Arleigh Burke-klassi hävitaja USS John S. McCain.Foto: Reuters / Scanpix
Denes Kattago 21. august 2017 07:40
Ameerika Ühendriikide sõjalaev põrkas täna varahommikul kell 05.24 Singapurist idas kokku tankeriga, õnnetuse järel on kümme mereväelast kadunud ja viis vigastatud.

Hävitaja USS John S. McCain (DDG 56) osales 21. augustil Malaka väinast ja Singapurist ida pool kokkupõrkes kaubalaevaga Alnic MC, teatab USA merevägi.

Esialgsete andmete kohaselt sai USS McCain vigastusi vasakul pool ahtri juures. Mereväe ametnik ütles CNNile, et meeskond võitleb mitmes kohas üleujutustega ja et alusel on piiratud jõuressurss ning elektrienergia.

Tanker kannab nime Alnic MC ning on 183 meetri pikkune Libeeria lipu all sõitev alus. USA Arleigh Burke-klassi raketihävitaja kannab senaatori ja Vietnami sõja veterani John McCaini nime.

Meie aja järgi kell 10.50 tuli Ühendriikide mereväe Twitterist sõnum, et laev on sadamasse toimetatud, kuid 10 mereväelast on endiselt kadunud, otsingud jätkuvad.

Senaator McCain teatas Twitteris, et tema ja ta abikaasa Cindy palvetavad madruste eest ning et hindavad tööd, mida päästjad teevad.