Foto: Alar Truu
Toimetas Denes Kattago 21. august 2017 09:42
Esmaspäeval, 21. augustil kell 11 avavad Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf, Pirita linnaosavanem Tõnis Mölder ja kommunaalameti, projekteerijate ning ehitajate esindajad Kloostrimetsa tee (Lükati tee-Pärnamäe tee) vahelise rekonstrueeritud teelõigu. 

Tööde käigus uuendati sõidutee asfaltbetoonkate ning korrastati teepeenrad. Kloostrimetsa tee 52 ja Kloostrimetsa tee 56a esistele ülekäiguradadele rajati spetsiaalvalgustus.

„Pärnamäe teelt Viimsi poolt tulevate ja vasakpööret sooritavate autode suunamiseks ehitati  Kloostrimetsa tee ning  Pärnamäe tee ristmikule liiklussaar, mis peaks oluliselt parandama liiklusohutust ristmikul,“ ütles abilinnapea Kalle Klandorf. 

Kloostrimetsa tee 69-73 esisele teelõigule ehitati kergliiklusteelt sademevee ärajuhtimiseks restkaevud koos immutussüsteemiga.

Pirita linnaosavanem Tõnis Mölder lisas, et Kloostrimetsa tee rekonstrueerimine on positiivne samm, sest sellel lõigul asuvad Tallinna ühed olulisimad turismiobjektid – teletorn ja botaanikaaed.

„On tähtis, et külalistele jääksid Piritast positiivsed muljed. Lisaks on Kloostrimetsa piirkond arenev asum ning liiklustihedus antud lõigul kasvab aasta aastalt. Usun, et rekonstrueeritud Kloostrimetsa tee on turvalisem ja vähendab liiklusõnnetuste hulka Pärnamäe ja Kloostrimetsa tee ristmikul.“