Kommentaar

Rein Toomla | Presidendi rahutukstegev kõne (62)

Rein Toomla, politoloog, 21. august 2017, 17:07
 Teet Malsroos
Üldmulje presidendi 20.augusti kõnest oli rahutukstegev. Ennekõike jäi meelde okupatsiooni korduv rõhutamine. Tuli meelde Hemingway lause – pidu sinus eneses -, kui presidendi kõnes oli juttu okupatsioonist sinus eneses.

Igatahes üsna uudne lähenemisnurk. Selline kõne oleks olnud tavapärane 20 aastat tagasi. Nüüd on juba üks inimpõlv möödas, kuid president toob uuesti välja okupatsiooni teema. Kuigi ta ei selgitanud, milles probleem seisneb, aga küllap ta on  märganud rahutukstegevaid märke. Kõige rohkem lävib ju poliitikutega, ilmselt on ta midagi märganud poliitikute hulgas, mis teda teeb rahutuks. Me ei saa idameheks olemisest lahti. Kui NLiidu ajal vaadati seal meid kui läänlasi, siis nüüd vaadatakse meid Euroopas kui idalasi. Milles eneseokupatsioon seisneb, on raske ütelda: alavääristav käitumine; mõtteviis, et oh mis meie nüüd; las keegi teine ütleb, mida peame tegema… Me ei oska öelda sirge seljaga ja resoluutsed.

Et president rääkis ka rahva tervisest ja riigikassa täitmisest - poliitikute kogukond ootabki täpsemaid sõnastusi. Tahetakse kuulda midagi oma oponentide suhtes, mitte aga iseenda kohta. Oli aimata, mida president mõtleks, küllap Jevgeni Ossinovski vaidleks sellele vastu. Alkoholiaktsiis võib mingil hetkel täita riigikassat, aga ei pruugi. Tervishoiulised tulemused ilmnevad alles 10-20 aasta pärast.

Kokkuvõttes - väga hea kõne oli, kuigi natuke pikavõitu. Võrdleks seda talvise aastapäevakõnega. Salamisi tahaks teada, kellega ta koos neid kõnesid koostab, igatahes on tal head abilised.

62 KOMMENTAARI

t
tulevane EKRE valija 21. august 2017, 21:35
Eesti kvoot on null, valimistel näeme! Oma kodu kaitseks, anname tuld!
ü
Ütleks 21. august 2017, 15:31
Eks ta hädaolukorras pukki istutatud külvivolinikulaadne toode ole. Vahe selles, et lisaks tuleb teda surmani potitada.
Loe kõiki (62)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee