Maailm

POOLA BARCELONA RÜNNAKUST: ütlesime sisserändele „ei“ ja meil pole sellised asjad võimalikud (176)

Denes Kattago, 18. august 2017 14:12
Leinaja Barcelonas La Rambla tänaval Foto: AFP / Scanpix
Poola siseminister ütles pärast Kataloonia pealinnas toimunud terrorirünnakut, et tema riigis on sellised asjad võimatud, sest Varssavi on Aafrika ja Lähis-Ida sisserändele otsustava ei öelnud. Ta lisas, et Poola ametnikud olid Hispaania ametiasutustega pidevas kontaktis.

„Meil Poolas pole muslimikogukondi ja enklaave, mis kujutavad endast loomulikke baase islamiterroristidele. Me teeme kõik võimaliku, et meie riik oleks ohutu ning me keeldume migrante vastu võtmast,“ rõhutas Poola sise- ja haldusminister Mariusz Błaszczak rahvusringhäälingule TVP antud usutluses.

Mariusz BłaszczakFoto: Reuters / Scanpix

Euroopa peab ärkama

Ta märkis ka, et Barcelonas toimunu on tsivilisatsioonide kokkupõrge ja lisas, et selle vastu pole tõhusaid vastumeetmeid. „Ainus võimalus Euroopale, see on oma uste sulgemine. Euroopa peab üles ärkama.“

Błaszczak ütles, et sisserändajate ümberasustamine innustab miljoneid inimesi Euroopasse tulema. „See lõpeb traagiliselt. Meil on tegu tsivilisatsioonide kokkupõrkega. Seda tuleb otse välja öelda ja see on kogu Euroopa probleem,“ lisas ta.

Poola on keeldunud osalemast Euroopa Liidu kavas ümber paigutada Aafrika ja Lähis-Ida sisserändajad Itaalias ja Kreekas asuvatest laagritest, väites, et see programm ei lahenda probleemi olemust ning ohustab julgeolekut.

Błaszczak ütles neljapäeval: „Me ei anna sellele [Euroopa Komisjoni] survele järele, sest see teema puudutab Poolat ja poolakate julgeolekut.“

Parteijuht Jarosław Kaczyński, siseminister Mariusz Błaszczak ja peaminister Beata SzydłoFoto: AFP / Scanpix

Vaja on kindlat ei-sõna

„Kuigi see on pisarate ja valu aeg, me ei tohi lasta hirmul meid halvata,“ ütles Szydło Polska Agencja Prasowa vahendusel oma Hispaania kolleegile saadetud kaastundeavalduses.

Ta lisas, et peaminister Mariano Rajoy võib julgeoleku tugevdamisel ja terrorismi vastu võitlemisel loota Poolale.

Viimastel andmetel hukkus Barcelonas 14 inimest, vigastatuid on üle 130.

Autode ja veoautodega sooritatud rünnakutes on Euroopas viimastel aastatel hukkunud rohkem kui 100 inimest. Verisemad neist olid suurtes linnades, sealhulgas Londonis, Berliinis, Nice'is ja nüüd ka Barcelonas.

Samal teemal

22.11.2017
Siseministeerium ei soovi enam sisserände suurenemist, aga lepet ka ei avalda
23.08.2017
Tallinnas kogunenud sisserände töörühm lubab kontrollmeetmeid
22.08.2017
KÜSITLUS: 72% Eesti kodanikest ei poolda sisserände kvoodi tõstmist
20.08.2017
Juhtkiri | Terrorism nõuab resoluutseid vastusamme

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee