Sõitsin Lõuna Eestis eelmine nädal ringi ,päike säras väljas 25 kraadi,vili ilus kuldkollane ,aga näha polnud ühtegi PÕLLULAEVA.Ei tea kas oli liiga kuum töötegemiseks,või ongi nii et ootame vihma ja siis kohe toetusi nõudma.Omal ajal kolhoosis küll nii ei saanud elada
modereeritakse, modereeritakse ja modereeritakse kommentaare prügikasti, eriti mis puudub veneaegsete monumentide taastamisse Olete kesikute käpiknukud või, et te ei julge eestlaste arvamusi selleteema kohta avaldada?
Kes julgeb pakkuda, kui palju on Eestis põllumehi ja põllumajandusettevõtteid, kes tuleksid enestega ise toime s.t ei sentigi välist abi. 10%, 5% - või veelgi vähem?
Hästi on meeles 1978 aasta vihmane sügis kombainid ei saanudki põllule minna. Oktoobripühadel ehk 7 novembril läksid kombainid uhkelt põllule, oli mitu päeva ca 5-7 kraadi külma olnud ja siis mööda jäävälja sõideti ja lõigati vili, või õigemini mis tast järgi jäänu. Väga veider vaatepilt oli. See oli Sakal, K-Järve sovhoosi osakonnas.
See põllumajandus on üks huvitav ja tore ettevõtluse vorm. Maksumaksja rahaga makstakse kõik kinni. Kütuse aktsiisi maksma ei pea, rasketehnika maksu maksma ei pea, aga paljud küla teed ja kergkattega teed on raskete põllumasinatega ära lõhutud ja lagastatud. Ja jälle peab neid maksumaksja raha eest remontima, kui üldse.
Räägi mida kinni makstakse,kus on kütus kus pole aksiisi ? Milliseid makse põllumees ei maksa? Eesti väliskaubandus bilanssist põllumajandussaadused moodustavad 18 protsenti. Millisel elualal rohkem?
Mind ei huvita Hansu tegemised ja toimetamised. Lõpetagu ajalehe kaudu see hädaldamine ja virisemine. Kui ilm kehvem , siis loomulikult ka saak madalam , aga kohe kisa lahti, antagu aga muudkui riigikassast lisa , Kui ilm ilusam ,siis saak ka tuumikam, aga ei jaga põllumees siis ju kellelegi midagi odavamalt. Ilmad ei olegi vennad ,seda peab põldur ju teadma. . Võetagu ka teadmiseks , et teised peale Hansu teevad tööd !
KOMMENTAARID (26)