Sotsiaalkindlustusameti infosüsteemi SKAIS2 arendamisele sai saatuslikuks see, et riik isegi ei teadnud, mida ta täpselt tellib (ja mitte ainult sellepärast, et poliitikute nõudmised pidevalt muutusid) – teavad kõik asjaosalised nüüd tagantjärele. Paraku tundub, et ligi viis miljonit eurot maksma läinud ja tulemuseta jäänud projekt ei ole selles mõttes erand.

Miks ma nii arvan? Sest olen kuulama sattunud, mida arvavad IT-valdkonna riigihangetest neil osalevad pakkujad. Lihtsasse keelde panduna näeb nii mõnigi hange välja nii, et riik tellib purgitäie riisi, aga pakkujate asi on mõelda, mis värvi ja kui palju riisiterasid ühte purki mahtuda võiks, sest tellija ei tea erinevatest riisisortidest midagi.

Teisalt ei saa öelda, et riigiasutused ei teaks, et neil on kompetentsetest IT-spetsialistidest krooniline puudus. Teavad küll, kinnitab sotsiaalministeeriumi kantsleri Marika Priske ütlus, et ministeeriumites on üleüldine puudus IT-pädevusest. Ometi näeme siiani töökuulutusi, kus ministeerium otsib haritud IT-spetsialisti vähem kui keskmise palga eest.

Jääb vaid üle loota, et muus osas on vigadest õpitud ja infosüsteemi arendamise uus hange tuleb edukam. Seekord räägime juba 10 miljonist eurost.

Jaga artiklit

7 kommentaari

E
eesti inimene  /   11:49, 21. aug 2017
Andke vähemalt igale hääletajale uus reha, vana on juba romuks kolgitud.
T
tellige  /   20:04, 16. aug 2017
üks hästi suuuur korsten, kuhu rahva raha ikka ära mahuks ja muudkui põletage. Poliitikud pole erialatöötajad, kes teatud tingimustes tuleks toime muredega. Kas poliitikud ka oma pere eelarvega sama hoolimatult ümber käiksid , seda ma ei usu. Eesti on liiga politiseerunud ja muutunud erakondade sanatooriumiks. Aga jõulude ajal lunitakse kõikidelt raha lastehaiglatele. Muidugi anname, sest ega me mingid erakondlased pole. Lihtsalt lastest on kahju.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis