(ARNO SAAR)

Roosil on okkad ja ka president Kersti Kaljulaidi esimeses Roosiaia kõnes olid samuti mitmed okkad. Kõige teravamad torked said sotsid  ja EKRE, kuigi ühtki erakonda konkreetselt ei mainitud, jutt käis aega ja kohta arvestades läbi lillede.

Sotsiaal-liberaalse maailmavaate kandjad (loe: sotsid) said kriitikat keeldude poliitika viljelemise eest. Ning konservatiivsus rahvusluse edendamise sildi all (loe: EKRE) leidis taunimist primitiivsele vastandumise retoorikale mängimise pärast.

Mõned kommentaatorid on leidnud, et presidendi kõne oli liiga terav erakondade suhtes. Minu meelest mitte, kahtlejatel tasub meenutada president Lennart Meri hinnanguid parteidele tema pidupäevakõnedes. Teistele jälle on tundunud presidendi Kaljulaidi sõnum segasevõitu. Sellega võib nõustuda. President võiks tõepoolest oma kõnede vormis väljendatavaid mõtteid sõnastada selgemini ning paremini hoomatavalt. Jutt rahvusvahelise väärtuspõhises julgeolekukeskkonnas toimetamisest või lähimuspõhimõtete sisuga täitmisest pole kergesti lahti mõtestavad isegi teksti lugedes, saati seda siis kuulates.

President taunis kõnes radikaalset ja reljeefset retoorikat, aga positiivset eeskuju mahedate ja meeldejäävate kõnekujunditega ta eriti ei pakkunud. Edaspidi võiks noid kujundeid tema kõnedes olla kohe niipalju, et ei peaks  hiljem teisi näpuotsaga mööda teksti taga otsima nii kui narr.

Jaga artiklit

5 kommentaari

A
Abi  /   18:47, 21. aug 2017
Eelkäija Arnoldi meeskonnast saaks ehk abi, nad harutasid kõik kõned hiljem ilusasti lahti.
T
T.Mets  /   17:06, 21. aug 2017
Kaljulaidil omi mõtteid polegi, loeb maha teksti, mille on koostanud terve komisjon. Omaenda mõtteid võib ta aga Maksimkiniga arutada

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis