Eesti uudised

Tallinn kingib lennuka idee pakkujale trammi! (9)

Toimetas Denes Kattago, 24. august 2017 08:49
Foto: Stanislav Moškov
Tallinna Linnatranspordi AS (TLT) kingib kasutuskorras trammi Eesti inimesele, ettevõttele või sõpruskonnale, kes esitab parima idee trammivaguni kogukonna huvides kasutamiseks. Antud tramm oli veel eelmisel aastal liinil.

24. augustil möödub 129 aastat päevast, mil Tallinnas alustas sõitmist esimene tramm. TLT  trammiliiklusteenistuse direktori Andres Vääni sõnul on viimastel aastatel toimunud trammipargi põhjalik uuendamine.

Samal teemal

„Osa trammidest saadetakse teenitud vanaduspuhkusele. Ühe kasutusest välja arvatud, ent muidu igati korras trammi otsustasime aastapäeva puhul kinkida ükskõik millisest Eestimaa paigast esitatud idee autorile, kes pakub parima lahenduse trammivaguni kasutamiseks kohaliku elu edendamisel,“ lisas Vään.

TLT juhatuse esimees Enno Tamm toetab algatust ning leiab, et tramm kui keskkonnasõbralik ja vastupidav liiklusvahend sobib inimesi teenima ka siis, kui liinisõidu ressurss on lõpukorrale jõudmas. „Tramm võiks seista mõne Eesti väikelinna keskväljakul või pakkuda mängutoana rõõmu lasteaias, selles võiks paikneda huvikeskus või keeleõppe klass,“ loetles Tamm võimalikke kasutusviise.

Visioone oodatakse e-posti aadressil katri.metsma@tallinnlt.ee kuni 15. septembrini. Siis teeb komisjon otsuse, kellele tramm kinkida.

TLT ei sea mõttelennule piire. Siiski tuleb arvestada, et trammi ei tohi kasutada ärilistel eesmärkidel, samuti ei saa loota, et kingitud sõiduriist hakkab liikuma mööda Tallinna trammiteed. Kingitusega antakse kaasa tükike rööbasteed, kuhu vagun paigutada. Trammivaguni transportimise eest sihtkohta peab kingi saaja ise hoolitsema.

Tallinnas sõidab 20 moodsat CAF Urbos trammi, lisaks tulevad kasutusse 14 Tšehhi Vabariigis ja 20 oma jõududega renoveeritud trammi ning Kadriorgu sõitjaid hakkab teenindama kuus retrotrammi.

Samal teemal

27.02.2018
FOTOD | Eesti kuulsaima diplomaadi nimega retrotramm Ernst saadeti liinile
24.07.2017
Tallinna lillefestivali lõpetab Lenna kontsert
21.07.2017
Kõik linnapeakandidaadid lubavad tasuta ühistranspordi jätta
10.07.2017
1. septembrist käivad taas kõik trammid