlased pole sellisest palgas kuulnudki. Kui ikkagi lehes oleks kuulutatud, et vajatakse sellise palga eest maale töötajat,, oleks kindlasti tulijaid ka olnud. Pärnusse ehitatakse ka suurt tehast ja juba otsitakse tööjõudu mujalt, mitte kohalike seast.
m
matilda/ 24. august 2017 11:25
Loe mis ma allpool kirjutasin. Otsitakse mujalt, kuna kohalikud on lorud, kes ei viitsi 11 kuud aastas järjest tööd teha.Seal Pärnu tehases pakutakse ka palka 1200€ kuus, aga siis pead ka aastaringi tööl käima. Eesti noor eelistab 3-4 kuud Soomes tööd teha ja 8-9 kuud puhata. Selles ongi probleem.
s
sos/ 24. august 2017 11:53
Kus Pärnus makstakse sellist palka? Kui maksud maha siis on ju alla tuhande! Korralik tööline tahab ka vastavat palka! Miks teed maha kohalikud noored?
m
matilda/ 24. august 2017 11:58
Jutt käib ehitusjärgus olevast thasest,kuhu võetakse järgnevatel aastatel 200 töötajat. Pole vähe nagu. Ja tehase omanike sõnul maksavad nad Eesti keskmist palka, mis tulebki 1200€i, kui 2018.aasta maksusüsteemi vaadata, ei ole see ALLA 1000€ kätte, vaid ÜLE 1000€ kätte.
m
Matilda/ 24. august 2017 12:02
Ei tasu nii mugav olla.Soomes teevad ka naised puidutehastes tööd, Eestis harv nähtus. Noor Pärnu pere võikski ennast sinna uude Pärnu tehasesse tööle sebida, pere peale 2000€ puhtalt kuus, tehku veel 3 last ja koos lastetoetustega 2500€ pere puhas sissetulek. Ei peaks nagu virelema,eksole? Ja ei olekski vaja kedagi välismaalt tööle tuua.
e
Ei ole/ 24. august 2017 12:20
harv, puidutöökojad naisi täis! Mu oma vennanaine sellises tööl.
m
matilda/ 24. august 2017 12:29
v
24. august 2017 16:29
Vabrikutöölised pole kunagi lasterikkad olnud. Eelmse vabariigi aegu oli see vaikimisi kohustus ametnikel.
t
Teeline/ 24. august 2017 22:24
Ja miks peab noor 11 kuud sandikopikate eest rabama, kui ta saab 3-4 kuu teenistuse eest aasta otsa normaalselt elada?
m
matilda/ 24. august 2017 11:40
Tahaks ka teada,milline tehas on huvitatud töötajast, keda tuleb 4 kuud koolitada ja kes siis jalga laseb,kuna on vaja aastas 8 kuud puhata, arvutimänge mängida või seljakott selga võtta ja Euroopasse reisima minna? Loll tehas peaks olema. Pigem siis võetakse kindla peale mõni ukrainlane, kes käibki 11 kuud tööl, saab palka 1200€ ja on eluga rahul. Oleks ma tehase juht, ma eelistaks ka sellist töötajat.
m
Milline/ 24. august 2017 12:01
töötaja küsib 8 kuud puhkust, kui normaalse tööpäevaga eur 1200 siinmail kätte saab? Mingi massipsühhoos seda uskuda?
m
matilda/ 24. august 2017 12:13
Mitte ei küsi puhkust, vaid siinsetel noortel ei ole püsivust 11 kuud aastas tööl käimiseks. Tahetakse teha aastas mõni kuu tööd, ülejäänud aeg PUHATA,käia kusagil reisimas ja lulli lüüa. Ma ei üldista,et KÕIK noored, aga väga suur osa selliseid, kes üle mõne kuu kusagil tööl ei püsi. Palju ka selliseid,kes lähevad tööle ainult selleks,et uus telefon või läpakas osta,kui raha käes, tulevad ette teatamata töölt ära, ja neil suva. Tööandja ei taha selliste lorudega riskida,pigem võtabki kindla peale ukrainlase tööle, kes oskab 1200€-se kuupalgaga püsivat töökohta hinnata.
a
Aga/ 24. august 2017 12:21
mis omamaistel keskealistel siis viga, kes muud ei tehegi, kui rahulikku elu ja püsivat tööd?
m
matilda/ 24. august 2017 12:33
Keskealistel jääb tõenäoliselt puudu tehnilisest taibust, ega seal tänapäeva tehases ilma algtaseme infotehnoloogia oskuseta pole suurt midagi teha.Mul omal poeg ka metallitööstuses, liinitööline, ka seal vaja programmeerimisoskust, ega need tänapäevased seadmed on kõik üks IT värk, kus tuleb programmi timmida ja parandada vajadusel. Selleks ei pea IT geenius olema, aga algtasemel teadmised peaksid olema. Tihti need keskealised sel põhjusel ei kvalifitseerugi tööle- ei oska peale nutitelefoni äppide kasutamise midagi,kui sedagi..
e
Ei jää/ 24. august 2017 14:35
neil millestki puudu. Üle parda visatud ja kogu lugu!
k
Kah selle riigikese elanik/ 24. august 2017 15:18
Riigikogus puhkus? Ise pidite ju 24/7 rahva heaks rabama. Nojah, need jutukesed ka töö...
m
mismoodi see ukrainlane kindlam on?/ 24. august 2017 15:22
see võib ju veel kergemini ükspäev kaduda....
i
"makstakse", "tehakse", .../ 24. august 2017 15:20
ikka KEEGI TEINE. Aga kui HAKKAKS ISE midagi tegema ja teistelegi tööd pakkuma? Kas see ei tuleks kõne alla? Ja ärge hakake halama, et "raha ei ole" vms -- iga äriga on kunagi ALUSTATUD.
s
Seakyla Zimonoid/ 24. august 2017 11:15
Õige eestlane ei tee ka 5000 EUR eest tööd. Köis las lohiseb, õllevaht kõhus kohiseb...
j
jürka/ 24. august 2017 11:14
Ei usu seda palga numbrit.jagage summa päeva tundiga ära ja saate tunni hinna.
m
ma ka ei usu,tean üht kurgikasvatajat,/ 24. august 2017 11:33
kes palkab kohalikke 3.50 tund.Samas selline mahv on taga,et nina nuusata ka pole aega ja mõni tööpäev ikka 7-17-ni.

t
to / 24. august 2017 11:11
matilda,hoholl on võrdlemisi laisk töötegija,eks nad algul üritavad muljet jätta...aga eesti noored tõesti suuresti on lorud,midagi teha ei viitsita,unistavad oma ärist,ilusast elust,aga kel aastaid 50pluss,noid ei taheta,kuigi nood vennad teevad tööd,kui tööd on...vot niimoodi!
m
matilda/ 24. august 2017 11:21
Miskipärast avaneb mul siin maal elades hoopis selline pilt,et need 50+ aastased on sama lorud. Jah, on osa,kes tahaksid tööd teha, aga Sa ei pane 60 aastast põllule kurke korjama, ta ei jaksa sellist tööd teha. Noor inimene teeks päevas 3 korda rohkem, ja see 900€ kuus pole nii vähe.Aga ei viitsita.
i
Igaüks/ 24. august 2017 11:38
näeb, mida just tahab - väga vähe on lahtiste silmadega inimesi. Üks terane vend (OK, Kurt Vonnegut) kunagi mainis, et kuni inimesel on asjad korras, ei näe ega kuule nad suurt midagi, sest mistarvis nad peaksidki? 60-sed, kes ennast ära joonud ei ole, korjavad kurke jms mis mühin, aga 12+ tundi päevas ja enamasti ka laupäeviti töötades on see 900 ikka vähe mis vähe...
ü
Ühesõnaga/ 24. august 2017 11:42
puust ja punaseks: see on alla eur 3-e tunnis, ei olegi enam nii tore, ah?
m
matilda/ 24. august 2017 11:49
Alati on VÄHE.Kui makstaks 2000€, siis mõni vinguks ikka, et näe:Shveitsis ei lähe selle raha eest koristaja ka tööle. Ja Saudi Araabias näed saab ehitaja 12,000€, miks ma SIIN EESTIS ean sellise rahaga tööd tegema!?
v
vaidlen vastu,minu üks tuttav/ 24. august 2017 11:55
on kuuskümmend seitse ja rabab kurgipõllul et oma pensionist kuidagi ära elada,
Töötingimused on karmid ja tema jutu järgi tundub,et "farmer"kasutab oma tööjõudu töölepinguta...
Noorele ON 900.- vähe ja veel sellise meeletu rabamise eest.Noorel inimesel on
vbl pere toita.Toiduhinnad tõusevad iga päevaga,samas tahaks noor ehk kontsertidel käia,teatris,lõbutseda,lastega loomaaias ja Lotte maal.
Selle 900.- ga ei saa tema pere kuhugi,isegi spaasse mitte,et peale kurgikorjet massaazi teha.
Noor inimene võib 3x rohkem teha,kuid kui on tunni hind,siis see on juba tapmine,mitte kurgikorjamine.
v
Vale!/ 24. august 2017 11:59
Piir on täitsa olemas, Aga ümber veenda ma kedagi ei kavatse, kes midagi pähe võtnud, sellest naljalt ei loobu. Usu mida tahad!
9
.../ 24. august 2017 16:21
900.- ei ole küll vähe aga noorele inimesele jääb väheks ;) ma saan peale ja jääb ikka puudu :D ja asi ei ole viitsimises asi on pm kas sulle makstakse ka sama moodi nagu sa pead tööd tegema,mõneskohas rabad tööd 2 inimese eest ja saad mingi 900.- milleks see ?? selleks inimesed lähevad lihtsamale tööle nt selleks välismaa kus ehk ei pea niihullu rabama ja saavad isegi palka rohkem ;)
j
Ja-jah/ 24. august 2017 11:07
Valetamine ajakirjanduses isegi hullem,kui vene ajal
j
Jep/ 24. august 2017 11:34
mängitakse sellele, et inimestest suurem osa võtab pealkirja teadmiseks ja istutab endale kuhugi alateadvusse.
a
Arvan.../ 24. august 2017 10:56
...et siin inimlik eksitus ja see 3000 on tgl.aasta palk,või siis kuu tasule liigne null lisatud.
m
matilda/ 24. august 2017 11:12
Kurgikorjaja või lüpsja muidugi 3000€ ei saa,aga vastava haridusega spetsialist, zootehnik- vabalt võib see pakutav palk 3000€ olla.
e
24. august 2017 11:56
m
matilda/ 24. august 2017 10:52
Jutt eestlaste suurest töökusest on tegelikult ka müüt.See võis kunagi nii olla,enam mitte.Ei erine siin noor põlvkond,ega keskealised.Seanahka veavad enamus.Seda on maal ka näha- viitsitakse teha mingit haltuurat, tööotsi, aga püsivalt tööl käia soovijaid on vähe.Pigem istutakse õllepudeliga külapoe taga,elatutakse lastetoetustest ja käiakse Lätis viina ostmas lasterahapäevadel. Sedasi on. Loomulikult tuleb siis ukrainlased tööle tuua. Meie vallas on samamoodi.Ukrainlased on taludes tööl, saavad muide 800-900€ palka ja teevad hästi tööd.Kohalikud ei ole huvitatud. Mõned juba põhimõtte pärast: Mina selle naabrimehe heaks ei raba ja kõik!
m
matilda/ 24. august 2017 10:56
Kolmas osa seltskonnast on eriti mugavad, neil meeldib käia Soomes 3 kuud tööl ja ülejäänud 9 kuud KUIDAGI ÄRA ELADA, mitte midagi tegemata. Saab ka nii elada muidugi.
m
Mis selles halba on?/ 24. august 2017 11:01
Puhkuste ajaks, neljaks kuuks Norrasse norraka firmasse rooli keerama ja 15 tuhat on käes, see teeb siis aastas iga kuu peale 1250 EUR. Mõnikord ka rohkem.
Inimlikud töötingimused ja uus tehnika ka- ei mingeid muresid.
Kas peaks siin miskist "töökusest" orjaks olema, mingi mõnesaja euriku eest?
m
matilda/ 24. august 2017 11:05
See tõestabki, et on laisad. Milleks 11 kuud aastas tööd teha, saada aastatulu 12,000€ aastas, kui saab ju näed 3 kuud rooli keerata, 3750€ aastatulu ja lasterahad peale- sellega elab ära küll. Selline mõtteviis ongi levinud. Kahjuks.Siis pole ka vaja vinguda,kui ukrainlased meile tööle tulevad.
h
Hea matilda/ 24. august 2017 11:13
Kes oli sinu matemaatikaõpetaja?
1250 kuus ei ole aastas 3750, hoopis 15 000 on.
Või on sinu aastas 3 kuud ja oled pärit mingilt meile tundmatult planeedilt?
m
matilda/ 24. august 2017 11:17
Jah, aga mõtle, kui Sa 4 kuud keerad seal Norras roli, siis aastas on siiski 12 kuud, äkki tasuks ka ülejäänud 8-st kuust 7 kuud Eestis tööd teha 900€ kuus, tuleks nagu veel 6300€ aastatulu juurde? Aga selleks liiga mugav vend,eksole? Parem on käia vingumas: Mille kuradi pärast võõrtöölisi meile veetakse!
i
24. august 2017 11:19
Inimesed leiavad ka muud tasuvat tegemist kasvõi oma majapidamises, kõik remondi, ehituse jm majapidamistööd omvad ka reaalset rahalist väärtust. See ei mahu orjapidajatele pähe, et keegi ei peagi peale maksma nende juures töötamisele.
j
ja jah/ 24. august 2017 11:50
neljas osa on sellised jutupaunikud nagu matilda. Suuga teevad suure....
n
Norras/ 24. august 2017 12:06
on võõramaalased enamasti nn projektitöötajad. Juhtiva koha vms jaoks peab kohalikku keelt oskama, seda on nende hulgas aga kaunis keeruline õppida, sest räägivad ise basicut (english), kui näevad, et teine nende keelt ei oska. Täie kuuga tuleb jah 3000-4000 vahele, aga projektimehed ootetasu jms ei saa. Samas ei usu, et mõni tööandja siin on huvitatud kellestki, kes tükati töötab.
ä
Ära seleta!/ 24. august 2017 12:35
Sina vingud- tema küll ei vingunud ja miks olla ülejäänud 8 kuud siin ori? Kui tahad siis orja ise, teised ei pea seda tegema.
s
Saab/ 24. august 2017 12:38
Kui oled korduvalt käinud, siis kutsutakse. Talvekski lunitakse, sest eestlane sõidab iga ilmaga seal. Kuid nad on umbusklikud ja usaldus tuleb välja teenida, lambist nad küll kedagi ei võta- ees peab olema nende juures aastaid tööd teinud eestlane, kes soovitab jms.
h
Harju ära, Matilda../ 25. august 2017 18:26
..et uue aja inimeste (ja ei mõtle siin tarbimiskultuurist läbiimbunud devalveeruva intelligentsiga massi) eemärk ei ole hommikust õhtuni iga päev tööd rügada selleks, et aastas kuu aega puhata. Uue aja inimesed mõtestavad elu teistmoodi. Elu on kogemuste, tarkuste ja silmaringi laiendamiseks. Igapäevane tehasetöö seda pole. Elu on nii palju edasi arenenud, et võimalus sellised töid mehhaniseerida ning tagada baasheaolu kõigile, on täiesti olemas. Idealistlik ehk, aga mitte võimatu. Maailm muutub, sest noored on muutunud. Tööandjad kas harjutavad end ümber ja leiavad mooduse ka nii asjad tehtud saada või panevad pillid kotti. Ega need välismaa noored erinevad ei ole ja keskealised ukrainlased lähevad ka varsti pensionile. Lõpuks on ikka vaja uue põlvkonnaga koostööd teha. Praegu on on alles vana lõpu aja algus ja sellest tulenevalt rängad olud ja tõmblemised, nagu ikka - pimedaim aeg on enne koidikut. Kes saab aru, saab aru.
ä
äh äh ääää !/ 24. august 2017 10:58
meie põldurid on hulka heldemad. Poolteist kätte, korralik maastur ja omaette elamine.Järjekord on ukse taga ja valida on igatsort materjali seast.
m
mõtlik/ 24. august 2017 11:18
aga kas esimeses riigis nii ei olnud. Sulane või päeviline võeti kevadel tööle ja sügisel saadeti koju. See inimene pidi ju ka sügisest kevadeni kuidagimoodi suvel teenituga läbi ajama.
o
olen kuulnud,et nii oligi,/ 24. august 2017 12:07
samas töömees magas turu juures murul ja talla alla oli 2.- kirjutatud.Kui olid nõus selle rahaga teda palkama,läks kaubaks,kui ei,ei tohtinud tema und häirida.
Nõuka ajal veeti linnast kolhoosi tööle,need olid turuvarblased.
Enne bussi istumist lepiti hinnas kokku.Keskkooli lapsed käisid lina kitkumas 60.-rubla hektar.Tol ajal oli see korralik raha,sest hinnamuutused toimusid kopikates ja mingi 10 aasta takka.Lina kitkumine pole üldse kerge töö,samas jälle oli õpilasel oma raha.
t
tööd/ 24. august 2017 10:47
tegema õpitaks maast madalast.aga kust sa õpid kui maaelu on hävitatud.omal ajal oli maal igas peres loomapidamine, sellega tegelesid ka lapsed jõudumööda.õppisid ja vaatasid.nüüd on ainult suurtootmised,kuhu ei tohi ükski võõras minna.isegi uudishimust,kust need lapsed saavad õppida maatööd tegema,kui nad koduloomi näevad ainult pildi peal.ja kui sa loomasõnnikut ei ole lapsena nuusutanud,ei hakka ka suurena seda koristama.maaelu hävitamine oli kerge,aga selle taastamisega on raskusi. sellist palka,mida siin pakuti,see on utoopia ja selle peremehe halb unenägu.isegi maasikakorjamisel maksti võõrastele poole vähem palka,kui omadele.
n
Naljanumber/ 24. august 2017 10:46
Olen 50+ ja töötan Soomes ühes talus. Tegemist on robotlüpsi laudaga. Siin teenin sellist palka välja, miinus maksud ja pean mainima et tunnen ennast inimesena. Eestis on palju tuttavaid kes samuti töötavad lüpsifarmis ja nende juttu kuulates et teenida kätte 1000 euri on hullemad kui neegrid. Vabaaega on ainult niipalju et mõni tund saad silma kinni ja jälle minek. See ongi põhjus miks noored jooksu pistavad sest noor inimene tahaks ka millegi muuga tegeleda kui ainult tööga. Tööandja võib kasvõi 6000 euri palka maksta, kuid igal asjal on piir ja ega tööinimene robot ei ole et jõuaks mitmeinimese töö ära teha ja siis kurdetakse et töökäsi ei ole. Sellest ka kõik need tööõnnetused tulevad et inimene on üleväsinud.
j
jann/ 24. august 2017 10:43
parajad jutupaunikud siin,reaalselt pakutakse palka 500 ehk
j
ja sellestki / 24. august 2017 10:58
a
arvata võib/ 24. august 2017 11:48
alles oli ju ajakirjanduses juttu, kui pisku eest ukrainlased siin maasikaid on nõus korjama, nii et lausa mõned inimõiguslased FB-s kisa tõstsid, et see on nagu orjapidamine
t
tundmatu/ 24. august 2017 10:39
Matilda,siin sa küll eksid on olemas selline talu kus farmis töötavadki enamus noored ja palk on väiksem kui siin kirjas ja mis häda selle farmi tööga on.
h
häda polegi/ 24. august 2017 11:00
ainult see pole ju ka mingi elu kui iga kuu lõpus näpud põhjas ja nutumaik suulaes.

t
tööjõupuudust meil ei ole,/ 24. august 2017 10:38
on palga puudud. Pakutakse broileri 1 päeva raha töötaja 1 kuu palgaks!
k
kui/ 24. august 2017 10:33
keegi võtaks tõsiselt uurida, palju TEGELIKULT põllumajandustöötaja või liinitööline kätte saab! See artikkel on puhas utoopia. Ma tahaks näha seda palgalehte koos allkirjaga ja maksuameti õiendit, et selliselt palgalt ka riigimaksud makstakse. Vaatake CV keskuse pakkumisi - tavapalk, mis tunnis lubatakse on heal juhul 5.-/tund, täistööaja puhul on see kuus 800.- - maksud. Ärge ajage udu!
o
oh oh oo/ 24. august 2017 11:07
5 eurikut tund, kus niisugust tööd pakutakse. Läheksin jalamaid.Meie kandis 3 koma ja siis käib ka alailma virin, et
m
ma/ 24. august 2017 12:02
kirjutasin, et heal juhul. Tavaline 4.-. Vähemalt nii olen ma kuulnud.
s
See on täielikult võltsartikkel!/ 24. august 2017 10:30
Keegi ei paku sellist palka, ma juba ammu oleks sellise raha eest tööl ja tööd ma oskan teha! See on mingi jama! Näidake mulle neid kuulutusi, näidake! Neid lihtsalt pole!!!
ä
ära siis tuku/ 24. august 2017 11:07
Mina olen juba sinnapoole teel !
s
Selle nimi/ 24. august 2017 11:09
on propaganda. 3000 teenivad need, kes Soome-Skandinaaviasse läinud, suur osa oleks nõus mingi 1200 kodukohas kätte saades tagasi tulema, aga ei ole selliseid kohti. Kui kusagil midagi, siis Tallinnas ja lähiümbruses, aga kusagilt Kesk-Eestist seal käia oleks samuti suur jura.
l
loomulikult valetatakse,et oleks põhjus/ 24. august 2017 12:11
võõrtööjõudu sisse vedada.Sellise raha eest oleks meie oma töölisi küll ja veel,
isegi vahemaa võib 100 km.olla.
n
Noh/ 24. august 2017 10:28
see on ikka täiesti haige jutt. Vist on kellelgi rohud võtmata
k
Kah selle riigikese elanik/ 24. august 2017 15:08
Kuda nii? Hr.palm isiklikult ju vestmas. Mees, kes oli Pärsti vallavanem, kui vallad ühendati, sebiti mingi umbes ametinimetus, et mees ikke palka saaks. O tempora, o mores...
P
"Refereeritud artikli täistekst Maalehes"/ 24. august 2017 10:28
s
Sellise.../ 24. august 2017 10:23
....palga eest jookseks enamus soome läinutest ka tagasi.Kui üks ettevõtja suudab nii normaalset palka maksta,miks siis teised ei suuda?
s
24. august 2017 10:30
sest see artikkel on pullikaka.
m
matilda/ 24. august 2017 10:19
Tegelikult on probleem olemas.Püüdke tänapäeval mõni eesti beib või noormees lehmalauta või põllule tööle saada..Te võite neile ükskõik mis palka pakkuda, nad lihtsalt EI TULE, või,kui tulevad, ei viitsi nad midagi teha, veavad seanahka, ülejärgmisel päeval on kadunud.Nii on.Tööstuses samamoodi, püüdke mõni 20 aastane neiu tehasesse liini taha tööle panna- ta ei lähe ka 1500€ palga eest!
a
aga miks/ 24. august 2017 10:23
m
matilda/ 24. august 2017 10:31
Teatud tööde jaoks on vaja ikkagi nooremat,energilisemat inimest. 50+ vanused kipuvad meil olema ärajoonud või haiged, ei jaksagi sellist tööd teha.
m
matilda/ 24. august 2017 10:44
Eks Sa püüa panna 60 aastane põllule koogutama, kurke korjama, veel vähem lauta lüpsma..
a
24. august 2017 11:09
t
Teeline/ 24. august 2017 22:45
50-nene ei jaksa tööd teha, aga peab. Ja pealegi veel 13-14 aastat.
a
aga/ 24. august 2017 10:25
su oma lapsed teevad sellist tööd?
s
see on vale jutt!!!/ 24. august 2017 10:28
Sellist palka ei maksa keegi meil siin, see on soolapuhumine!
n
24. august 2017 10:41
noh ei usu. kui piisavalt palju palka pakkuda, siis leiab ikka iga töö jaoks tegija. teine asi on see, et seda kolmetonnise palga pakkumise lugu (ja veel kusagil järvamaa kolkas?) no lihtsalt ei usu.
t
Tyuiop/ 24. august 2017 10:44
Kas sa matilda 12 aastaseid neiusid või noormehi ei taha liini taha tööle panna? On ikka jutt mõnel, veavad lehma laudas seanahka! Kõigepealt pangu farmer/põldur oma kutsikad lauta ja põllule tööle.
k
Kuule matilda/ 24. august 2017 10:47
m
mida sa, matilda hämad siin/ 24. august 2017 12:01
paljud teeksid tööd sellise palga eest, teevad ka poole vähema eest. sa oled ilmselt ise üks vihastest ihnastest "ettevõtjatest" kes maksta ei taha, teised rabagu sinu eest tasuta.
k
kus kohast,matilda sinu teadmised pärinevad?/ 24. august 2017 12:14
sa justkui oleks terve eesti eluga kursis?
e
Ema/ 24. august 2017 14:19
Minu tütar ja väimees töötavad laudas ja pole probleemi. Mõlemad noored inimesed,nii et pole vaja siin kõiki ühte patta panna.
e
Ema/ 24. august 2017 14:22
Minu tütar ja väimees on noored inimesed ja mõlemad laudas tublid töölised,ei maksa kõiki ühte patta panna. On ka tublisid noori keda on õpetatud maast madalast tööd tegema
t
Tiiger/ 24. august 2017 10:15
Kas tahate tõesti selgeks teha, et 3000 euroga EI LEIA Eestist töötajat?? Jutt või asi, seal on mingi "kala" jutus sees.

j
JN/ 24. august 2017 10:15
Mina neid ei usu. Jutt on uina-muina ja ilma absoluutselt mingigi näiteta sellisest tööpakkumisest.
t
Tegelikkus on siin./ 24. august 2017 11:22
Järjekordne propasõda on alustatud (homud, pugulased, ameerika president, piirideta euruupa, palgalõhed, aktsiisid, veganlus, vüüraviha, jne) nüüd siis propakahurid jälle uue seguga paskha täis ja elagu KVOODIMÜÜK ja MIN palgad omadele.
Kas sellise jama eest ikka läheks kordusõppustele ja vajadusel sõõrukate varandust kaitsma kuhugi sopaauku???
s
Sa esitad vale küsimuse:/ 24. august 2017 15:29
mitte sõõrukate varandust ei pea sa kaitsma, vaid omaenda kallist maad Eestit, mille PARANDAMISEL AKTIIVSELT KAASA LÖÖD. Paljas nurgast halamine ei aita.
s
Salliv tolerast/ 24. august 2017 10:10
Et töötajat leida, tuleb panna üles töökuulutus, kus on kirjas, et otsitakse töötajat. Miks ma pean nii lihtsaid asju tööandjale seletama?
o
olen vahetevahel töökuulutusi vaadanud,/ 24. august 2017 12:17
no ei ole selliseid pakkumisi,EI OLE.
Mingi uus suund rahva lollitamises?
s
see on/ 24. august 2017 14:37
i
Ilmselt rahva "katsumine", et mis juttu ja meelsust tuleb/ 24. august 2017 15:29
m
miks VALE? Ei ole vale, on/ 24. august 2017 15:30
VABA. Pole mõtet sõnumitoojat tampida. Räägime asjade SISUST.
l
lihtsalt uudishimu/ 24. august 2017 10:04
Elan ka maal. Millise töö eest saab maal sellist palka?
p
24. august 2017 10:32
propaganistidelt pead küsima, kes ja kus sellist palka maksab, reaalselt ei maksagi keegi.
j
jahahh/ 24. august 2017 14:32
valemeedia. sellise soga edastaja ei julge oma nimegi kirja panna. valemeedia
i
ise oled valemeedia./ 24. august 2017 15:31
Kui FAKTID on VALED, siis saab need ju rahulikult ÜMBER LÜKATA.
s
salliv zootehnik/ 24. august 2017 15:03
pullide viljastamise eest
24. august 2017 16:06
pullide viljastamine!!!!, mis ajast pulle on vaja viljastada? oma "p...." naljadega mine teise kohta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee