KAKLUS: Tallinnas läksid eri nahavärvi seltskonnad omavahel kaklemaFoto: Erakogu
Liis Vaksmann 16. august 2017 15:01
„Kunagi oli eestlased versus venelased, aga nüüd tuleb välja, et eestlased versus mustad," kirjeldab neiu olukorda, mille tunnistajaks ta täna hommikul Tallinna kesklinnas oli, kuhu tuli appi kutsuda ka politsei.

Täna hommikul mõned minutid enne kella kuut hommikul istus Helena koos oma sõbraga ühes tallinlaste seas populaarses söögikohas, kuhu tavaliselt peale pikka pidutsemist keha kinnitama minnakse.

„Istusime ja rääkisime sõbraga omavahel juttu, kui ühel hetkel hakkasid meie kõrval lauas istunud noormehed karjuma. Ma ei tea, millest see võis alguse saada, kuid arveid läksid nad edasi juba välja klaarima,“ räägib Helena. Nimelt olid omavahel tülli läinud kaks seltskonda: neli eesti verd noort ja kaks mustanahalist.

„Väljas hakkasid nad juba omavahel päris kaklema. Üks tumedanahaline mees võttis tooli või mingi puupaku, ma päris täpselt ei saanudki aru, mille, ja virutas sellega ühele eesti noormehele piki pead nii, et ta oli üleni verine. Ma tahtsin veel vahele minna, kaitsta omasid, aga siis otsustasin, et parem on kiirabisse ja politseisse helistada.“

KAKLUS: Tallinnas läksid eri nahavärvi seltskonnad omavahel kaklema Foto: Erakogu

Seejärel saabusid sündmuskohale G4S turvatöötajad. G4S Eesti kommunikatsioonijuht Reimo Raja ütles, et kohale kiirustati kakluseteate peale. „Kohale saabudes nad nägid, et toimus kaklus ja turvatöötajad lahutasid osapooled. Seejärel uurisid, kas politsei ja kiirabi on juba kutsutud,“ rääkis Raja.

Nüüd, kui turvamehed olid kohal, läks Helena verise noormehe juurde ja pani tolle maha istuma. „Et ta ei liiguks ringi kuni kiirabi saabumiseni. Ja kui kiirabi tuli, siis viidi ta minema, sest tal tuli pead õmmelda,“ ütles Helena.

Millest tüli võis alguse saada, Helena öelda ei oska. Neiuga kaasas olnud sõbra sõnul võis tüli ajendiks olla ühe seltskonnas viibinud noormehe sõnakasutus, kui too kutsus üht mustanahalist meest neegriks.

Politsei pressiesindaja sõnul osales kakluses kaks 32-aastast meest ning 31- ja 29-aastased mehed, kelle seast pidas politsei kahtlustatavana kinni 32-aastase mehe ja viis ta politseijaoskonda.

Juhtunu osas alustastati menetlust avaliku korra raske rikkumise paragrahvi alusel. Kõik sündmuse asjaolud selgitatakse välja menetluse käigus.