Leevi poodFoto: Margus Ansu / Postimees
Toimetas Kristin Aasma 16. august 2017 21:58
Põlvamaal avasid külaaktivistid poe, mille Põlva Coop oli otsustanud intensiivistunud piirikaubanduse tõttu sulgeda.

Poe taasavamisel lähtuti elulisest vajadusest, sest ühistu minemakolimine jätnuks inimesed ilma võimalusest kodu lähedalt toiduaineid hankida, vahendas ERRi uudisteportaal "Aktuaalset kaamerat".

Viis perekonda panid seljad ja rahad kokku, asutasid ühiselt osaühingu Lepo, said abi ka kohalikult Veriora vallalt ning vähem kui kümme päeva pärast Leevi kaupluse sulgemist oligi pood uues kuues taas avatud.

Uute omanike sõnul ei ole poe pidamine lihtne - kauba tarnimine vajab veel lihvimist, samuti tuleb neil paratamatult leppida tõsiasjaga, et väike maapood ei saa pakkuda madalaid hindu.

"See on nagu õhinapõhine tegevus meil tegelikult praegu, et kauaks seda õhinat meil jätkub, eks näis, et kui talve ka üle elame, siis on hästi," rääkis Karmen Kukk, kes on üks Leevi poe taasasutajaid.

Samal teemal

Kommentaarid  (26)

juhan 17. august 2017 12:20
Eeldan et pood suleti sest oli kahjumis, seega miks ei muudetud hindu, miks ei tegeldud kulude kokkuhoiuga?
Poepidajatele jõudu 17. august 2017 08:26
ja edu, meie riigimehed mõtlevad ainult halbu seadusi välja ja üldiselt elagu ise 300 euriga ja käigu kaugel poes,jala.
poepidajatele 17. august 2017 11:32
eelkõige kannatust. Riigimehed ei mõtle ainult halbu seadusi, vaid pigem ei mõtle üldse.Meie seadused on ühsugused kõigile poodidele, asugu see Viru Keskuses või kaugel külas Eestimaa piiril. Kuni meil pole tarku ja mõtlevaid riigijuhte, pole paranemist oodata.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS