Politseinikud sündmuskohalFoto: AFP / Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 21. august 2017 14:41
Reede õhtul Turu kesklinnas inimesi pussitanud noormees on 18-aastane marokolane Abderrahman Mechkah. Radikaliseerunud noorukist oli politseile varemgi teada antud, kirjutab YLE. Täna esitatatakse talle ametlik süüdistus terrorismis, mõrvas ja mõrvakatses. Teada on, et mees valis ohvriteks naisi.

Üks Turus kebabirestorani pidav meesterahvas rääksi YLEle, et noormees käis tema söögikohas sageli. Ta tundus restorani töötajatele ebaviisakas ja kahtlane. Vahel väisas ta söögikohta üksi, vahel rühma marokolastega. 

Soome kaitsepolitsei Supo on Mechkah'ga tuttav. Selle aasta alguses tegi keegi tema kohta vihje. Seal seisis, et mees on äärmuslike vaadetega. Samas puudusid tõendid sellest, et Mechkah võiks otseselt kellegi elu kallale kippuda. Kas politsei ka midagi ette võttis, pole teada.

Eelmisel aastal saabus Mechkah Soome varjupaika taotlema. Reedese seisuga polnud tema taotlust veel rahuldatud. Helsingin Sanomat kirjutab, et mees on juba mõnda aega ringi rännanud, 2015. aastal saabus ta Saksamaale.

Rünnakuga seoses on vahistatud veel neli marokolast, kes kõik eitavad seotust toimunuga. Kaks neist on samuti vaid 18-aastased, üks 24-aastane ning üks 28-aastane.

Kuna Mechkah viibib haiglaravil, esitatakse süüdistus talle videokõne vahendusel. Milline on mehe meeleseisund, kas ta kahetseb tehtut või millised olid tema täpsemad motiivid, keeldusid kommenteerimast nii tema advokaat kui teda üle kuulanud politseinikud.

Mechkah tappis reedel Turu Kauppatoril kaks naist ja haavas kaheksat inimest. Praegu on kolm ohvrit ja mõrvar ise ravil Turu ülikooli keskhaiglas.