Eesti uudised

Siseminister Anvelt arutas Euroopa kirikujuhtidega radikaliseerumise üle (13)

Toimetas Kristin Aasma, 18. august 2017, 19:43
Siseminister Andres Anvelt arutas Euroopa kirikujuhtidega radikaliseerumise üle. Siseministeerium
Täna kohtus siseminister Andres Anvelt kui Euroopa Liidu eesistuja Euroopa Kirikute Konverentsi ja Eesti Kirikute Nõukogu juhtidega. Ühe olulise teemana oli arutluse all radikaliseerumine.

Kõik osalejad olid ühel nõul selles, et radikaliseerumise vältimiseks peavad kõik inimesed tundma end osana ühiskonnast ning kedagi ei tohi kõrvale jätta. Väga oluline osa on haridusel ning hangitaval infol, mis kasvõi sotsiaalmeedias kipub olema pinnapealne ja lihtsustatud, edastas siseministeerium pressiteatega.

Siseminister Andres Anvelti sõnul on kirikutel radikaliseerumise vältimisel suur roll ning riik ja kirik peavad ühendama oma jõud. "Me võime teha koostööd sotsiaalmeedia ettevõtetega, aga kirikul on omad võimalused jõuda inimesteni. Me peame inimestele saatma sõnumi, et viha ja terrorism on kõigi religioonide vastu,“ rõhutas Anvelt.

Euroopa Kirikute Konverents on katusorganisatsioon Euroopas tegutsevatele protestantlikele ja õigeusu kirikutele ning visiidi eesmärk oli tutvuda Eesti kui Euroopa Liidu eesistujariigiga. Siseministeerium toetab seoses eesistumisega tänavu kahe rahvusvahelise suurürituse toimumist, kus arutletakse muu hulgas riigi, religiooni ja ühiskonna julgeolekualase kokkupuutepunkti üle. Samuti on siseministeerium toetanud reformatsiooni 500. aastapäevale pühendatud üritusi.

 

13 KOMMENTAARI

a
adventist 19. august 2017, 15:02
Vaadake kui silmakirjalik on Venemaa ja Putin,nad teavad et ekstremistlik ja radikaalne on ainult islam,aga seejuures keelustati Jehoova tunnistajad hoopis.
s
seitsmenda päeva adventist 19. august 2017, 14:48
Muslimpagulaste ja nende käitumise kontekstis on sallimine hullumeellsus ja kui mingi valitsus ei seisa põlisrahva huvide eest,siis tema just ongi rad...
(loe edasi)
Loe kõiki (13)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee