Vabaduse väljak. Pilt on illustreerivFoto: Robin Roots
Eesti Ekspress 23. august 2017 12:48
Kolmel päeval käis kohtutäitur Risto Sepp Kunstnike Liidu (EKL) majas, mis asub Tallinnas Vabaduse väljaku ääres, koputas korteri uksele, aga vastust polnud. 

Täiturile räägiti, et üürivõlglane Märt ­Bormeister (66) on pelglik, ta ei ilmunud isegi teda puudutavale kohtuistungile ega suhelnud talle määratud kaitsjaga.

47 ruutmeetri suurust kahetoalist korterit läbisid justkui röövikute käigud, asjad vedelesid lademetes, mille kõrgus ületas keskmise inimese kasvu.

Vabaduse väljak 6 korterist 26 avastati ligi 200 väärtuslikku maali, mille hulgas oli pallaslaste teoseid ning ka korteri üürniku vanemate Märt ja Magda Bormeistri kunstitöid.

Korterist leiti kokku ligi 1700 maali, millest suurem osa ongi Märt noorema teosed, ent ka skulptuure, ajaloolisi raamatuid, antiikset mööblit.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Ekspressis

Õhtuleht käis tänavu 23. mail koos kohtutäituri ja politseiga väljatõstmisele kuuluva Märt Bormeistri korterit avamist uudistamas.

Vaata galeriist!

Samal teemal

Kommentaarid  (15)

Miks 24. august 2017 13:42
me oleme silmakirjalikud?Pagulasi tõttame aitama jooksuga, kuid oma inimesed elavad oma õnnetustega ja veel väljatõstmise hirmu all . Kus on need suured sotsiaaltöötajad , tugiisikud?
lugeja 24. august 2017 11:09
mul on selline küsimus,miks kohtutäitur võtab kõik ja arestib,kui piisab sageli ju vaid ühest asjast.Näiteks ühel oli võlg 66 euri,arestiti maja,maa ja pangakonto,kui juba ainuüksi pangakontolt oleks saanud selle summa kätte,kusjuures,see võlg oleks inimesel veel alles paari kuu pärast tekkinud,kuna võla maksmise tähtaeg pole siiani veel käes,kusjuures seegi on mitte kohtutäiturile vaid politsei ja piirivalveametile liiklustrahv
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS