Trumpi kõne Fort MyerisFoto: Reuters / Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 22. august 2017 11:48
Ühendriikide president Donald Trump teatas eile Fort Myeris sõdurite ees peetud kõnes, et kavatseb USA vägesid Afganistanis suurendada. Varem on Trump öelnud, et Ameerika peaks Afganistanist lahkuma, vahendab CNN.

„Ameerika vaenlased ei tohi iialgi meie plaane teada saada, või siis peaksid uskuma, et kui mõnda aega ootavad, siis kaome ära,“ rääkis Trump sõduritele. Siis jätkas ta: „Ma ei ütle, millal me ründame, aga kindlasti ründame.“

Trump nahutas seejärel Pakistani, USA liitlast Afganistanis. „Me oleme Pakistanile miljardeid ja miljardeid dollareid maksnud ja mis nemad samal ajal teevad: peidavad neidsamu terroriste, kellega me võitleme. See peab kohe muutuma,“ rääkis president. Ka üritas Trump vastuteeneid saada Indialt: „Me oleme väga tänulikud, et India on teinud tähtsaid samme stabiilsuse säilitamiseks Afganistanis, aga India teenib USA-ga äri tehes miljardeid, nii et tahaksime, et nad meid Afganistanis rohkem aitaksid, eriti majandusliku abi ja arengu mõttes.“

Mõned väliseksperdid usuvad, et Haqqani, afgaani Talibani ühe haru juhtkond pesitseb Pakistanis ning et kui need peidupaigad hävitada, oleks see Afganistanis rahu säilitamiseks võtmetähtsusega operatsioon.

Täpsemaid plaane president oma kõnes ei avalikustanud.

Samal teemal

Kommentaarid  (12)

Endine afganistaani sodur 23. august 2017 07:07
Kas USA-l Afganistaanis hukkunuid veel vähe? Tahavad juurde saada.
Room 23. august 2017 09:38
Kui noor mees liitub sõjaväega, peaks ta siiski arvestama sellega, et võib-olla tuleb enam-vähem ohutute õppuste ja toredate paraadide kõrval ka sõdida vaenlasega. Siis pole ka kaotused vältimatud.
USA võiks oma väed Afganistanist täielikult välja tõmmata. See tähendaks aastatepikkust kaost, tuhandeid väljarändajaid ja kümneid tuhandeid hukkunuid praeguse võimu ja elukorralduse (nt naiste haridus) pooldajate hulgas. USA tunnetab vastutust nende saatuse eest, kelle nad on loonud. Üllatav muidugi, et Trump on selleni jõudnud.
"Endine afganistaani sõdur" kõlab muidugi uhkelt, aga see konkreetne sõdur teenis vist NSVLiitu?! Seega ei mingit vabatahtlikkust, omapoolset soovi ega mõtlemist oma missioonist.
Salliv tolerast 22. august 2017 18:50
Kas seepärast suunati mu komm mottereerimisele, et kirjudasin "kärpppsed" ?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS