Eesti uudised

Muinsuskaitse nõuab Metsatöllu kontserdil inimeste liikumise piiramist (3)

Toimetas Kristin Aasma, 17. august 2017, 17:12
MetsatöllFoto: Alar Truu
Muinsuskaitse nõuab Pöide vallalt, et eeloleval laupäeval Pöide ehk Kahutsi maalinnal aset leidva Metsatöllu kontserdi ajal tuleb rangelt piirata inimeste liikumist.

Põhjuseks on ajaloolisel maalinnal roomikmasinaga tehtud pinnase- ja niitmistööd, kus suurtel aladel kamar ära lõhuti ning kohati paljandus arheoloogiline kultuurikiht, mille tõttu on nõlvad avatud pinnase erodeerimisele, nii vihmade kui ka suurearvulise rahvaürituse tõttu, kirjutas Saarte Hääl.

Pöide vallavanem Andres Hanso tõdes, et nõlvasid niideti tõepoolest masinaga, sest seda jalgsi ja käsitsi teha on väga raske, kuid pärast muinsuskaitse märkust masina jõul niitmisest loobuti ja töö viidi lõpule kümne inimese käte jõul, mis oli „võrdlemisi karm töö“.

Rasketehnikaga niitetööd, mille käigus purustatakse suures ulatuses mättakihti, liigituvad haljastus- ja mullatööks, mille tegemiseks puudus muinsuskaitseameti luba.

Muinsuskaitseinspektor Keidi Saks nentis, et kahjustada on maalinn saanud ka eelmiste kontsertide eel ja ajal, kuid varem olid pinnasekahjustused oluliselt väiksemad.

Samal teemal

7. detsember 2017, 11:48
Metsatöllust lahkuv Marko Atso: kõik lihtsalt kulmineerus nii

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee