Naine nutab meeleavaldusel. Tagapool paistavad sildid: „Moslemid terrorismi vastu“Foto: Reuters / Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 22. august 2017 12:51
Sajad inimesed Kataloonia moslemikogukonnast kogunesid esmaspäeval Barcelona Plaza Catalunya väljakule terrorismi ja ISISe vastu meelt avaldama, vahendab Daily Mail. Sarnane kogunemine toimusid ka laupäeval ja pühapäeval ning teisteski kohtades. Ühel meeleavaldusel olid kohal ka kahe terroristi pereliikmed.

Almassora mošee imaam rääkis väljaandele El Mundo, et islamikogukond tahab rahu ja kõike head riigile, kes nad vastu on võtnud. „Tahame rahumeelselt väljendada oma totaalselt vastumeelsust barbaarsete tegude suhtes, mille panid meie ja meie usu nimel toime hullud inimesed,“ rääkis ta.

Mõned meeleavaldajad nutsid, paljudel olid käes sildid, millel oli kirjas: „Mitte minu nimel!“ „Moslemid terrorismi vastu“ või „Je suis BCN“. („Mina olen Barcelona“ - 2015. aasta Charlie Hebdo tulistamise järel sai „Je suis“ populaarseks loosungiks.) Mitmed protestijad kandsid ka sõnumeid sellest, et kõik moslemid pole terroristid.

Foto: Reuters / Scanpix
Loosungid: „Moslemid terrorismi vastu“ ja „Armastan kõiki, ei vihka kedagi“ Foto: AFP / Scanpix

Fotokaamera jäädvustas pühapäevasel meeleavaldusel ka Cambrilsis maha lastud 18-aastase Moussa Oukabiri õe ning Said Aalla, Youssef Aalla ja Mohamed Aalla ema. Kõik neli noorukit olid terrorirünnakus osalised. Kaks naist seisid kõrvuti, nutsid ning kandsid silti, millel kirjas: „Oleme Barcelona. Oleme moslemid. Me ei ole terroristid.“

Terrorismivastasel meeleavaldusel kallistab Aalla vendade ema (paremal) Moussa Oukabiri õde Foto: Reuters / Scanpix

Neljapäeva õhtul kella viie paiku sõidis kaubik Barcelonas turistide meelistänaval La Ramblal rahva sekka. Hiljem öösel toimus sarnane rünnak Cambrilsi kuurortlinnakeses. Hukkus 15, viga sai üle 120 inimese. Terroristid olid Maroko päritolu mehed.

„Oleme Barcelona. Oleme moslemid. Me ei ole terroristid.“ Silti hoiab kolme rünnakus osalenud mehe ema. Vasakul on Moussa Oukabiri õde. Foto: Reuters / Scanpix