President Kersti Kaljulaid. (Martin Ahven)

President Kersti Kaljulaid nimetas eilset rünnakut Turus argpükslikuks ja vastikuks.

„Rünnak rahuliku elanikkonna vastu on kõige põlastusväärsem tegu, mida oskan ette kujutada. Lõpuks polegi inimlikust seisukohast vahet, kas see klassifitseeritakse terroriaktiks või „lihtsalt“ rünnakuks," ütles Kaljulaid.

President seletas, et juhtunu on raske ka eestlastele, kuna meil on Soomega eriline side.

"Me hingame soomlastega ühes rütmis, me mõistame teineteist enamasti juba poolelt sõnalt. Ja kui neil on raske, siis kannatame koos nendega. Minu sügav kaastunne hukkunute lähedastele ja kõigile Soome inimestele, keda see rünnak otseselt või kaudselt puudutas."

Kaljulaid tõi välja, et paljudel eestlastel on Turus sõpru ja tuttavaid. Seda ka täna, sest Paavo Järvi on koos Eesti Festivaliorkestriga Turu Muusikafestivalil kontserti andmas.

Jaga artiklit

173 kommentaari

K
Kaia  /   20:59, 22. aug 2017
Argpükslik ja vastik on see, kui lasteaialaps oma süü kellegi teise peale veeretab ja pärast ise kiita saab. Argpükslik ja vastik on tühjade sõnade reastamine, moe pärast sõna võtmine, näo tegemine, et see "pole päriselt".
K
K.l  /   16:09, 21. aug 2017
Kahjuks on muutunud sellised rünnakud täiesti igapäevaseks. Ma pole küll immigrantide Euroopasse ja Eestisse toomise poolt, aga ära on unustatud suhteliselt tähtis asjaolu, et sellise immigrantide pealejooksu on põhjustanud Lääne-Euroopa ja USA ise, eemaldades kõik nö. diktaatorid. Elades ise araabia maal 8a võin öelda, et demokraatiga ei ole siin midagi peale hakata. Tegemist on siiski ühiskonnaga, mis on oma usu tõttu mõned sajandid tagapool kui lääneühiskond, et siin selgeks teha seadusi ja kontrollida neid riike, on vaja siiski veel 21.sajandil kasutada nö. tagurlikke karistamisviise, mis meile siin võivad tunduda piinamisena. Kui ikkagi Dubais veel aastal 2017 räägitakse koolis, et Päike tiirleb ümber Maa...

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis