Maailm

TAANI ALLVEEPAADILT KADUNUD NAISE MÜSTEERIUM: siiani veel lahtiseid otsi (7)

Tõnis Erilaid, 22. august 2017, 19:39
ALLVEELAEVA KOMANDOTORNIS: Tõenäoliselt viimane foto ajakirjanik Wallist koos Madseniga allveelaeval tehtud ringsõidul. AFP / Scanpix
Kopenhaageni juures Köge lahe servas esmaspäeva õhtul sõitnud jalgrattur leidis oma ehmatuseks naise käte, jalgade ja peata surnukeha ja helistas värisevi käsi politseile. Eile polnud veel selge, kas julmalt moonutatud keha kuulub ajakirjanik Kim Isabel Wallile, kes kadus merereisil leiutaja Peter Madseni ehitatud 18meetrisel allveelaeval. 

Surnukeha lebas allveelaeva uppumiskoha lähedal, kus tuukrid parajasti merepõhja uurisid. Politsei ütles siiski, et surnukeha identifitseerimiseks võib kuluda paar päeva, kuigi eksperdid tegutsevad ööpäev läbi. 

Peter Madsen (46) on vahi all. Algul oli ta uurijatele öelnud, et lubas naise enne allveepaadi uppumist randa, kuid hiljem muutis oma tunnistust ja väitis suletud uste taga peetud kohtuistungil,  et ajakirjanik suri laeval juhtunud õnnetuses ning ta mattis tema surnukeha merre.

OTSINGUD JÄTKUSID: Hoolimata moonutatud naiselaiba leidmisest, jätkusid kadunud Rootsi ajakirjaniku otsingud ka eile täisjõuga. AFP / Scanpix

Taani ajakirjanike väitel oli advokaat Betina Hald Engmark ilmselt soovitanud mehele sellist leebet ülestunnistust, et vältida mõrvasüüdistust. Advokaadi sõnul polnud Madsen oma tunnistust andes end milleski süüdi tunnistanud.

Teadaolevalt polnud 30aastane Rootsi ajakirjanik leiutajaga tülli läinud, sest veel päev enne naise kadumist oli neid märgatud sõbralikult koos kella 19.30 ajal õhtul. 

Surmapõhjuse tuvastamine on raske

Kohaliku teadeteagentuuriga kõnelnud asjatundja ütles, et päevi vees vedelenud surnukeha on seisukorras, mis raskendab naise surma põhjuste tuvastamist.

Politsei ja tuukrid jätkasid eile otsinguid Amageri saare lõunaranniku ümbruses, püüdes leida täpset kohta, kus Madsen oli naise merre heitnud. Rannikuvett vaatlesid ka Rootsi ametiisikud.

ALLVEELAEVA KOMANDOTORNIS: Tõenäoliselt viimane foto ajakirjanik Wallist koos Madseniga allveelaeval tehtud ringsõidul. AFP / Scanpix

 Taani mereliiklust valvavad asjatundjad on suutnud võrdlemisi täpselt kaardile märkida Madseni allveelaeva Nautilus liikumise tolle  kadumispäeval 11. augustil. 

Mitme rahvusvahelise väljaande heaks töötanud Rootsi ajakirjanik Wall oli kavandamas lugu Madsenist ja läks 10. augusti õhtul koos temaga allveelaevale. Kokkulepitud ajal Nautilus sadamasse tagasi ei tulnud.

Madseniga saadi raadioühendus 11. augusti hommikupoolikul. Ta ütles, et laevas on kõik korras ja nad on tagasiteel sadamasse.

Siis märkasid allveelaeva mitu paatidega ringi tiirutavat seltskonda, kelle kirjeldusel oli Madsen korraks tulnud Nautiluse komandotorni ning siis sealt laeva sisemusse tormanud.

Tornist alla minnes oli Madsen lähimale paadile hõiganud, et see püsiks tema aluse lähedal ja et ta läheb ise midagi parandama. „See võib olla ohtlik,“ lisas ta. Minuti pärast oli ta komandotornis tagasi ja andis märku, et parandamine polnud õnnestunud.

Allveelaev hakkas varsti pärast seda kella 11 paiku uppuma. Madsen hüppas vette ja ujus lähima paadi juurde.

Wall ei saanud siis enam allveelaevas olla, sest kui see järgmisel päeval üles tõsteti, polnud seal temast jälgegi. Madsen pole öelnud, kus ta naise surnukeha merre heitis.  

Politsei oli esmaspäeva õhtul kohalikele ajakirjanikele öelnud, et Madseni jutt laeval juhtunud õnnetusest on tõepärane nagu seegi, et Wall võis seetõttu surma saada. Kuid endiselt peetakse leiutajat inimese surma põhjustajaks ja arvatakse, et ta uputas Nautiluse meelega.

Samal teemal

12. september 2017, 16:15
Kim Walli lähedased avaldasid mõrvatud ajakirjanikust südamliku mälestusvideo
21. august 2017, 22:14
Kas kadunud ajakirjanik? Merest leiti naise torso
21. august 2017, 16:48
Kas allveelaevalt kadunud ajakirjanik maeti merre?

7 KOMMENTAARI

j
jube 23. august 2017, 10:43
lihtsalt õudne loom see mees
m
Mx35 23. august 2017, 10:30
vene sõjaväes olles räägiti lugu kus mereväelased vedasid-meelitasid tüdruku laevale ja kui laev merel ... ning kui pootsman midagi aimama hakkas siis last merre
Loe kõiki (7)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee