(Aldo Luud)

President ütles välja seda, mida oluliseks peab. 90 protsenti pidupäeva kõnest kulus poliitikute ja poliitika tegemise nahutamisele ning maailmavaateliste näpunäidete jagamisele. Oht vabadusele ja demokraatia arengule on tõsine sõnum.

Paraku on nii, et erakondadel, kes harrastavad jõulist ja teatraalset vastandumist, on  suurem rahva toetus. Ja poliitikud, kes kasutavad radikaalset ja reljeefset retoorikat ning kaikamehe keelekasutust, on ajakirjanduse ja meedia arvates karismaga poliitikud, kes leiavad ohtralt tähelepanu ja kajastamist.

Seepärast julgustan presidenti tulevikus oma kõnedes minema lõpuni ja lisaks poliitikute vastutustunde esiletõstmisele rõhutaks president kogu ahela toimimist - ka ajakirjanduse vastutust kõneisikute ja teemade valikul ning nende kajastamisel. Samuti valija tarkust ja nõudlikkust poliitikute, kui ka poliitika kajastamise suhtes.

Jaga artiklit

31 kommentaari

K
kusti  /   23:16, 23. aug 2017
See vennike viib ikka IRL-i väga kiiresti põhja. Nad võiks juba siis kohe praegu sotsidega liituda. (SIRL)
M
Mis eile hea, see täna ei kõlba?  /   19:05, 23. aug 2017
See kõik ju klapib kenaste IRL-i kadunud ja tänaste päevadega - oli aeg kui IRL-i valimiskampaania oli üks suur klounaad aga ennäe, rahvas läks kaasa. "Kahjuks" seesama rahvas tüdines sest aina korduvast "spektaaklist" mis tõsise etenduseni kunagi ei jõudnudki ja tänaseks ollakse statisti rollis sest pearolle ei kantud välja. Meediaga on seekord sedapidi, et sama relv mida IRL kasutas, näiteks, Kesikute vastu, on pöördumas või pöördunud IRL-i eneses vastu. Kui meedia andis igast rauast tuld Keskerakonna vastu, siis oli isand Seederi arvates kõik "okey" aga nüüd leiab isand, et meediat tuleks taltsutada. - ??

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis