Younes AbouyaaqoubFoto: AFP / Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 21. august 2017 11:27
Endiselt jätkuvad otsingud möödunud neljapäeva terrorirünnakus surmasõidukit juhtinud mehe tabamiseks. Ehkki vahepeal usuti, et kaubikut juhtis 18-aastane Moussa Oukabir, otsitakse nüüd taga 22-aastast Younes Abouyaaqoubi.

Oukabir hukkus politsei kuulide läbi Kataloonia kuurortlinnas Cambrilsis, kus noormees oli üks viiest terroristist, kes hilisööl vastu reedet seal sõiduautoga inimesi rammis. Hispaania politsei usub, et La Rambla tänaval toimunud rünnaku autojuht on Younes Abouyaaqoub. Marokolane Abouyaaqoub oli ainus, kes Barcelona rünnaku ajal autos viibis, vahendab CNN.

Ehkki Hispaania-Prantsusmaa piiril toimub range kontroll, on Hispaania politsei sõnul paraku alust mureks, et mõrvar võib omadega juba Prantsusmaal olla. Otseseid tõendeid sellest siiski pole. Küll aga on teada, et põgeneja rammis vaid tund pärast tapatöö sooritamist läbi kontrollpunkti. Auto, mida ta põgenemisel kasutas, kuulus ühele tema ohvritest. Ta tappis autos istunud mehe noaga ja sõitis minema, surnukeha autos. Autos tapetud mees on terrorirünnakute viieteistkümnes hukkunu.

Kokku on kahes rünnakus kahtlustatavaid (sealhulgas Cambrilsis hukkunud viis terroristi) 12.

Neljapäeva varahommikul toimus Alcanari linnas, mis asub samuti Kataloonias, elumaja plahvatus. Seal lendas õhku suur hulk lõhkeaineid. Üks teooria on, et terroristide tegelik plaan oli korraldada hoopis suurem rünnak ning just pommidega, ootamatu õnnetus Alcanaris sundis neid aga hoopis sõiduvahendeid kasutama. Mõned väljaanded spekuleerivad, et sihtmärgiks oli Barcelona kuulsaim vaatamisväärsus Sagrada Familia katedraal.

Pühapäev: rahvas koguneb Sagrada Familia juurde, kus toimus jumalateenistus hukkunute mälestuseks Foto: AFP / Scanpix

Neljapäeva õhtul kella viie paiku sõidis kaubik Barcelonas turistide meelistänaval La Ramblal rahva sekka. Hiljem öösel toimus sarnane rünnak Cambrilsi kuurortlinnakeses. Hukkus 14, viga sai üle 120 inimese.

Kommentaarid  (25)

lossiaias 21. august 2017 20:03
ah 21. august 2017 14:47
muidugi tahaks loota, et ta kätte saadakse, aga paraku on vähe usku sellesse, et ta kinni pannakse. Tavaliselt on ju nende karistused peaaegu olematud, sonitakse mingist raskest saatusest jne. Täielik korralagedus ja hoolimatus lihtsalt.
21. august 2017 17:44
las tegutseb edasi oma lõimumisega
ilusti öeldud 21. august 2017 20:04
me pole mingid vihkajad
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS