Foto: Robin Roots
Õhtuleht.ee 22. august 2017 14:52
Saksa Liitvabariigi president Frank-Walter Steinmeier viibib ametlikul visiidil Eestis 22.-23. augustil. Kavas on kohtumised president Kersti Kaljulaidi ja peaminister Jüri Ratasega.

Visiidi eesmärgiks on süvendada kahe riigi vahelisi häid suhteid ja arutada aktuaalseid Euroopa Liidu teemasid ning julgeolekuolukorda Euroopas. Kohtumistel arutatakse Eesti ja Saksamaa suhteid, Eesti ELi eesistumist, rändekriisiga seonduvat ja idapartnerlust.

Saksamaa ja Eesti president andsid ka ühise pressikonverentsi.

"Saksamaa on meie üks lähemaid liitlasi nii Euroopa Liidus kui NATOs ning väärtused, millel need organisatsioonid püsivad, on ka mõlema riigi vundamendiks. Ühtsus ja tugev koostöö neis organisatsioonides, aga ka see, et nii EL kui NATO ise oleks tugevad ja tegutsemisvõimelised, on see, mille eest me mõlemad seisame,“ ütles president Kaljulaid pärast kohtumist.

Kohtumisel arutati ka julgeolekuolukorda Euroopas ja meie naabruses, samuti Eesti EL Nõukogu eestistumise ning idapartnerlusega seotud teemasid. „Meie soov on hoida jätkuvalt tugevat sidet idapartnerlusriikidega. Meil ei ole moraalset õigust tõmmata ust kinni ja öelda, et kes sees, see sees ja kes väljas see väljas ja punkt. Me peame toetama riike, kes peavad oluliseks Euroopalikke väärtusi ning jätkavad reformide kursil liikumist,“ ütles riigipea. 

President Kaljulaid tänas Saksa riigipead ka nende pikaajalise ja sisuka panuse eest NATO kirdenurga julgeoleku tagamisel ning osalemise eest NATO Balti õhuturbemissioonil.

Täna pärastlõunal andsid riigipead Kadriorus ka ühise pressikonverentsi. President Steinmeier saabus Eesti-visiidile koos abikaasa pr Elke Büdenbenderiga, kes koos hr Georgi-Rene Maksimovskiga külastasid täna Telliskivi Loomelinnakut ning Peeteli kogudust. Õhtul annab president Kaljulaid Maarjamäe lossis õhtusöögi Saksamaa riigipea auks.