Päris Jänku-Juss koos sõpradega lõbustuspargis.(lastekas.ee / YouTube) ()

Õhtuleht: Kuidas tagada, et Youtube'is leitavad Jänku-Jussi multikate ropud paroodiad ja muu selline sisu ei jõuaks lasteni? Kas eesmärk peaks olema, et sarnased videod poleks veebis üldse leitavad või peab iga lapsevanem kindlustama, et tema laps sellist sisu kätte ei saa? Kuidas seda teha?

Malle Hallimäe, Projekti Targalt internetis koordinaator, MTÜ Lastekaitse Liit: Internetis levib väga erinevat sisu, sealhulgas sellist, mis ei ole ebaseaduslik, kuid ei ole sobilik kõikidele kasutajatele, näiteks lastele.

Seega on oluline lapsevanema roll, seda eriti nooremate laste puhul. Oluline on, et lapsevanem tunneks huvi lapse tegemiste vastu internetis ja teaks, mida laps võrgus teeb.

Päris Jänku-Juss koos sõpradega lõbustuspargis.(lastekas.ee / YouTube)

Nooremate laste puhul saab veebilehitsejate puhul kasutada lapsevanema kontrolli (parental control) sätet.

Kindlasti tasub lapsevanematel end kurssi viia, kuidas arvutis või nutiseadmes, mida laps kasutab, sätestada piiratud arvutikasutamise programmi. Seda saab sätestada ka Youtube’i keskkonnas – https://youtu.be/4yek0Jb0sBg.

Kui kasutajale, sealhulgas lapsevanemale on saanud Youtube’is teatavaks ebasündsa sisuga video, siis tuleks vajutada Youtube’i video all asuvale lipumärgile klipi kohta raporteerimiseks.

Jaga artiklit

3 kommentaari

A
aga saagimi lehes  /   18:24, 21. aug 2017
laps küsib mis se paljas naine teeb mis ikka ke9ib mingi mehaga
L
Laivi Tuvahe  /   23:02, 16. aug 2017
Paroodiad käivad YouTubes Fair Usei alla, seega ei tohiks neid maha võtta, vaid tuleks mitte lasta lastel YouTubei kasutada.

Päevatoimetaja

Denes Kattago
Telefon 51993733
denes.kattago@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis