Eesti uudised

Tragi pensionäriproua käib Egiptuses talvitumas ja plaanib seal osta päris oma kaameli

„Ostsin kuus aastat tagasi üheotsapileti Egiptusesse, teadmata, kus ma seal elan või kauaks ma sinna jään.“ (204)

Katrin Helend-Aaviku, 21. august 2017 21:17
NELJAJALGNE UNISTUS: Aita on kõrbes kaameliga pikki sõite ette võtnud ja plaanib nüüd osta päris oma kaameli. Ta lubab siis ka Nuweibasse tulevatele eestlastele kõrbeloomaga tasuta sõitu pakkuda.Foto: Erakogu

„Elan maal ja mul hakkas talvel üle jõu käima läbi hangede trügimine, et kodust välja saada. Ka tervis kippus üles ütlema. Nii hakkasin otsima kohta, kus saaks talveti pensionist ära elada ega peaks raskeid riideid ja jalatseid kandma,“ räägib eakas proua Aita, miks ta sõitis kuus aastat tagasi sügisel esimest korda ihuüksi Egiptusesse Nuweibasse. Nüüd käib ta seal talvitumas igal aastal.

 „Helistasin tuttavale maailmarändurist giidile, kes ütles, et jaa, selline koht, mida ma otsin on täitsa olemas – Nuweiba. Ma ei olnud niisugusest kohast kuulnudki!“ naerab 76aastane Aita Mihkelsoo, kes on ehe näide sellest, et seitsmekümneselt elu alles algab.

 Kuigi see mereäärne linn Egiptuses oli eakale prouale täiesti tundmatu, oli ta pärast raamatukogus loetud raamatut Nuweibast kui rahulikust kalurikülast kindel, et just sinna ta sõidabki. Müüs maha oma hobuse, ostis saadud raha eest ühe otsa lennukipileti ja elu esimese sülearvuti ning läks.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15.05.2018
Egiptuses talvituva Aita kaamelivarss leidis kurva lõpu
17.04.2018
Egiptuses talvituva eesti pensionäri kaamelil sündis varss: „Mul on nüüd Päike ja Kuu!“
18.01.2018
Egiptuses talvituv eesti pensionär täitis oma unistuse ja ostis kaameli: „Õnneks ta ei kippunud mind hammustama!“
03.01.2018
„Ma võtan kaasa vaid kuueaastase poja, koera, auto ja nii palju asju, kui autosse mahub.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee