Maailm

Tõrvikutootja palub enda kaupa tõrvikumarssides mitte kasutada (12)

Toimetas Greete Kõrvits, 17. august 2017 10:42
Tõrvikurongkäik Charlottesville'isFoto: Reuters / Scanpix
Ettevõte Tiki, kes valmistab bambustõrvikuid, teatas seoses nädalavahetusel toimunud vägivaldse meeleavaldusega Charlottesville'is, et palub paremäärmuslastel edaspidi tõrvikumarssidel nende tooteid mitte kasutada.

Pühapäeval postitas Tiki oma Facebookis, et nad pole mingil viisil meeleavaldusega seotud. Samuti on nad sügavalt õnnetud ja pettunud, et nende toodet sel viisil kasutati.

„Me ei toeta nende vaateid ega seda, et meie tooteid selliselt kasutati,“ seisab pöördumises. „Meie toodete mõte on muuta aiapeod hubasteks ning aidata peredel ja sõpruskondadel üksteisega koduaedades aega veeta.“

Samuti viitavad mõned inimesed sotsiaalmeedias ellele, et tõrvikute välimus ja stiil on inspireeritud Polüneesia rahvaste tõrvikutest. Rongkäigul osalesid valged äärmusrahvuslased, sealhulgas neonatsid ja Ku Klux Klani liikmed.

Reedeõhtune paremäärmuslaste tõrvikurongkäik muutus vastu luapäeva vägivaldseks, kui meeleavaldajate ja vastuprotestijate vahel puhkesid kaklused. Üks 20-aastane mees sõitis autoga vastuprotestijate sekka, vigastades 20 ja tappes ühe inimese.

Samal teemal

11.09.2017
FBI pani Charlottesville'i õpilased keset päeva koolimajadesse kinni
29.07.2017
LIIGA RASSISTLIK? „Tuulest viidud“ võeti Ameerikas kinolinalt maha
23.07.2017
FOTOD JA VIDEO | Eestlane kuulas Arizonas mürgli keskel Trumpi kõnet
16.07.2017
Trump Charlottesville'i vastuprotestijatest: „Alternatiivvasakpoolsed tormasid toigastega kohale!“