Eesti uudised

MUNATOOTJA: meil puudub igasugune seos Talleggi juhtumiga! Meil munadest tibusid ei kasvatata! (12)

Toimetas Kristin Aasma, 23. august 2017 16:34
DAVA Foods Estonia ASi tegevjuht Vladimir SapožninFoto: Robin Roots
Munatootja DAVA Foods Estonia AS rõhutab seoses kanalihatootja Talleggi tibuskandaaliga, et ettevõte tegeleb munade tootmisega ning neil ei ole mingit seost Talleggi juhtumiga. 

"Mitmetes artiklites ning inimestevahelistes vestlustes on Talleggi tibudeskandaali juures viidatud munatootmisele," sõnas kodumaise munatootja DAVA Foods Estonia ASi tegevjuht Vladimir Sapožnin. "Dava Foodsi munatootmises tibusid ei kasvatata, vaid tibud soetame emaslindudena, kellest kasvavad munejad kanad," selgitas Sapožnin ja lisas: "Annan teada, et munatööstuse tootmisprotsessis tibusid munadest ei sünni!"

"Munatööstusel puudub igasugune seos ebainimliku tibude kohtlemise skandaaliga ning palun meie meeskonna nimel mitte luua viiteid selle skandaali ja munatööstuse vahel," rõhutas DAVA Foods Estonia ASi tegevjuht.

Skandinaavia suurim munatööstusele spetsialiseerunud  Dava Foods omandas 2015. aastast Lool asuva Talleggi munatootmise üksuse ning Dava Foodsil puudub tänapäeval seos Talleggiga ning linnulihakasvatusega.

Paar päeva tagasi lahvatas meedias skandaal, kui Talleggi haudejaamas heideti prügikonteineritesse koos väljapraagitud surnud tibudega ka elusad linnupojad. Talleggi selgituse järgi läks neil purustaja rikki.

Samal teemal

31.07.2017
SAKSA LABORITULEMUSED: Eesti Eggo-munad ei sisalda mürki
28.07.2017
Seltsi jurist: tibude lämmatamine prügikotis on kriminaalrikkumine
25.07.2017
MAAELUMINISTEERIUM: Talleggi tibudesaaga kahjustab toidutööstuse mainet
24.07.2017
Hirmujutud kanade piinamisest on innustanud inimesi turult vabapidamisel kanade mune ostma

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee