Eesti uudised

FOTOD | President ja välisminister kohtusid Egiptuse välisministriga (1)

Toimetas Denes Kattago, 22. august 2017 14:00
Foto: Viljo Pettinen
Eesti president Kersti Kaljulaid ja välisminister Sven Mikser kohtusid täna Egiptuse välisministri Sameh Hassan Shoukryga.

Kadrioru kohtumisel arutati Eesti ja Egiptuse kahepoolseid suhteid, olukorda Põhja-Aafrikas ja Lähis-Idas, võimalikke koostöökohti digivaldkonnas ning ka kahe riigi koostööd rahvusvahelistes organisatsioonides.

See on esimene kord, kui Egiptuse valitsuse liige Eestit külastab. 

Egiptuses asub ka Eesti ainus saatkond Aafrikas ja araabia riikides.

Välisminister Mikser: Egiptus on ELi võtmepartneriks paljude kriiside lahendamisel

Samal teemal

Välisminister Sven Mikser kohtus täna Tallinnas Egiptuse välisministri Sameh Hassan Shoukryga, kellega arutati kahe riigi suhete tihendamist, Egiptuse ja Euroopa Liidu suhteid, ning olukorda EL lõunanaabruses, sealhulgas Liibüas.

Eesti ELi Nõukogu eesistumisest rääkides kinnitas Mikser, et Eesti jaoks on stabiilsus lõunanaabruses ja laiemas Lähis-Idas väga oluline. "Olukord Euroopa Liidust nii idas kui ka lõunas on meie jaoks strateegilise tähtsusega, sest see on Euroopa julgeolekuga vahetult seotud," ütles välisminister. 

Kohtumisel tõdeti, et EL ja Egiptus peavad üheskoos leidma lahenduse ebaseadusliku rände, ekstremismi ja terrorismi probleemidele. "Paremaks toimetulemiseks tuleb tõhustada koostööd ja infovahetust," ütles Mikser. Välisministri sõnul on Egiptus antud küsimustes ELi üks võtmepartnereid. 

Välisministrid kinnitasid, et Eesti ja Egiptuse suhted on head ning kaardistasid võimalusi koostöö tihendamiseks. "Eesti on omalt poolt jätkuvalt valmis jagama e-riigi kogemusi, panustame ka EL ja Aafrika tippkohtumise digiteemadesse," ütles Mikser. Välisminister avaldas lootust, et ka Egiptuse turismisektor taastub, sest turism on Egiptuse majanduse üheks kandvaks sektoriks ja Egiptus on olnud oluline sihtriik Eesti turistidele, kuid juhtis tähelepanu turistide turvalisuse tagamise olulisusele.

Välisminister Mikser tunnistas ka Egiptuse seniseid saavutusi oluliste majandusreformide läbiviimisel. Kohtumisel arutati lisaks koostööd rahvusvahelistes organisatsioonides.

Foto: välisministeerium

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee