Foto: Google Maps
Õhtuleht.ee 21. august 2017 17:51
Hispaania pealinna Barcelona lähistel lasti maha pommivööd kandnud mees, kes hispaania politsei kinnitusel on Barcelona terrorirünnaku pärast tagaotsituks kuulutatud Younes Abouyaaqoub.

Kohaliku meedia teatel tulistati mees surnuks Barcelonast 50 kilomeetri kaugusel asuva Subiratsi kandis. 

Hispaania politsei kinnitas, et mahalastu oli Barcelona terrorirünnaku pärast tagaotsituks kuulutatud Younes Abouyaaqoub. Politsei laskis ta maha 10-15 meetri kauguselt, kirjutas El Pais.

Ehkki vahepeal usuti, et kaubikut juhtis 18-aastane Moussa Oukabir, otsis Hispaania politsei taga 22-aastast Younes Abouyaaqoubi. Oukabir hukkus politsei kuulide läbi Kataloonia kuurortlinnas Cambrilsis, kus noormees oli üks viiest terroristist, kes hilisööl vastu reedet seal sõiduautoga inimesi rammis.

Younes Abouyaaqoubi Foto: AFP / Scanpix

Hispaania politsei usub, et La Rambla tänaval toimunud rünnaku autojuht on Younes Abouyaaqoub. Marokolane Abouyaaqoub oli ainus, kes Barcelona rünnaku ajal autos viibis, vahendab CNN.

On teada, et põgeneja rammis vaid tund pärast tapatöö sooritamist läbi kontrollpunkti. Auto, mida ta põgenemisel kasutas, kuulus ühele tema ohvritest. Ta tappis autos istunud mehe noaga ja sõitis minema, surnukeha autos. Autos tapetud mees on terrorirünnakute viieteistkümnes hukkunu. Kokku on kahes rünnakus kahtlustatavaid (sealhulgas Cambrilsis hukkunud viis terroristi) 12.

Neljapäeva varahommikul toimus Alcanari linnas, mis asub samuti Kataloonias, elumaja plahvatus. Seal lendas õhku suur hulk lõhkeaineid. Üks teooria on, et terroristide tegelik plaan oli korraldada hoopis suurem rünnak ning just pommidega, ootamatu õnnetus Alcanaris sundis neid aga hoopis sõiduvahendeid kasutama. Mõned väljaanded spekuleerivad, et sihtmärgiks oli Barcelona kuulsaim vaatamisväärsus Sagrada Familia katedraal.

Neljapäeva õhtul kella viie paiku sõidis kaubik Barcelonas turistide meelistänaval La Ramblal rahva sekka. Hiljem öösel toimus sarnane rünnak Cambrilsi kuurortlinnakeses. Hukkus 14, viga sai üle 120 inimese.