Eesti uudised

Kapo: rünnak Hispaanias Eesti ohutaset ei tõsta (15)

Toimetas Marge Sillaots, 18. august 2017 13:56
Andres AnveltFoto: Martin Ahven
Siseminister Andres Anvelt avaldas kaastunnet Hispaanias toimunud rünnakus hukkunute ja kannatanute lähedastele. Kaitsepolitsei hinnangul ei ole terrorismi oht Eestis suurenenud.

Kaitsepolitseiameti peadirektori asetäitja andis täna hommikul siseminister Andres Anveltile ülevaate Barcelonas ja seal lähistel toime pandud terrorirünnakutest. Ühisel nõupidamisel koos politsei- ja piirivalveameti peadirektori asetäitjaga arutati ka olukorda Eestis. Kaitsepolitseiamet kinnitas, et terrorioht Eestis on seni jätkuvalt madal. Politsei- ja piirivalveamet jätkab oma tavapärast tööd avaliku korra ja inimeste turvatunde tagamisel.

Samal teemal

Anvelt saatis Hispaania siseminister Juan Ignacio Zoidole oma kaastundeavalduse. „Terrorismile ei ole mingit õigustust ega kohta meie maailmas. See on rünnak meie kõigi, meie ühiste väärtuste ja uskumuste vastu. Piirideta kurjuse saab seljatada vaid paljude riikide koostöös, mistõttu pakkusime hispaanlastele oma igakülgset abi,“ sõnas Anvelt.

„Terrorismi vastu saame ainult koostööga, nii riikide kui ka korrakaitseasutuste vahel. Ja meil peavad olema kõige moodsamad, 21. sajandile kohased infovahetuse kanalid ja andmebaasid. Need teemad ongi Eesti eesistumise prioriteedid, mis tähendab, et oleme õigel teel,“ lisas siseminister.

Eesti pädevad ametkonnad jälgivad sündmuste kurssi ja on ühenduses oma Euroopa partneritega.

Samal teemal

18.07.2017
Šokis Hispaania leinab terrorirünnaku ohvreid
18.07.2017
Trump arvab, et islamiäärmuslasi peaks seaverekuulidega laskma?
18.07.2017
POOLA BARCELONA RÜNNAKUST: ütlesime sisserändele „ei“ ja meil pole sellised asjad võimalikud