Eesti uudised

Tormist räsitud kirik palub toetust (20)

Siim Randla, 22. august 2017 00:01
PÜHAKODA Püha Matteuse nimele pühitsetud Järva-Madise kirik  on üks väiksemaid ühelöövilisi kirikuid Eestis.Foto: Wikipedia
12. augusti trombis purunes katus Järva-Madise kirikul (pildil), mis asub Kõrvemaa südames Albu vallas soode ja rabade keskel. Praegu käivad katuseparandustööd.

„Tormiga said viga ka hauatähised – graniidist ristid ja raudaiad ning sepistatud ristid, mis asuvad raudaia sees,“ ütles EELK Püha Matteuse Järva-Madise koguduse diakon Tiit Lastik Õhtulehele.

Samal teemal

Muinsuskaitseametile esitatud taotluses palub kogudus kiriku katuse taastamiseks 2438 eurot. Katuse taastamine maksab peaaegu 3000 eurot. Ise käib kogudus välja 1456 eurot, seda tormimurru tükeldamise ja koristamisega.

Pahandust tegi äikesetorm ka Albu vallamajale: katuselt lendas minema umbes 20 eterniitplaati. „Vihma katteks on peale tõmmatud kile.

Tulema peaks kindlustusfirma esindaja, kes hindab kahju ja võtab taastamistööde pakkumise,“ rääkis vallavanem Tiina Oraste. Valla omaosalus on tormikahjustuste puhul 300 eurot. 

PÜHAKODA Püha Matteuse nimele pühitsetud Järva-Madise kirik  on üks väiksemaid ühelöövilisi kirikuid Eestis. Foto: Wikipedia

Samal teemal

31.00.2018
Linnused ja teised muinsusväärtused saavad 675 000 eurot säilitamistoetust
24.07.2017
FOTOD | Suured paduvihmad lõhuvad Põlvamaa teid