2
fotot
Mary Grams, 84 (AP / Scanpix)

13 aastat tagasi rohis Kanada daam Mary Grams usinasti peenraid ja avastas oma suureks kurvastuseks päeva lõpus, et aiatööde käigus oli kaduma läinud tema hinnaline teemandiga kihlasõrmus. Ta ei osanud lootagi, et seda veel näeb, kuid tänavu ilmus ehe taas aiatööde käigus välja!

Sõrmuse kadumine oli naise jaoks 2004. aastal nii kurvastav sündmus, et ta isegi ei rääkinud sellest mitte kellelegi peale oma poja. Maryl oli juhtunu pärast nii piinlik, et ta läks ja ostis odava asenduse, et abikaasa midagi ei märkaks.

Esmaspäeval tuli aga hästi hoitud saladus välja koos porgandiga, mille Mary minia maast välja tõmbas, et lõunaks üks kena pajaroog keeta. Enam kui 10 aastat maapõues peidus olnud ehe oli jäänud ette kasvu kogunud juurviljale, ning viimane kasvas sellest lihtsalt läbi.

Miniale jäi sõrmus näppu, kui ta toas porgandeid enne potti pistmist puhastas. Mary oli leiu üle pisarateni rõõmus ja lubas ehet edaspidi hoolsamalt hoida. „Ma ei käi sellega enam isegi väljas vaid panen heaga kindlasse kohta ära,“ lubab Grams, kelle abikaasa eest jäigi kogu lugu saladusse, kuna mõne aasta eest ta kahjuks juba lahkus siit ilmast.

See muuseas ei ole esimene kord, kui kaotatud hinnaline sõrmus koos porgandiga maapõuest välja ilmub. 2011. aastal leidis üks Rootsi naine samal viisil oma abielusõrmuse, mis lausa 16 aastat kadunud oli.

Jaga artiklit

11 kommentaari

J
juhtub  /   18:10, 17. aug 2017
me käisime vene ajal talvel mitu nädalavahetust metsas puid maha võtmas ja isa kaotas kella ära- kui puid traktoriga välja veeti mitu kuud hiljem, siis leidis üles.
Ükskord pidasime pidu peda tütarlastega kuskil suvilas ja läksime majast tiba kaugemale põit tühjendama- lasime nii täpselt, et mingi varasema peoseltskonna lumme peidetud viinad ja liköörid tulid välja. Päris rõõmustav leid oli!

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis