Eesti uudised

Saksa president saabub esimesele Eesti visiidile (1)

Denes Kattago, 21. august 2017 09:41
Foto: Tiina Kõrtsini
Saksa Liitvabariigi president Frank-Walter Steinmeier saabub ametlikule visiidile Eestisse. Samuti teeb esimese kõrge visiidi Egiptuse riigitegelane.

 

Saksa president Steinmeier viibib ametlikul visiidil Eestis 22.–23. augustil. Kavas on kohtumised president Kersti Kaljulaidi ja peaminister Jüri Ratasega.


Visiidi eesmärgiks on süvendada kahe riigi vahelisi häid suhteid ja arutada aktuaalseid Euroopa Liidu teemasid ning julgeolekuolukorda Euroopas. Kohtumistel arutatakse Eesti ja Saksamaa suhteid, Eesti ELi eesistumist, rändekriisiga seonduvat ja idapartnerlust.

Saksamaa ja Eesti president annavad ka ühise pressikonverentsi.

 

President Frank-Walter Steinmeier asetab visiidi käigus pärja Vabadussõja ausamba jalamile ning peab Eesti Teaduste Akadeemias loengu „Germany and Estonia – a chequered history, a common future“.

 

Samal päeval tuleb siia ka Egiptuse välisminister Sameh Hassan Shoukry. Tal on samuti kavas kohtumine president Kersti Kaljulaidiga. Lisaks ka välisminister Sven Mikseri ja Riigikogu väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoniga. 


Kohtumistel arutatakse Eesti ja Egiptuse suhteid, Eesti ELi eesistumist, julgeolekuolukorda regioonis ning ELi naabruspoliitikat nii ida- kui lõunanaabrite suunal. 

Egiptuse ja Eesti välisminister annavad ka ühise pressikonverentsi. Tegu on Egiptuse poolt esimese kõrgetasemelise visiidiga Eestisse.

Samal teemal

22.08.2017
GALERII | Eesti president andis Saksamaa ametivenna auks piduliku õhtusöögi
22.08.2017
GALERII | Saksamaa president kohtus Eesti peaministriga
22.08.2017
FOTOD | President ja välisminister kohtusid Egiptuse välisministriga
08.08.2017
Ajaleht: "Türgi võib Euroopa vallutada kolme päevaga!"

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee