Eesti uudised

Täiendatud kell 16.30

Tahad last lasteaeda viia – ei saa, valimisreklaam laiutab parkimiskohtadel! (37)

Gerly Mägi, 22. august 2017 11:35
Valimisreklaamid Päikeseratta lasteaia eesFoto: Tiina Kõrtsini
Viimsilased on hädas valimisreklaamidega, mille asukoht tavapärast elu ja igapäevategevusi häirib. Sotsiaalmeedias tekitas täna pahameeletormi lasteaia parklasse paigutatud Reformierakonna reklaamtreiler.

Veidi vähem kui kaks kuud on jäänud järgmiste valimisteni, mistõttu on tänavapilt valimisreklaamidest kirju. Et valijate tähelepanu saada, kiputakse hõivama ka neid kohti, kuhu praktilisel põhjustel reklaami lihtsalt panna ei sobi. Üks sellistest on Viimsis asuv Päikeseratta lasteaed, mille esisel parkimisplatsil hõivab valimisreklaam hulga parkimiskohti.

Täna hommikul viis sellesse lasteaeda oma võsukest üks viimsilane, kellele parklas nähtu kuidagi meeltmööda ei olnud. „Valimisplakat oli üle nelja parkimiskoha. See tekitas hämmeldust ja tuska,“ kirjeldab ta. „See võiks ju natukenegi eemal olla, et saaks autosid normaalselt parkida,“ rääkis mees, kelle sõnul segab reklaam lasteaia ees parkimist juba mitu päeva.

„Parkla iseenesest on ju suur ja täna ei olnud parkimisega väga suurt probleemi. Aga eile hommikul oli rohkem autosid, kui last lasteaeda viisin. Ma kujutan ette, et kui septembri alguses tulevad kõik lapsed tagasi lasteaeda, siis on seal hommikuti nii ehk naa parkla autosid täis. Kui treiler on veel ees, siis ta võtab ju neli kohta ära,“ on lapsevanem mures.

Mehe sõnul ei ole niivõrd häiriv, et reklaam lasteaia või ka koolide läheduses on, sest need on üldjuhul viisakad ning suunatud eelkõige lapsevanematele. Küll aga võiks hoolikamalt valida, et reklaam tavapärast elurütmi ei segaks. „Valimisreklaami võib teha, see on kõik ju seaduslik, aga õiges kohas. See ei peaks seal parklas seisma, võiks ju mujal olla.“

Reformierakonna Viimsi piirkonna kampaaniajuht Elis Tootsman tunnistab täbarat olukorda. „Kindlasti plaanime selle teisalda. On tõesti sattunud väga halva ruumi peale,“ sõnas Tootsman.

„Tava on, et kui treilerifirma paneb plakatid üles, siis samal päeval käiakse läbi kõik asukohad ja tehakse ettepanekud vajadusel midagi muuta. Eile meeskond leidis ka, et see vajab kindlasti asukoha muutmist ning treilerifirmale on antud märkus tehtud,“ ütles Tootsman ja lisas, et täna liigutatakse treiler sobivamasse kohta.

Valimisreklaamid Päikeseratta lasteaia ees Foto: Tiina Kõrtsini

Reformierakonna sildist paarikümne meetri kaugusel on veel kahe teise erakonna valimisreklaamid. IRL on oma reklaamtreileri asetanud parkla serva muruplatsile, Sotsiaaldemokraatlik Erakond on aga sarnaselt kollasele plakatile hõivanud parklapinda. Punane reklaamplakat on aga hõivanud vaid ühe parkimiskoha. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee