Krimi

Kohus mõistis talvel koera ja naise surnuks sõitnud mehele neli kuud reaalset vangistust (44)

Toimetas Liis Vaksmann, 22. august 2017 18:04
ÕNNETUSPAIK: Sellel ülekäigurajal sõitis algaja juht Nikolay Ireev otsa emale, tütrele ja koerale.Foto: Tiina Kõrtsini
Tallinnas Mustamäel sõitis 19aastane BMW juht veebruaris otsa koos tütre ja koeraga teed ületanud naisele ning põgenes sündmuspaigalt. Harju maakohus tunnistas roolis olnud Nikolay Ireevi süüdi ning määras talle nelja kuu pikkuse reaalse vangistuse.

Sütiste teel sõitis veebruari kuus BMW roolis olnud esmase juhtimisõigusega Nikolay otsa koos tütre ja koeraga teed ületanud 60aastasele Tatjanale ja põgenes. Otsasõidu tagajärel hukkus sündmuskohal suurt kasvu karvane koer Tommi. Ema viidi kiirabiga haiglasse, kus ta paar tundi hiljem suri.

Samal teemal

Harju maakohus tunnistas juunis toimunud kohtuistungil Nikolay Ireevi süüdi ning määras talle liitkaristuseks 2 aasta ja 3 kuud vangistust, millest lühimenetluse tõttu arvestati maha üks kolmandik. Ehk kohus mõistes Ireevile karistuseks tähtajalise vangistuse 1 aasta ja 6 kuud.

Koheselt ärakandmisele kuulub neli kuud vangistust. Ülejäänud pks aasta ja kaks kuud jääb Nikolay Ireevi suhtes tingimisi kohaldamata ja ei pöörata täitmisele, kui noormees ei pane kahe aastase katseaja jooksul toime uut tahtlikku kuritegu ja täidab talle esitatud käitumiskontrolliga pandud kontrollnõudeid. Lisakaristusena võeti Ireevilt ära mootorsõiduki juhtimise õiguse üheks aastaks.

Hukkunud Tatjana tütar esitas kohtule ka tsiviilhaginõuded, mille kohus osaliselt rahuldas ja nõudis Nikolay Ireevilt välja 12 584,97 eurot. Samuti tuleb Ireevil tasuda nii kannatanu poolsed menetluskulud 600 eurot kui riigile 1266 eurot

Samal teemal

23.08.2017
Kuidas juhtus õnnetus, milles jätsid elu koer ja tema perenaine?
16.02.2017
Nägime vaid lähenevaid autotulesid. Järgmine hetk olime pikali maas...
14.02.2017
Mustamäel naise ja koera surnuks sõitnud noormees võeti vahi alla
14.02.2017
Asjatu lootus karistusest pääseda paneb autojuhi avariipaigalt põgenema