Eesti uudised

FOTOD | Vabariigi President ja Põhja prefekt tervitasid uusi Eesti kodanikke (3)

Toimetas Kristin Aasma, 21. august 2017 23:02
Foto: Reelika Riimand / PPA
President Kersti Kaljulaid ja Põhja prefekt Kristian Jaani andsid esmaspäeval pidulikul tseremoonial Tallinna Lillepaviljonis üle kodakondsustunnistused Eesti Vabariigi uutele kodanikele.

Tseremooniast võttis osa üle 60 uue Eesti kodaniku Tallinnast ja Harjumaalt koos oma lähedastega, edastas Põhja prefektuur.

Põhja prefekt Kristian Jaani ütles, et rõõm on tervitada uusi kodanikke tähendusrikkal ajal, kuna tähistasime alles eile Eesti Vabariigi taasiseseisvumist. „Eesti kodakondsus annab võimalusi ja avab uusi uksi nii reisimise kui ka töötamise mõttes. Nüüd on teil oma kindel seljatagune, oma riik – Eestimaa. Hoidke seda,“ ütles Kristian Jaani.

Tänavu sai augusti keskpaiga seisuga Eesti Vabariigi kodakondsuse 573 inimest, nende seas on 109 last. Kõige eakam Eesti kodakondsuse saanu oli üle 80aastane.

Kõigi nende inimeste seas on kõige enam neid, kel polnud varem kindla riigi kodakondsust, selliseid uusi kodanikke oli tänavu 393.

137 inimest on endised Venemaa kodanikud. Teiste uute Eesti kodanike seas on ka endised Ukraina, Valgevene, Armeenia ja muude riikide kodanikud.

2016. aastal sai Eesti kodakondsuse kokku 1765 inimest, nende seas 963 last.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee