Eesti uudised

Tallinn kingib lennuka idee pakkujale trammi!

Toimetas Denes Kattago, 24. august 2017 08:49

9 KOMMENTAARI

m
mnjah/ 25. august 2017 16:00
paistab, et Tallinn kingib muudki kui tramme. Täna, reedel, natuke peale kolme päeval seisis Mereakadeemia ees asuva trammipeatuse platvormi kõrval veomasin, kirjade järgi Elme Messerile kuuluv. Heas toitumuses koni imev isik sättis selle masina peal oleva kraana tõstma alusetäit sillutisekive ja tõstis selle kenasti kastis olevatele gaasiballoonidele lisaks. Ju siis ei ole need kivid vajalikud peatuse ooteplatvormile, vaid kellegi daatša teerajakesele (Elme Messer ei ehita ometigi ju linna trammiteid).... Nii usinalt tehakse siis tööd, mis peaks olema valmis nädala pärast! (mingi suur mürisev veomasin oli ka sealt veidi eemal kiriku pool, nii et päris tühi töömaa ei olnud, kuid too mees tegutses täiesti avalikult ning segamatult) Mis seal's ikka, ega too trammiteede ehitus ongi üks uhke töötegemise imiteerimine, mis teeb silmad ette isegi nõuka-aegsele töökultuurile.
l
ltn.Dub/ 24. august 2017 21:02
Hiiumaale Kärdlasse võiks teha trammipeatuse eemalt läheneva trammiga.Raudtee ülesõidukoht seal juba on.
s
Süstlatramm/ 24. august 2017 13:19
Trammi võiks ümber ehitada süstlavahetuse punktiks. Sellega saaks lahendada mitmeid probleeme.
Nimelt ei saaks enam elanikud protestida, et neil ei meeldi elada süstlavahetuspunktiga samas majas või läheda. Nii nagu süstivad narkomaanidki on ka süstlavahetuspunkt mööda Tallinna linna liikvel. Lisaks meeldib narkomaanidel ka ühistranspordis süstida ja niisama aega veeta, vihmase ilma korral saab neile peavarjugi pakkuda. Trammi liinid on ka suuremas osas sobivates piirkondades (Põja-Tallinn ja Lasnamäe). Peatustesse saab panna üles graafiku, millal Süstlatramm antud peatuses peatub ning süstla vahetus võimalik on. Samuti võiks olla Süstlatrammis meditsiinitöötaja, kes HIV testi teeb ning vajadusel nõustab.
Võib olla riivab küll inimõiguste teemat, kuid sellega saaks tavalisest trammist narkomaanid ära kaotada sest neil on nüüd "oma" tramm. Tavakodanike hoiatamiseks saab trammile lisada kirja: "Ettevaatust narkomaanid, sõit omal vastutusel" või "Sõit vaid narkomaanidele". Rahva viha vähendamiseks tuleks trammile lisada mõne valgustaja mõtteterad või lihtsalt sallivust tõstvad laused: "Ka narkomaan on inimene", "Kas oled Jumal, et võid teisi arvustada?" või sarnast.
Kui nüüd kiiresti tegutseda, siis on sellega võimalik ka omavalitsuse raha eest varjatud valimisreklaami korraldada. Esimese sõidu teeb mõni juhtiv linnategelane kes saaks siis päris suures koguses valijaid juurde.
Kindlasti saab sinna kaubelda erinevate projektide toetusrahasid (narkomaanija ning HIV ennetus jne).
n
nii ongi/ 24. august 2017 18:19
Paremat pakkumist pole vaja enam oodata, sest see ON PARIMATEST PARIM. 10 points
k
kingitus on kiita väärt/ 24. august 2017 11:09
aga kas rööpad võimaldavad ka selle trammi otse Emexisse sõidutada ?
m
maksumaksja ikka/ 24. august 2017 11:07
kingib ,linna raha tuleb neilt.vaevalt,et aas selle romu kinni maksis.
m
mnjah/ 24. august 2017 10:58
ei taha ka tasuta - romu ülalpidamine tuleb liiga kallis niikuinii.
a
arvamus/ 24. august 2017 10:23
Baar/ lõbumaja, kindlasti toimib ja saab väljamaalaste hulgas populaarne olema, kui ilusad Ukraina tüdrukud palgata...
t
../ 24. august 2017 09:50
tehke temast kohtingute tramm. ehk siis tramm, kus inimesed saavad kohtuda/tutvuda